Миризма от климатика.

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот mafiota » Сря 14 юли 2010 15:54


не се бях сетил за това :?




Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот feikot » Пет 16 юли 2010 20:39


Защо си усложнявате живота със спрейове йодасепти и нежни отвари.Има препарат който е за това и цяла година му е ефекта + ароматизиране аз ползвам един препарат Clim италиански е,около 20 лева е и всички климатици у нас,на двете коли съм ги изчистил с една опаковка и има още.То е един вид пяна някаква за авто климатика,се пръска 5 секунди във перката на вентилатора на парното,после се пуска до край да духа,и след 30 сек ухае на сбор от горски китки,бор и нежни цветя...


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот zfa159 » Пет 16 юли 2010 21:47


Не само че материала не "некородиращ" ами напротив - не е кой знае колко качествена алуминиева сплав и гние на поразия. Принципно изгниват и отвътре понеже в системата малко по малко през маркучите и снадките прониква влага,която заедно с климатичното масло е една неочаквано добра комбинация за изгниване на системата отвътре.Затова и на всеки 2 години е предвидено да се сменя маслото на системата,да се вакуумира наново,за да няма вътре влага и да се дозарежда с колкото фреон е необходимо.
Иначе за този спрей Clim - трябва да намеря (ще съм благодарен колегата да сподел откъде го взима) и да го тествам :)


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот feikot » Пет 16 юли 2010 22:00


Първо,да те питам дали наистина на 2 години се прави профилактика,защото аз за втора подред си правя профилактика (пордени) и няма никакъв проблем,като изключим липсата на 200 грама фреон,което било нормално за една година да се изгуби.Цедката която е на кранчетата не съм я сменял никога,и на тазгодишната профилактика,в сервиза не ми повярваха,че не е сменяна,защото била като чисто нова...
И второто,препарата го взимам от служебните,не знам от къде ги карат,но нямат надпис на български на него...обаче е мн добър :) ето го
Изображение


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот mafiota » Пет 16 юли 2010 22:36


това май няма от къде да се купи в бг.
В техномаркет продават няколко вида спрейове, но незнам дали ги бива.


Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот ti6ogb » Съб 17 юли 2010 13:41


Незнам дали е същото но го намерих тук http://www.promobile.bg/bg/spare_part/promotions.php

http://www.promobile.bg/images/p3_4.jpg

Последна промяна от ti6ogb на Съб 17 юли 2010 13:43, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот Lisho » Съб 17 юли 2010 13:42


mafiota написа:...В техномаркет продават няколко вида спрейове, но незнам дали ги бива.

Ползвах един и не ми хареса.Пръскаш (или натискаш "спусъка" на флакона)веществото започва да шупти върху ламелите, ама май няма видим ефект.Пробвах директно върху мухъл не видях нещо да му се случи.Виж със Savo,Domestos и др подобни ефекта им е убийствен и за мухлите и за метала. :bishop
В Кауфланд и Практикер има няколко модела с цени между 8-20 лв. с удължителна тръбичка и без удължителна тръбичка (пускаш "змея" от флакона и изчезваш от купето)
Ако някой има преки наблюдения дали са ефикасни моля да сподели впечатленията си.


Lachi
Мнения: 58
Регистриран на: Пон 17 май 2010 19:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот Lachi » Съб 17 юли 2010 15:53


На никой ли не му се е случвало да мирише от т.н. филтър купе. Там също се образува мухъл и човека си мисли, че има умряла мишка в колата. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот Ljubon » Съб 17 юли 2010 15:58


Lachi написа:На никой ли не му се е случвало да мирише от т.н. филтър купе. Там също се образува мухъл и човека си мисли, че има умряла мишка в колата. :Mr Green Fun

Този филтър поне лесно може да се провери.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот zfa159 » Съб 17 юли 2010 20:26


Ами ако няма проблеми по системата,се прави профилактика на всеки 2 години (горе-долу за толкова време в системата прониква някакво количесво влага,което да започва да става опасно за работата и здравето и).Иначе ако всяка година се прави - още по-добре :)
Ако капилярната ти тръбичка е като нова - още по-добро за теб :) Тя се сменя само,когато е замърсена или поврдена,което по принцип е признак за начална фаза на проблеми с климатика или пък е имало предишни проблеми.Най-честите причини за замърсяването и са :
-отлагане на парченца разложен маркуч от самата система (маркучите се разлагат заради много фактори - основно стареене).
-дребни парченца от сегментите на компресора - той е бутален,при повечето VW-та и Audi-та.Сегментите са фефлонови с някакви доплънителни подобрители,но с времето и те се разлагат,както и при рабоа на високи налягания и съответно и температура,се нацепват и частички от тях си летят из системата.
- дребни парченца от други части на системата - малки парченца,разлагащи се О-пръстени,дребни парченца,които са от производството на частите,стружки от производството и т.н. По пирнцип ако частите (тръбите и радиаторите) са качествени,няма да има стружки ама....
-механичен проблем с компресора - тогава се отлагат направо стружки от самия компресор - било то от клапанната плоча или от корпуса му (бутало,кото драска корпуса),или пък от лагерите на компресора или ексцентрика му и т.н. и т.н.
Общо взето капилярната тръбичка е един вид показател за състоянието на системата - ако е като нова - системата си работи добре и е в добро механично здраве :)
:beer


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот mafiota » Съб 17 юли 2010 20:52


колега, каква е тая капилярка, за тънката тръба ли говориш, :roll: , капилярка знам че има при хладилниците, ма там наистина е капилярка и е много тънка.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот feikot » Съб 17 юли 2010 23:27


Като отидеш на профилактика,и ти закачат машината на едни "кранчета" изсмукват фреона,после махат машината,тогава развива едното кранче (по-тънкото(външно ако не се лъжа)) и вътре има една цедка много фина,за нея :)


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот mafiota » Съб 17 юли 2010 23:46


feikot написа:Защо си усложнявате живота със спрейове йодасепти и нежни отвари.Има препарат който е за това и цяла година му е ефекта + ароматизиране аз ползвам един препарат Clim италиански е,около 20 лева е и всички климатици у нас,на двете коли съм ги изчистил с една опаковка и има още.То е един вид пяна някаква за авто климатика,се пръска 5 секунди във перката на вентилатора на парното,после се пуска до край да духа,и след 30 сек ухае на сбор от горски китки,бор и нежни цветя...



колега, от къде може да се купи този спрей?? От теб може ли?


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот zfa159 » Нед 18 юли 2010 0:13


Ето това е при автомобилния климатик :
Изображение
Има си цедки,за да спира мизерията,а вътре има калбриран отвор,който е една дюза и тя оптределя понижаването на налягането на фреона.Според системата,са различни цветове и разлинчите цветове отговарят на различен диаметър на дюзата.
При Пасат В5 и Ауди А4 тръбичката седи точно след дюзата за високо налягане до акумулатора (тънката тръба).Има една гайка за ключ 24 мм и след нея в посока към изпарителя,седи капилярната тръбичка :)
Гайката се развива,тръбата се отмества в страни и с инструмент или клещи,се вади капилярната тръбичка.Ако има нужда се подменя със същия цвят,ако не - си се слага старата.
Иначе за спрея - и аз питам,за да го пробвам :)
:beer


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Миризма от климатика.

Мнениеот feikot » Нед 18 юли 2010 1:38


Точно това зфа,а за спрея,ще поразуча дали може да се купи някъде из магазинната мрежа и изобщо от къде идва :)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта