Какво трябва да има в аптечката? - до юристите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
gstoyanov
Мнения: 198
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 22:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gstoyanov » Съб 14 юли 2007 20:52


Моята аптечка не само не съдържа повечето необходими неща, но дори и от това което е написано на нея липсват половината неща.
С риск да се повторя цитирам моето мнение от другата тема:
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?p=670132#670132
gstoyanov написа:Ето обещаните снимки:
Отбелязал съм нещата, които има. Не съм сигурен каква е разликата между кръвоспираща лента и цитопласт, но така или иначе едното липсва и съм отбелязал другото ;) ... кликнете на снимките за по-голям размер.
Изображение Изображение


Сега си търся по-пълен комплект.




Потребителски аватар
ChronoS
Мнения: 963
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 20:52
Автомобил: VW Golf 2 Rallye и VW Golf
Двигател: 2_9 Syncro
Местоположение: мадан/Пловдив
Контакти:

Мнениеот ChronoS » Чет 19 юли 2007 11:44


неска гледах аптечката вътре има само бинт и некви ампули май ще треа да ида да купя още некви работи да бутна всичко да е ОК пак дано не се налага да се ползва


kibo_tom_8440
Мнения: 588
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 8:24
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB -2 0 4motion
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот kibo_tom_8440 » Вто 07 авг 2007 19:46


:lol: купуваш цял комплект - пожарогасител, триъгълник и аптечка, всичкото за 15 лв. има ги в "Метро". Преставлява една кутия което е всичко събрано от изброеното. Тези аптечки са одобрени от МНЗ, така че няма да имаш проблем за тяхната комлектация с лекарства и изобщо за тяхното съдържание. Пази фактурата или касовата бележка с която се удостоверява покупката. Направо може да я пъхнеш в самата аптечка. :beer


Потребителски аватар
jaden
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 апр 2007 10:52
Автомобил: Skoda Octavia 1.9 TDI 77 kw
Двигател: BXE 2009
Местоположение: София

Мнениеот jaden » Пон 27 авг 2007 19:01


scuba написа:Hmmm.. май ще ида да си купя днес една... Надявам се да ги продават пълни нали? Щот само кутия си имам вече


Аз си купих от комплектите/които ги продават с пожарогасител и триъгълник/ и трябва да отбележа,че вътре има точно три неща....


inna
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 12:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Kazanlak

Re: Какво трябва да има в аптечката? - до юристите

Мнениеот inna » Вто 23 фев 2010 12:50


ИНСТРУКЦИЯ № 1 ОТ 20 ФЕВРУАРИ 2008 Г. ЗА СЪДЪРЖАНИЕТО НА АПТЕЧКИТЕ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА
Издадена от Министерството на здравеопазването
Обн. ДВ. бр.27 от 11 Март 2008г.

Чл. 1. (1) Аптечките на движещите се по пътя три- и четириколесни моторни превозни средства съдържат:

1. еластична лента за кръвоспиране (по Есмарх, 5 см/1 м) - 1 брой;

2. марлен бинт, 5 см/5 м - 2 броя;

3. марлен бинт, 8 см/5 м - 2 броя;

4. марлен бинт, 10 см/5 м - 2 броя;

5. пакет медицински памук, 25 г - 1 брой;

6. стерилни превръзки за повърхностни рани, 10 см/10 см - 4 броя;

7. стерилни превръзки за повърхностни рани, 40 см/60 см - 1 брой;

8. пластири за рани, 3 см/6 см x 4 броя - 2 броя опаковки;

9. адхезивен пластир за прикрепване на превръзка, 2,5 см/2,5 м - 1 брой;

10. триъгълна кърпа, 96 см/96 см/136 см - 2 броя;

11. стерилни полиетиленови ръкавици, голям размер - 2 чифта;

12. разтвор на водна основа, подходящ за дезинфекция на ръце и раневи повърхности - 200 мл;

13. безопасни игли - 6 броя;

14. ножица с тъпи върхове - 1 брой;

15. уред за обдишване - 1 брой.

(2) Всички медицински изделия, посочени в ал. 1, следва да са в срок на годност.

Чл. 2. (1) Аптечките на автомобили, предназначени за превозване на пътници с повече от 8 места за сядане без мястото на водача, съдържат двойно количество от превързочните и помощните материали, посочени в чл. 1, ал. 1.

(2) Аптечките на автомобили, предназначени за превозване на пътници с повече от 30 места за сядане без мястото на водача, съдържат тройно количество от превързочните и помощните материали, посочени в чл. 1, ал. 1.

Чл. 3. Съдържанието на аптечките се поставя в подходяща чанта, която позволява правилното съхранение на превързочните и помощните материали, обозначена с надпис "Аптечка".

Параграф единствен. Тази инструкция се издава на основание чл. 139, ал. 2, т. 2 и § 11, ал. 2 от преходните и заключителните разпоредби на Закона за движението по пътищата и отменя Инструкция № 2 от 1997 г. за съдържанието на аптечките на моторните превозни средства (ДВ, бр. 51 от 1997 г.).
:да:


Потребителски аватар
dr.76
Мнения: 57
Регистриран на: Съб 22 авг 2009 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Какво трябва да има в аптечката? - до юристите

Мнениеот dr.76 » Сря 24 фев 2010 15:48


Та това си е цяла военно-полева болница...само дето са забравили и диплома за медицинско образование да сложат като изискване..
Според мен това е някаква бюрократска измислица..какъв е смисъла от всичко това като не знаеш как да го използваш..
Първа помощ на пострадал при ПТП трябва да се оказва от хора нямащи необходимата квалификация за това,само в рамките на това да знаят как да спрат кървене,или да освободят дишането на пострадалия,ако има нещто което го затруднява..докато дойде екип на спешна помощ..иначе вероятноста да навредите на пострадалия е по голяма,ако не знаете какво да правите...


Потребителски аватар
suggar
Мнения: 875
Регистриран на: Нед 19 авг 2007 19:46
Автомобил: Seat Ibiza
Двигател: ASV
Местоположение: Габрово

Re: Какво трябва да има в аптечката? - до юристите

Мнениеот suggar » Сря 24 фев 2010 16:32


Аз мойта аптечка като си я купих и вътре имаше само 5 броя неща, ластика две лепенчици мак бяха размер като за мишка някво парче марля и 1 бинт..след което си я напълних с доста неща , вклучително няколко вида хапчета, които мисля че също са едвали не задалжителни по време на път. все пак е по вероятно да ме заболи глава или стомах от колкото да се случи ПТП


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Какво трябва да има в аптечката? - до юристите

Мнениеот theultimate » Чет 25 фев 2010 5:41


В тия комплекти по магазините няма нищо. След проверка се оказа че има....30-40% от нещата... Не е бюрокрация, просто някои от нещата са безполезни като никои не зная как се използват. Това БЧК се забравя точно след няколко месеца за съжаление.


Потребителски аватар
Altec
Мнения: 165
Регистриран на: Вто 29 дек 2009 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво трябва да има в аптечката? - до юристите

Мнениеот Altec » Чет 25 фев 2010 6:06


За съжаление се забравя.. да .
Моята аптечка я купих от Аптеката .. мисля , че 12 лева дадох за нея.. и като я отворих останах изненадан .. беше натъпкана с всевъзможни неща от които реално повечето не биха се използвали при реална ситуация.. но знае ли човек..
Нямам много вяра на тези квартални магазинчета или Метро примерно.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Какво трябва да има в аптечката? - до юристите

Мнениеот Winner25 » Чет 25 фев 2010 10:37


Моята аптечка е от магазин за авточасти и има доста неща вътре, но най вероятно не всичко :)
Добре че още не проверяват съдържанието на аптечките.


Georgi_G
Мнения: 129
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София / Възраждане

Re: Какво трябва да има в аптечката? - до юристите

Мнениеот Georgi_G » Чет 25 фев 2010 11:07


Моите са от аптека и от български производител.
Цената май беше около 15-16лв, но вътре всичко е буквално е 1:1 с цитираната Инструкция + приложена такава, така че поне тук съм изряден отвсякъде.


..А за тия от разните магазини и бараки, като показах на един приятел какво има в моята му паднаха очите. В неговия комплект имало парче памук, два бинта и няколко лепенки.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта