Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Мнениеот drago_tr » Нед 15 юни 2014 20:39


Това е хубаво да го има тоя закон, ама и да се спазва, като имам в предвид да обхваща абсолютно всички превозни средства. След тия с гонките и там с резонантните гърнета, после трябва да се влезе и в градския транспорт там да видим каква кочина е, за трамвайте няма да говоря...може би всички трябва да бъдат спрени в София с леки изключения. Аз бях в Дортмунд, и да ви кажа живеех в близост до жп гарата. Е аз влак не чух нещо спирачки да скърцат и каквото и да е било. Все едно нямаше гара.
Така че хубаво..ама пак ще изгорят кокошкарите както обикновено.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Мнениеот Stivi » Пон 16 юни 2014 10:13


kaiser666 написа:А дано измислят нещо и за мангасарските ксенони :bowdown


Сакън ,че половината форум улете :mhihi Колкото пунктовете за ГТП щяха да спират колите с ксенон толкова и полицаите ще спрат някой от движение за силен шум,всичко е да има за какво да пишат журналистите и лаф да става !


Потребителски аватар
Marto_cafeto
Мнения: 439
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 21:14
Автомобил: Peugeot 307
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Мнениеот Marto_cafeto » Пон 16 юни 2014 10:30


Сутринта на Околовръстното при OMV и SHELL имаше патрулка и нещо мереха,не беше радар.

Ебаго и тва със ксеноните. То ксенон ама свети ту лилаво,синьо.

Лек ден :th_up


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Мнениеот doaiena » Пон 16 юни 2014 11:03


drago_tr написа:Това е хубаво да го има тоя закон, ама и да се спазва, като имам в предвид да обхваща абсолютно всички превозни средства. След тия с гонките и там с резонантните гърнета, после трябва да се влезе и в градския транспорт там да видим каква кочина е, за трамвайте няма да говоря...може би всички трябва да бъдат спрени в София с леки изключения. Аз бях в Дортмунд, и да ви кажа живеех в близост до жп гарата. Е аз влак не чух нещо спирачки да скърцат и каквото и да е било. Все едно нямаше гара.
Така че хубаво..ама пак ще изгорят кокошкарите както обикновено.



По принцип си прав за нещата които казваш, но относно жп гарата може да поспорим доста, всеки ден имам работа в непосредствена близост до централна гара, както и имам приятели живеещи в същата близост и мога да ти кажа, че влак не съм чул за 10г!!!!!


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Мнениеот Kuncavia » Пет 27 юни 2014 10:45


Пълни глупости, но ако това влезе в сила ще си изхвърля регистрационния номер на мотора и ще го спра сам от движение, да видим тогава какво ще правят :screwy


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Мнениеот НарКол » Пет 27 юни 2014 14:19


А ония пърдялници, така наречените АТВ-та, ще ги спират ли, че направо побеснявам като минат покрай мен с мръсна газ? :beat_butt2


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Мнениеот Snuupy » Чет 02 апр 2015 13:34


Нека ги изпоспрат всичките! Аман от селинджъри и недорасляци, 202-ра клуб бойс и сродните там. Спортните коли са си спортни коли, няма как да са тихи, то е ясно. Ама колко имат такива? Масово са БМВ Е36 и Голф 2-3-4 с огромни кюнци, дето са два пъти по-големи от мощността им! Наистина е супер неприятно вечер, особено като живееш до някой главен булевард!


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Мнениеот milmar » Чет 02 апр 2015 14:15


Много далеко сме от момента, в който това ще е проблема, чийто ред е дошъл да се реши в страната ни.
За автомобилите е така, има някои бръмчащи, но мотор просто не съм виждал дето не е. Изключително нагли сополанковци, дето тати им си е нямал работа и им е купил мотор, защото пиклите много харесвали мотори, и дето тези сополанковци не са допринесли в този живот и 5 стотинки ни за себе си, ни за мнякой друг, направо ми късат нервите особенно нощно време. Такъв, да го хванеш и да му начупиш каската както му е на главата, малко ще е :biggrin .


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6166
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Мнениеот VWGT » Чет 02 апр 2015 15:18


хех, вчера точно сме приспали малкия и по едно време чувам от вън едно "бром-бром-бром" ... гледам, няква бяла въшка спряла пред входа, некви давама се натискаха май вътре, на топличко, колата работи и бръмчи та знае ли се. Айде да бяха целувка-две, ама тия голямо изпращане си спретнаха. Обувам се, качвам се в асансьора да слизам надолу ... и вътре в него чух как оня се изнесе. Добре че поне не се изряза. Тоя след 22:00 направо за нарушаване на обществения ред трябва да го глобят.

Интересно, има ли някой спрян/бракуван/глобен заради бръмчащо гърне ?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Мнениеот инжектопляктор » Чет 02 апр 2015 15:41


Аз пък аз ще си запаля къщата, да изгори на Вуте плевнята! Нещо подобно се получава в тази тема. Има фрапантни нарушения и случаи, но не е редно да се злорадства или да се хваща закона до запетайката. Нима всички писали в темата сме изрядни до запетайката? То по закон могат да те спрат от движение и за ръжда по калника - лош външен вид, независимо от техническото състояние.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Мнениеот anonym0us » Чет 02 апр 2015 16:04


Колега, не е точно така. Ние говорим за "Бученето" на ауспуха, не за техническото състояние на колата. Двете неща имат голяма разлика. На него колата може да му както трябва технически, но с това бучащо гърне, понякога наистина дразни. Особено когато натискат газ-та нарочно и чак прозорците се тресат в нас, защото на са ПВЦ. И повечето ПТП-та в милата ни родина стават, от превишена скорост и голямо самочувствие зад волана. Рядко са тези катастрофи, при които няма спирачки, или откачен шарнир.
Трябва да се събразяваме както с нашите интереси, така и с чуждите, защото не сме сами на пътя.
Трябва да стане като в Германия, кола която има промени, да не минава преглед. От типа на ауспуси, спойлери по броните и китайски ксенони, дето вадят ретини. Ама това няма да стане, защото цялата държава се крепи на интересите и на шуробаджанащината "Ти знаеш ли на кой съм, и кой познавам?" Ето това ни реже главите.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Мнениеот инжектопляктор » Чет 02 апр 2015 16:13


anonym0us написа:Трябва да стане като в Германия, кола която има промени, да не минава преглед. От типа на ауспуси, спойлери по броните и китайски ксенони, дето вадят ретини.

Аз пък нямам никакъв проблем с оптичният тунинг. Смятам, че нещата в Германия са твърде затегнати. Който каквито иска спойлери, джанти, лайсни и лепенки да си слага. Примерно моите джанти са лети и не са заводски - какво, да ме спрат от движение ли? Исках и спойлер да си слагам, ей така - защото ме кефи. Нямам проблем и с оптичен тунинг на ауспуси, стига да не се променя техническото състояние и да не се увеличава нивото на шума. За ксенон-ите съм съгласен. Или ако се инсталират, допълнително да се сертифицират, а не да ти пържат очите. А не да се слагат ксенони на рефлектор, които да ослепяват на поразия. И въобще ксеноновите светлини заслепяват по-лошо от обикновените крушки, но като вървят стандартно оборудване с новите автомобили - какво да направя...
Всеки да прави колата си каквото иска, стига да НЕ застрашава и да НЕ пречи на околните. На мен примерно това, че бай Гроздан си сложил спойлери и си сменил бронята с афтърмаркет или си сменил мигачите с по-модерни не ми пречи, стига автомобилът да остава безопасен.
Иначе бръмчалки и особено мотористи, които режат моторите градско и са в единият крак в гроба и банката за донори на органи ми пречат. Обаче нека бъдем разумни и да не изпадаме в някакви крайности и радикални състояния.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Мнениеот anonym0us » Чет 02 апр 2015 17:08


Колега не съм краен а реалист. Преди 2 дни, карам зад една Голф 4-ка тунингована. АЙ както и да е, спойлери а,у ама стоповете затъмнени с фолио и диодни и когато пекне слънце зад него иди виж дали е на стоп светлина или е на габарит от фаровете. Ауспуха ручи като на субару импреза а вървеж на жигули. Ниски брони, и трябва да го чакам 2 мин. да мине през легнал полицай, щото има спортно окачване и трябва да внимава да не одраска бронята и да не и падне кит-а и смолата. Чатлаци а,у изтърпях го, и като видя мазна отсечка то беше на 2-ра 6 хил. оборота и направо имах чувството, че някое бутало барабар с биелата ще ме застреля. Е такива правят дразгите по пътя. Ако го освириш, почва да бие кучките, и да те гледа лошо в огледалото щото той е дал 2к лева за ненужни неща по колата. А ксенона който е сложил, на рефлекторните фарове и на халогените, няма да го боя, да не се дребанвя. И аз карам Голф 4-ка но е стоковица. Ако вкарат закона както в Германия, в България ще се облекчи трафика значително, защото мн. хора още пазаруват накладки и дискове от моргата.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Мнениеот инжектопляктор » Чет 02 апр 2015 17:13


anonym0us написа:И аз карам Голф 4-ка но е стоковица. Ако вкарат закона както в Германия, в България ще се облекчи трафика значително, защото мн. хора още пазаруват накладки и дискове от моргата.

Както казах, трябва да правим граница между оптичен тунинг и опасно са околните явление. Като цяло съм почитател на по-динамичният и стегнат тип шофиране. А за Германия мисля, че си говорихме в друга тема. Като им видя тяхната заплата в моят джоб, тогава ще си говорим за техните закони. Защото техните закони са адаптирани към тяхното положение, което е много по-различно от нашето.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Бракуват бръмчащи коли при регистрация и гонки

Мнениеот golfer » Чет 02 апр 2015 18:04


инжектопляктор написа: А за Германия мисля, че си говорихме в друга тема. Като им видя тяхната заплата в моят джоб, тогава ще си говорим за техните закони. Защото техните закони са адаптирани към тяхното положение, което е много по-различно от нашето.

сигурен ли си в това, което си написал?
Нелогично звучи закон да се адаптира към житие-битие.
И така между другото...
Законите за движение по пътищата в Германия и България са 90% еднакви.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: stefan_doc и 61 госта