Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот cecoa1 » Сря 27 ное 2019 12:06


Съвсем професионално са обяснили как проверяват данните на гумите, и защо конкретни данни се проверяват чак след поръчка. Няма как да го правят само при запитване, примерно ако клиента се интересува, защото се е хванал на бас с някого, но няма намерение да купува.
Обяснили са също, че и разлика от 20-30 седмици е абсолютно без значение, както и са казали от кога могат да бъдат най-старите им гуми от тази година.
Допълнителните намеци, тона и нивото на комуникация, са просто реципрочни и пропорционални на отношението на клиента.
В крайна сметка това не е общуване с официална държавна институция, за да се преекспонира толкова официалността на комуникацията, още повече в случая, когато се държи на гарантирана официалност само от едната страна. Казано просто- тезата "Аз мога да ги псувам, те мене не!", е за комуникация с официални държавни институции. В останалите случаи, само може да се жалва на Арменския поп, и да остави нещата на моралната оценка на публиката. В случая, само мога да кажа, ако някой осъжда онлайн магазина, нека просто се върне и още веднъж да прочете много внимателно цялата комуникация между двете страни. И тогава вече да съди пак.




Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4626
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот hvp800 » Сря 27 ное 2019 12:41


Маршала е пуснал теми в знайни и незнайни форуми заради "обидата" нанесена му от автогуми!
Та това има няколко обяснения!
Първото е вид нелоялна конкуренция - дай да омаскарирам тези и да ги претаковаме!
Втората причина е - няма лоша реклама , и дай ще пускам теми навсякъде , където може ,стига да е безплатно !
Третата причина може да се обясни със психическото състояние на автора , и неговото нездраво състояние!

Та всеки може да направи неговите си изводи .
В заключение мога да кажа , че какъвто клиента , такъв търговеца!

ПП- удивителните не са случайни !


Потребителски аватар
avtogumi.bg
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 13:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот avtogumi.bg » Сря 27 ное 2019 18:33


cecoa1 написа: Казано просто- тезата "Аз мога да ги псувам, те мене не!",



Благодарим много за разбирането!


:bowdown :bowdown


Извиняваме се и на Маршала, разбира се, че по принцип не е редно и не трябва се реагира по този начин, дори когато клиентът търси провокация, т.е. квалификациите са били напълно излишни и отговорното лице ще бъде наказано със самокритика пред колектива (тук няма майтап).

Тази година сезонът беше особенно тежък и дълъг, не сме имали почивен ден от 8-9 седмици и за нас е постижение, че ще скоро ще го приключим без сериозни проблеми при доставките и монтажите и без някой колега да е влязъл в болница от изтощение. :bishop :bishop

Весели празници!


Потребителски аватар
Marshala90
Мнения: 88
Регистриран на: Пет 27 май 2011 18:45
Автомобил: Skoda Superb II VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: България

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Marshala90 » Сря 27 ное 2019 22:54


ssssl написа:Да си беше употребил заядливата енергия в някаква друга насока, можеше и да имаш някаква полза...

Енергия много, има за всичко и всички :11
w_smith написа:По-добре не може да се каже.
Издразнил ги е, дали с користна цел или не, получил е съответния резултат и сега мощна кампания в три форума. Дали нямаш стартиращ сайт за гуми, Маршал?

Това моето е "адското издразване", представям се как трябва да се отговори на нещо по-остро от моето.
"Кампания" поради обидата, която ми е нанесена и не желая да стоя безучастно като повечето в Бълария Не търся нищо насреща, но искам да си изразя възмущението.
Не, нямам никакви сайтове. А дори и да имах или дори да предстои стартиране на някакъв сайт, то повярвай ми форумът щеше да разбере това нещо, защото имам някакви бегли познания относно реклама и търговия.
И дори да имам, то това би било последното, последният начин с който да повлиявам на конкуренция. Просто са под нивото ми такива и подобн идействия, но това е друга тема.
nikolay_ss написа:И аз съм на мнение, че не е никак професионално да се държат така с потенциален клиент, но в случаят освен да си хабиш нервите и енергията, не мисля че нещо би се променило. Хората даже и да прочетат това което си написал, ако avtogumi.bg предлагат най-добрата цена на пазара е ясно, че в повечето случай, да не кажа 90% не всички ги интересуват тези 20-30 седмици разлика в производството на гумата, стига тя да е съхранявана както трябва и би ги устроило да си купят гуми от тях.

Единственото, което би се променило за мен е, че не съм избрал мълчанието, които повечето Българи правят.
DOT-а за мен има значение, но не мисля да го обяснявам защо. Все едно някой да ме пита "абе как ще държиш колата да ти е определен цвят" примерно, ами има някакво значение. "Няма значение колата която Ви предлагаме с какъв цвят е, важното е, че сега е боядисана".
cecoa1 написа:Съвсем професионално са обяснили как проверяват данните на гумите, и защо конкретни данни се проверяват чак след поръчка. Няма как да го правят само при запитване, примерно ако клиента се интересува, защото се е хванал на бас с някого, но няма намерение да купува.
Обяснили са също, че и разлика от 20-30 седмици е абсолютно без значение, както и са казали от кога могат да бъдат най-старите им гуми от тази година.
Допълнителните намеци, тона и нивото на комуникация, са просто реципрочни и пропорционални на отношението на клиента.
В крайна сметка това не е общуване с официална държавна институция, за да се преекспонира толкова официалността на комуникацията, още повече в случая, когато се държи на гарантирана официалност само от едната страна. Казано просто- тезата "Аз мога да ги псувам, те мене не!", е за комуникация с официални държавни институции. В останалите случаи, само може да се жалва на Арменския поп, и да остави нещата на моралната оценка на публиката. В случая, само мога да кажа, ако някой осъжда онлайн магазина, нека просто се върне и още веднъж да прочете много внимателно цялата комуникация между двете страни. И тогава вече да съди пак.

Айде да не си вкарваме думи, става ли...
Кажи ми кога съм псувал или използвал обидни, вулгарни думи?
Първо нищо реципрочно няма, защото аз не използвал обидни думи, но дори и да са използвани (а те не са), то един търговен НЯМА ПРАВО дори само от морална гледна точка да използва "реципрочни" изрази или дори по-остри, както в случая. Явно си далеч от търговията.
hvp800 написа:Маршала е пуснал теми в знайни и незнайни форуми заради "обидата" нанесена му от автогуми!
Та това има няколко обяснения!
Първото е вид нелоялна конкуренция - дай да омаскарирам тези и да ги претаковаме!
Втората причина е - няма лоша реклама , и дай ще пускам теми навсякъде , където може ,стига да е безплатно !
Третата причина може да се обясни със психическото състояние на автора , и неговото нездраво състояние!

Та всеки може да направи неговите си изводи .
В заключение мога да кажа , че какъвто клиента , такъв търговеца!

ПП- удивителните не са случайни !

Първите две причини няма да ги коментирам, защото са под нивото ми.
Третата мога да я коментирам, защото говорим за личността ми и че ми трябват хапчета едва ли не :D
Ами разбери, че не искам да бъда като голямата част в България, която винаги премълчава, прескача, подминава нещата които се случват!!!
Тук малко или много се засяга и човешкото достойнство, а аз не съм го намерил на пътя.
Аз не се обиждам, когато някой ми направи забележка за нещо, а го приемам като градивна критика. Кара ме да се замисля, дали реално не съм направил нещо както трябва и да извлека някаква ползва от изказването на отсрещния.
Първо изразявам собственото си възмущение и второ, ако отсреща има някой пофесионалист, ще коригра даденото поведени за в бъдеще (ако аз му кажа в e-mail, че поведението му неправилно, рискувам не само да не получа положителен отговор, а дори да получа още вулгарни думи. Но когато няколко души изразяват едно и също мнение, тогава отсрещната страна би могла да се замисли, евентуално).
avtogumi.bg написа:
cecoa1 написа: Казано просто- тезата "Аз мога да ги псувам, те мене не!",



Благодарим много за разбирането!


:bowdown :bowdown


Извиняваме се и на Маршала, разбира се, че по принцип не е редно и не трябва се реагира по този начин, дори когато клиентът търси провокация, т.е. квалификациите са били напълно излишни и отговорното лице ще бъде наказано със самокритика пред колектива (тук няма майтап).

Тази година сезонът беше особенно тежък и дълъг, не сме имали почивен ден от 8-9 седмици и за нас е постижение, че ще скоро ще го приключим без сериозни проблеми при доставките и монтажите и без някой колега да е влязъл в болница от изтощение. :bishop :bishop

Весели празници!

AVTOGUMI.BG аз за първи път ползвам сайтове за гуми в интернет и виждам, че сте изградили една база, доказали сте се с продуктите си на пазара, за което мога само да се радвам за Вас.
1-во: Благодарите на някого, че правилно сте постъпили като сте използвали вулгарни думи (дори след провокация) - тотален НЕпрофесионализъм
2-ро: Научете се да пишете малко по-професионално (не го казвам с някаква злоба, а като приятелски съвет), особено когато пишете от официалният си профил или mail. Мнението, което сте написали и начина не е излъчва професионализъм.
3-то: Хора, ако сте професионалисти, ще се адаптирате към средата. Какво значи много работа през сеозна и чудно как някой не е стигнал до болница. Ами като имате много работа, ще намерите още работници или Вие искате само да прибирате, без да давате? Има много хора без работа, може да назначите на щат, да назначите по часово, на повикване и прочие. Защо клиент трябва да си пати от неорганизираността на работа, ами мобилизирайте се. Радвам се, че сте имали толкова много работа, но нека не всичко да е в името на максимална печалба.

Не знам, кой го пише това мнение, но знайте, че всеки се учи, всички се учим цял живот. Нека една критика да не бъде нещо лошо за Вас, а начин, насока да станете още по-добри и по-добри! Вярно, че не всички критика от потребителите са с право, но се стремете да извлечете каквото можете от тях, когато е възможно.

Весели празници и на Вас!

П.С. Написал съм едно доста градивно мнение в един друг форум относно този казус и се надявам да се го прочели, защото е от голямо значени за всеки един търговец, за всеки един, който желае да бъде професионалсит в това, което прави. Давам Ви за прибер търговците в ebay, там няма 6-5... Как един търговец с хиляди обратни връзки може да има оценка 5 от 5, да не би да не е имал поблем с някоя от продажбите си? Ами не, просто реагират адекватно на ситуацията, гъвкави са, адаптивни.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Stivi » Сря 27 ное 2019 23:38


Егати,как не те домързя да напишеш този ферман,който никой няма да прочете icon_idea


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот cecoa1 » Сря 27 ное 2019 23:47


Смешен плач, млади момко...
Продължаваш да обясняваш небивалици и да ни налагаш собственото си мнение по въпроса.
Дай поне един конкретен пример, за вулгарно обръщение директно към теб от цялата комуникация. Ако сам си се припознал като малоумник, болен мозък, или лаик на тема гуми, то това си е лично твое тълкувание и лично твой проблем.
Аз лично смятам от цялата ситуация, че повдигането на въпроса въобще не приляга на средноинтелигентен, нормален човек. Особено след като той носи над 50% от вината за нея.
Ако се припознаеш, като под средноинтелигентен и ненормален, това ще са си твои лични съждения, аз лично за теб нищо не съм казал, а само принципно за мнението си относно подобен род поведение.
Абсолютно същото е и в комуникацията с онлайн магазина. Директно ги обвиняваш в некадърност, и че се излагат, без да имаш основание за това. Пределно ясно ти е било, че е възможно просто да не сте се доразбрали каква конкретика ти е нужна, и при културно изясняване на въпроса, вероятно щеше да получиш и еквивалентен учтив отговор. Е, нарочно си ги насолил за няма нищо, а после като ощипана мома се оплакваш, че си се припознал като кофти клиента от техните съвсем принципни (а не конкретни) отговори описващи принципно проблемните им клиенти.
Намека е нещо много далеч от директната обида. И не мисля, че имаш право да ревеш толкова от два-три намека, след като лично, и съвсем съзнателно си ги провокирал с директни обиди(това си го призна в този форум).
Или ако толкова държиш, реви си, но не ангажирай хора да са съпричастни с твоя смешен плач!

Последна промяна от cecoa1 на Сря 27 ное 2019 23:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Marshala90
Мнения: 88
Регистриран на: Пет 27 май 2011 18:45
Автомобил: Skoda Superb II VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: България

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Marshala90 » Сря 27 ное 2019 23:48


Stivi написа:Егати,как не те домързя да напишеш този ферман,който никой няма да прочете icon_idea

:11 Е имах времето, защото се изкъпях след дългия ден, хапнха добре и седнах да гледам телевизия и паралелно с това докато гледам реших да отговоря. Иначе през деня не бих отделил от времето си за толкова дълъг оговор (по принцип). :11
Абе с две думи луда работа... xa xa


Потребителски аватар
Marshala90
Мнения: 88
Регистриран на: Пет 27 май 2011 18:45
Автомобил: Skoda Superb II VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: България

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Marshala90 » Сря 27 ное 2019 23:52


cecoa1 написа:Смешен плач, млади момко...
Продължаваш да обясняваш небивалици и да ни налагаш собственото си мнение по въпроса.
Дай поне един конкретен пример, за вулгарно обръщение директно към теб от цялата комуникация. Ако сам си се припознал като малоумник, болен мозък, или лаик на тема гуми, то това си е лично твое тълкувание и лично твой проблем.
Аз лично смятам от цялата ситуация, че повдигането на въпроса въобще не приляга на средноинтелигентен, нормален човек. Особено след като той носи над 50% от вината за нея.
Ако се припознаеш, като под средноинтелигентен и ненормален, това ще са си твои лични съждения, аз лично за теб нищо не съм казал, а само принципно за мнението си относно подобен род поведение.
Абсолютно същото е и в комуникацията с онлайн магазина. Директно ги обвиняваш в некадърност, и че се излагат, без да имаш основание за това. Пределно ясно ти е било, че е възможно просто да не сте се доразбрали каква конкретика ти е нужна, и при културно изясняване на въпроса, вероятно щеше да получиш и еквивалентен учтив отговор. Е, нарочно си ги насолил за няма нищо, а после като ощипана мома се оплакваш, че си се припознал като кофти клиента от техните съвсем принципни (а не конкретни) отговори описващи принципно проблемните им клиенти.
Намека е нещо много далеч от директната обида. И не мисля, че имаш право да ревеш толкова от два-три намека, след като лично, и съвсем съзнателно си ги провокирал с директни обиди(това си го призна в този форум).
Или ако толкова държиш, реви си, но не ангажирай хора да са съпричастни с твоя смешен плач!

Къде са директните обиди? Ти изобщо знаеш ли значението на думите които използваш. А и за какво се бориш като цяло, да не би да си служител във фирмата и някой биричед :D
Айде назраве :drunk

EDIT: Да не би да си и на % :icon_razz


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот cecoa1 » Сря 27 ное 2019 23:58


Ако ти напиша сега, че с цялата тая история много се излагаш, обида ли ще е???
Ако кажеш, че не е, веднага бих ти го написал...Ама няма, докато не ни научиш да тълкуваме думите...

ПП: На процент съм, ама към друга фирма, бореща се с малоумщини...Да не навлизам в подробности, че може да се обидиш, и да измислиш какво и колко имам право, и да се мориш да го публикуваш навсякъде където можеш...Без да има полза И от това.


Потребителски аватар
Marshala90
Мнения: 88
Регистриран на: Пет 27 май 2011 18:45
Автомобил: Skoda Superb II VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: България

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Marshala90 » Чет 28 ное 2019 0:06


Не, нищо от това което напишеш не би ме обидило, спокойно. Не водим официална кореспонденция, тъй че бълвай :D
Просто проявяваш качества, които не ти правят густо. Още повече като трето лице.
Да, аз също не съм китка за мирисане, 'ма к'во да се прави все пак съм си китка ^_^
Лека нощ приятелю, лека и спорна работа ти желая утре! (cecoa1)


Потребителски аватар
Burner_inc
Мнения: 685
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 17:20
Автомобил: Touran Peugeot 308 Versys 1000
Двигател: BLS 2009
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Burner_inc » Чет 28 ное 2019 10:04


Проблемът на повечето млади хора според мен е, че не искат да търпят лошо отношение(което е хубаво), но не насочват възмущенията си където трябва, а просто се жалват по форуми и във Фейсбук...

И авторът на темата 1224 път написа, че знае за какво му е определен дот, а започва темата с:
"Ако трябва да бъда честен, то за първи път ще си купувам нови гуми и има някои неща които бих желал да изгладя :) (досега съм купувал все втора ръка и то са били почти нови гумите, но никога нови.

Бих желал да наблегнем на:
- Откъде да се закупят по интернет (като добри отзиви)
- Държава на произход (забелязах, че има мнения в които дадени държави не се препоръчват и други, които се препоръчват)
- DOT-а (ясно е, че дори да са нови, то е възможно да са с по-стар DOT, та до какъв DOT да се "ослушваме", да избягваме нови гуми с определен дот, да настояваме за новите гуми с дот до колко седмици и прочие."

Ами след като никога не си карал с чисто нови гуми от къде знаеш каква е и дали има разлика от няколко месеца?


Потребителски аватар
Marshala90
Мнения: 88
Регистриран на: Пет 27 май 2011 18:45
Автомобил: Skoda Superb II VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: България

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Marshala90 » Чет 28 ное 2019 11:50


Burner_inc написа:Проблемът на повечето млади хора според мен е, че не искат да търпят лошо отношение(което е хубаво), но не насочват възмущенията си където трябва, а просто се жалват по форуми и във Фейсбук...

И авторът на темата 1224 път написа, че знае за какво му е определен дот, а започва темата с:
"Ако трябва да бъда честен, то за първи път ще си купувам нови гуми и има някои неща които бих желал да изгладя :) (досега съм купувал все втора ръка и то са били почти нови гумите, но никога нови.

Бих желал да наблегнем на:
- Откъде да се закупят по интернет (като добри отзиви)
- Държава на произход (забелязах, че има мнения в които дадени държави не се препоръчват и други, които се препоръчват)
- DOT-а (ясно е, че дори да са нови, то е възможно да са с по-стар DOT, та до какъв DOT да се "ослушваме", да избягваме нови гуми с определен дот, да настояваме за новите гуми с дот до колко седмици и прочие."

Ами след като никога не си карал с чисто нови гуми от къде знаеш каква е и дали има разлика от няколко месеца?


Че имам трски за дялане имам, но това, че не съм карал чисто нова гума от магазина, не значи, че не знам защо ми трябва.
Има разлика относно конкретно нещо, но това си е моя работа и не разбирам от какво значение е, като не е това темата.

Аз приключих темата, просто явно не си чел всички отговори и затова просто отново ти пояснявам нещо, което е питано.


Потребителски аватар
Burner_inc
Мнения: 685
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 17:20
Автомобил: Touran Peugeot 308 Versys 1000
Двигател: BLS 2009
Местоположение: София

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Burner_inc » Чет 28 ное 2019 12:30


Реално като нямаш собствен опит не знаеш...

И поясненията не са нужни, защото от човек без никакъв практически опит не са релевантни!

И гумата е просто консуматив, а не поръчката на живота, както и мястото за оплакване от лошо или некоректно отношение на търговец е КЗП и ако искаш реално да промениш нещо, там е точното място! Това хлипане във фейсбук и форумите нито има ефект, нито е правилният начин, а просто дразниш хората...


По темата - до преди 4-5 години поръчвах гуми само от там и никога не съм имал проблеми за 7-8 поръчани комплекта. Със същият успех и без нещо извън уговорките ни съм поръчвал от БГ гуми, barzgumve.com и от Гуми7.

Последните няколко години гумите за колите си ги купувам лично от Диана, a за мотора на 99,9% от гуми7.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот muns61 » Чет 28 ное 2019 13:47


Много е важно как човек си формулира написаното при подобен случай. Преди време в един форум написах на един досаден мърморко "Ако бях невъзпитан простак, щях да ти кажа, че си досаден мърморко и дърт педал. Но тъй като съм възпитан и с добри обноски, не бих го написал, даже не бих си го помислил." След малко дебати, модовете решиха, че не съм обидил господина, а съм изказал предположение.
Та така...


Потребителски аватар
Marshala90
Мнения: 88
Регистриран на: Пет 27 май 2011 18:45
Автомобил: Skoda Superb II VW Passat B5
Двигател:
Местоположение: България

Re: Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg мнение?

Мнениеот Marshala90 » Чет 28 ное 2019 20:50


Burner_inc написа:Реално като нямаш собствен опит не знаеш...

И поясненията не са нужни, защото от човек без никакъв практически опит не са релевантни!

И гумата е просто консуматив, а не поръчката на живота, както и мястото за оплакване от лошо или некоректно отношение на търговец е КЗП и ако искаш реално да промениш нещо, там е точното място! Това хлипане във фейсбук и форумите нито има ефект, нито е правилният начин, а просто дразниш хората...


По темата - до преди 4-5 години поръчвах гуми само от там и никога не съм имал проблеми за 7-8 поръчани комплекта. Със същият успех и без нещо извън уговорките ни съм поръчвал от БГ гуми, barzgumve.com и от Гуми7.

Последните няколко години гумите за колите си ги купувам лично от Диана, a за мотора на 99,9% от гуми7.

Ти на колко години си :confused
Пак казвам, като не четеш изписаното дотук и плещиш само глупости... Аз никъд ене съм коментирал продуктите им, качество и прочие...
DOT-А има значение и една гума дали ще е 2017 или 2019 е все тая, а защо DOT-а има значение, разберете сами.
Аз съм си направил сметката, защо д аискам по- нов DOT, две са причините, но аз си знам :wink
Хубава вечер от мен, живи и здрави!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта