Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Barum
4
1%
BF Goodrich
2
1%
Bridgestone
15
5%
Continental
76
24%
Debica
2
1%
Dunlop
17
5%
Falken
1
0%
Firestone
4
1%
Fulda
4
1%
Gislaved
1
0%
Good Year
23
7%
Hankook
20
6%
Kleber
3
1%
Kumho
4
1%
Michelin
60
19%
Nexen
11
3%
Nokian
7
2%
Pirelli
7
2%
Sava
2
1%
Semperit
1
0%
Toyo
5
2%
Uniroyal
27
8%
Vredestein
8
3%
Yokohama
1
0%
Други
13
4%
 
Общо гласове: 318
Потребителски аватар
kiro rachnata
Мнения: 558
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 18:44
Автомобил: vw
Двигател: бензинов
Местоположение: в средата на България

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот kiro rachnata » Нед 01 апр 2018 21:02


За мое и ваше съжаление предполагам аз приключих със опитите си със ЛЕТНИте гудиър Ф 1 от 2013г насам.Доволен съм от сцеплението им на сухо/жега и мокро както и от износването им но качеството спада със всеки нов модел!Никога не са ме подвели дори и студени при агресивно шофиране! След второто лято реално в началото на третия им сезон гумите 15г. вече бяха толкова криви че автомобила тресеше на 120/140км ужасно! След доста разправия и мнения за криви джанти от всякакви майстори най накрая в Примекс установиха със помощта на Хънтър машина която натиска гумата със 500кг.докато се върти че дисбаланса на гумите е над допустимото и проблем със джантите няма .Гумите са криви в посока нагоре надолу при търкаляне като при ефект от Спирачка
а не настрани!След проверка на по-старите гуми (13година)Ефи грип перформънс се оказа че и те са криви по-същия начин но по малко въпреки че бяха на повече години и километри! От ЗИМНИТЕ Ултрагрип 8 и 9 в размер 15цола нямам забележки напротив и пак бих си взел но ЛЕТНИ 17цола никога повече!Гумите са максимално пазени от дупки и на тях пише че са произведени в Германия но закупувани нови от България.НЕ са на много километри, бяха на 5мм грайфер като ги свалих!




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот hooligan_sk » Нед 01 апр 2018 21:20


Е нормално, много дърпаш rachnata, kiro :bowdown


Потребителски аватар
kiro rachnata
Мнения: 558
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 18:44
Автомобил: vw
Двигател: бензинов
Местоположение: в средата на България

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот kiro rachnata » Нед 01 апр 2018 21:29


Честно казано вече само на снек :icon_lol я дърпам но, по- въпроса за двойния стандарт според човек който се занимава със гуми го има и при тях на 100 %.
Okаза се че има и други колеги със същия проблем като моя (криви гуми) дори по-малък цолаж и произведени в Франция !
Новите след рекламацията гуми 16г производство се оказаха със същия проблем след монтирането на джанти.Помислих си че не може да бъде все пак това е Гудиар но след теста на хънтър машината в Примекс се оказа вярно отново, едната много над 6кг.дисбаланс което е максималното допустимо! :banghead

Последна промяна от kiro rachnata на Съб 14 юли 2018 18:28, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1536
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Кайзен » Нед 01 апр 2018 22:20


Аз имам следните въпроси към всички, които твърдят, че има двойни стандарти в производството на авточасти:
1) Имате ли доказателства за това?
2) В колко и кои заводи сте били и сте видели разделяне на продукцията?
3) Понеже всички производители на авточасти имат заводи на поне три континента - във всички заводи ли има двоен стандарт или само в някои? Напр. Continental проивежда гуми в 75 завода в 47 страни, Michelin - 68 завода в 17 страни, Goodyear - 48 завода в 22 страни и т.н.
4) Колко човека или автоматични инспекционни машини са нужни за разделянето на милиони продукти годишно?


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 01 апр 2018 22:26


Аз съм виждал с очите си как тестват употребявани гуми на един стенд, надуват ги с въздух, завъртат ( мерят биене ), после вляво добрите за Германия, вдясно лошите за износ на изток!

Кой от вас си мисли, че при производството на гуми не се получават отклонения от стандартните параметри? И ако има такива отклонения какво правят с гумите извън тях? :screwy


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1536
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Кайзен » Нед 01 апр 2018 23:38


употребявани гуми.. за Германия - вярваш ли си?

Когато една гума не изпълнява поставените изисквания, то тя се връща в една машина, която разделя метала, текстила и каучука. Каучука се гранулира и използва повторно. Метала се изпраща за преработка.


pietrokaja
Мнения: 20
Регистриран на: Сря 14 мар 2018 20:25
Автомобил: Opel
Двигател: Z 17 DT
Местоположение: Сливен

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот pietrokaja » Пон 02 апр 2018 0:54


По въпроса с двойния стандарт,аз бих вметнал следното.Точно там е проблема,че големите производители имат заводи в много страни,съответно екипите които работят там са различни.Гумите се произвеждат от машини,но контрола и качеството се осъществява от хората,а манталитета на дадена нация е определящ за отговорностите които носят.
Ще дам пример със себеси:В момента все още търкалям зимните си гуми ФУЛДА 185/60 R15. Марката е немска,но гумите ми(този размер) е произведен в Турция.Еми стария ми FIRESTONE произведен в Португалия се държи по-добре от новите фулди.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Stivi » Пон 02 апр 2018 8:34


В тази тема многократно се спомена че Fulda не са най-качествените гуми /независимо къде са произведени/,така че сравнението с FIRESTONE не е меродавно. Виж,ако кажеш че имаш Fulda произведена в Турция и същия модел произведен примерно в Германия,и немските са по-качествени от турските ,тогава можем да говорим за някакви двойни стандарти,иначе сравняваме круши с ябълки ! Аз пък си купих зимни Nokian руско производство и са си перфектни !


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот i.stojanov » Пон 02 апр 2018 9:01


Вече сложите ли летните ? Предстои ми пътуване до Варна тази седмица и следшата ще се прибирам към София. Та се чуде дали да изпичам новия зимен Continental или да сменям. Та вие сменихте ли гумите?
И чуденката ми се сведе до Uniroyal Rain 3 или Hankook K125. Във верисия със скоростен индекс V забелязвам, че Hankook е с борд, което не е за пренебрегване. За Uniroyal прочетох(в друг форум), че страницата е мека. И двете гуми чета само добри отизиви.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот stefan4o » Пон 02 апр 2018 9:04


Бих избрал тази с борда аз.


Lyubcho_88
Мнения: 235
Регистриран на: Сря 16 мар 2011 23:34
Автомобил: MB W245 07
Двигател: B200 136hp
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Lyubcho_88 » Пон 02 апр 2018 10:08


Колеги какво бихте ме посъветвали, че съм в голяма дилема. Летните ми гуми са много зле. DOT 2010 китайски, изтъркани, напукани, но така дойде колата миналата година и направо ги свалих преди зимата и взех нови зимни.
Сега не ми се слагат пак старите и се оглеждам за други.
Вариантите ми са: 1. да търся ли някакви Michelin, Conti с DOT 2014 или 15та (4те на цена са вървят около 140лв) или 2. да взема две нови (някакви NEXEN примерно) за предни (на същата цена) и после другата година още две?
Притесненията са ми, че гуми с DOT 14та ще им е 5ти сезон. Вярно по-добро от новото няма, ама и няма да са премиум марка. Старите пък изобщо не са вариант...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12858
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 02 апр 2018 10:10


Щом си с ограничен бюджет не залитай по "премиума".
Мишелин отдавна съм ги задраскал.
И при летни,и при зимни гуми.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Vlad777 » Пон 02 апр 2018 10:16


Аз когато търся евтино, отварям avtogumi.bg (там има данни за индексите на гумите) и единственият критерий, който гледам е сцепление на мокра настилка да е индекс А.

До колкото мога да се ориентирам - става дума за 195/65/15, което е доста масов размер, съответно и гумите са доста евтини вече.

:arrow Ето FIRESTONE ROADHAWK 195/65R15 91H за 81 лв - гума, която доста добре се представя по тестовете.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Traytor » Пон 02 апр 2018 11:13


Втора употреба гуми не е добра идея. Дори и да имат достатъчен, каучука с годините се втвърдява и при повече каране, направо се цепят. Купи си по-евтини, но нови.


Lyubcho_88
Мнения: 235
Регистриран на: Сря 16 мар 2011 23:34
Автомобил: MB W245 07
Двигател: B200 136hp
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Мнениеот Lyubcho_88 » Пон 02 апр 2018 12:57


Направо се задудих дали да не рискувам с едни NEXEN NBLUE 4 SEASON 91T 4PR 195/65 R15 https://diana-ltd.com/tire?23677
гуми 4 сирена слагам и забравям да сменям зимни с летни и обратно поне 4г. Чудя се дали ще е добра идея.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта