Зимни гуми - кой с какви - оценка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот nokiangage » Съб 22 ное 2014 10:28


Е да де ама с цената на едно Ферари може човек да си купи 50 Фиата, блъскащи колички да си прави :mhihi , но иначе сте прави и е естествно да има разлика, малка или голяма самите прозводители си определят. Ще кача снимката по-долу, която онагледява кой на кой е, някои дори не съм ги и чувал...
Изображение




Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот $100 » Нед 23 ное 2014 20:23


Nafarfori написа:За дебица фриго 1,мога да кажа,че си беше по-стара шарка на гудиър.Даже съм ги виждал една до друга. Две напълно еднакви гуми с различни надписи.

Шарката е най-лесна за имитация и нищо не значи. Китайците успешно правят техни гуми, които по шарка са мишелин и подобни. Това не значи, че сместа на материала е същата или разните слоеве с корда.


Потребителски аватар
haga
Мнения: 200
Регистриран на: Пон 15 окт 2007 8:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот haga » Нед 23 ное 2014 21:32


Старите калъпи за гуми на Goodyear се преправят на други марки от концерна и така излизат нови модели от подразделенията! Debica Frigo 2 е точно копи на Goodyear ultragrip 5 ! :th_up
Проверете! :wink
http://www.gumitebg.com/gumi-goodyear/zimni-gumi-ultragrip-5
http://www.gumitebg.com/debica/zimni-gumi-frigo-2

Така е при всички големи производители на гуми.
Само някои малки , които са независими си разработват и произвеждат гуми сами , но мащабите им на производство са малки!
http://www.falkentire.com/


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19716
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Vlad777 » Нед 23 ное 2014 21:47


Освен шарката, по-голямо значение имат съставките. То и китайците копират популярни модели, но това не ги прави удачни.

Между другото това е геафика с цената на каучука. Според мен ще има намаление на цените на гумите следващия сезон, защото реално цените на гумите се определят от материалите, които са договорени за тях доста по рано на определена цена.
http://www.indexmundi.com/commodities/?commodity=rubber&months=120


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот gugun4u » Пон 24 ное 2014 14:48


haga написа:Старите калъпи за гуми на Goodyear се преправят на други марки от концерна и така излизат нови модели от подразделенията! Debica Frigo 2 е точно копи на Goodyear ultragrip 5 ! :th_up
Проверете! :wink
http://www.gumitebg.com/gumi-goodyear/zimni-gumi-ultragrip-5
http://www.gumitebg.com/debica/zimni-gumi-frigo-2

Така е при всички големи производители на гуми.
Само някои малки , които са независими си разработват и произвеждат гуми сами , но мащабите им на производство са малки!
http://www.falkentire.com/

Да, това е и единствената причина, гуми от подобни марки да се държат добре на сняг - там най - голямо значение има шарката, но на сухо, мокро, киша и лед си трябват и добри смеси, а не пастмаси.


Потребителски аватар
GuLiVeR
Мнения: 287
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот GuLiVeR » Сря 26 ное 2014 0:38


В момента съм с този ханкук,карал съм и кумхо пак зимно доволен съм много и от двете марки,препоръчвам ти ги,за фалкен и нордман немога да кажа нищо :beer


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Ivo_Dinkov » Чет 27 ное 2014 14:30


Някой кара ли Сава Ескимо 16" ?
За 13 и 14" имам преки впечатления, но за по- голям цолаж не знам дали пак резултатите са толкова впечатляващи. Тази зима ще си доизкарам гадната Фулда, но от сега сондирам какво да взема. Споменатия по- горе Континентал ми се струва доста прехвален, а хората го купуват като невидели, интересно ми е някой със 16- ки такива да сподели- ниво на шум на мокро и сухо, промяна тежестта на волана и естесвено, как се държат на мокро, на сняг и на сухо, но студено.


Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Alek » Чет 27 ное 2014 16:23


Аз имам 16ки Continental, ама моделът е 830P, взех ги миналата зима и реално на сняг не съм ги тествал, иначе сухо, мокро и шум съм доволен.


Потребителски аватар
Nafta
Мнения: 1752
Регистриран на: Чет 02 авг 2007 13:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Nafta » Чет 27 ное 2014 18:21


Polo6R написа:Аз съм със Semperit Speed-Grip 2 185/60/15 84T TL закупени от Порше Изток заедно с джанти. Гумите излязоха по 110лв. парчето. За първи път ми предстои да карам с гуми на тази марка, така че не знам какво да очаквам. Като паднат големите снегове ще споделя впечатленията си от тях.



Два сезона ги карам, тая ще им е трета, и последна.Просто защото ще минавам на нови за другата зима, живот и здраве.Иначе съм предоволен, като за цената им :th_up А цитатите отдолу съм ги писал първия и втория сезон :mhihi

Nafta написа:
Nafta написа:Не можах да разбера кратко и ясно...Semperit Speed Grip 2 стават ли, или не?
Аз днес ги сложих, та въпроса е малко "след дъжд качулка" ама... :Mr Green Fun


Да дам отзиви...За около 1000 км съм повече от доволен.Сняг, лед, все едно съм на сухо :shock :bowdown И догодина ако ме изкарат - екстра :lol:



Nafta написа:Самоцитирам се.Миналата година съм сложил нови гумите от цитата.На 2ри декември.Ще ги карам пак тази зима, надявам се да съм доволен както миналата :biggrin .

ПП:само се чудя, като гледам как е времето, дали няма да ги слагам след Нова Година :mhihi :mhihi :mhihi ..


stoyan0304
Мнения: 516
Регистриран на: Чет 21 ное 2013 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот stoyan0304 » Пет 28 ное 2014 12:38


А с четири различни гуми с различен грайфер и дебелина от разлики в износването е още по голям филм. Миналата зима карах така, всички ми викаха че съм луд, но много внимавах. Тази зима съм що годе добре с гумите.


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Ivo_Dinkov » Пет 28 ное 2014 16:16


nanobanano написа:После ги слагаш савата на лявата гума,континентала на дясната,и пробваш на заледено и в сняг,коя закъсва коя не.Аз така карах известно време с една зимна и една всесезонна на предното предаване и винаги всесезонната боксуваше.

Заради перманентното задвижване на 4- те колела, не мога да си позволя да карам с различни гуми, иначе като нищо бих го пробвал.
На 13" и 14" Савата твърдя, че се държи по- адекватно от 90% от 'марковите гуми', което ме шокира. Ама пусто робуване на марката, не смея да се прежаля така смело да сложа и на А8- цата. Сега там съм с Фулда и мога да кажа, че въпросните не струват- шумни, гадна смес и сравниелно висока цена.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот stefan4o » Пет 28 ное 2014 16:43


Ivo_Dinkov написа: Сега там съм с Фулда и мога да кажа, че въпросните не струват- шумни, гадна смес и сравниелно висока цена.

Предвид факта, че са на почти една цена с Континентал аз бих нарекъл по-скоро Фулда прехвалени, отколкото Континентал :Mr Green Fun Може би цената се определя и от факта къде е произведена гумата, щото пък Континентал имат заводи и в страни подобна на нашата - примерно двете ми летни бяха Румънски, но все пак бих избрал румънски Континентал пред Фулда произведена в немско.
Тази марка Uniroyal също имат читави гуми:
http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/uniroyal/plus-22560r16-p-146412.html


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот predat0r » Вто 02 дек 2014 20:25




Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот dimovip » Вто 02 дек 2014 21:40


Вече имам около 1500км с Дебица фриго2.Предимно на мокро и малко на сухо.На сухо са екстра, на мокро са добре, но так , където има опасност от аквапланинг са доста зле.Само чакам снега и леда да дойдат по нашия край и пак ще пиша отзиви.


stoyan0304
Мнения: 516
Регистриран на: Чет 21 ное 2013 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот stoyan0304 » Вто 02 дек 2014 21:51


снощи тръгнах да катеря в поледицата един път (около 7 8 км е пътя до горе). Беше всичко стъкло, отказах се на втория километър. Не бях тръгнал добре от долу, но на втора колата стоеше на едно място. Пиша за дебица фриго от кауфланд. Мека е гумата на един месец от както я взех



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта