Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Мнениеот stefan4o » Пет 24 мар 2023 14:50


При мен също няма миризма. Ако мирише причините са две:
1. Или изпуска от някъде
2. Или не е регулирана добре и хвърля сурова газ през ауспуха :mrgreen




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 24 мар 2023 15:03


Плюсовете са повече от минусите но всичко зависи от конкретния автомобил ,двигател и каква АГУ му е нужна .
Лично аз разлика в динамиката не усещам извънграда,в градски режим е малко по-мудна но несъществено.При добре подбрани компоненти ,изправен технически автомобил и кадърен монтаж проблеми с работата на газ,миризма и т.н. няма .


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Мнениеот zografski » Пет 24 мар 2023 15:16


И какви щети има по мотора от газта? Защото и аз моя мотор го отворих след 80к км карана на газ и по нищо не можеш да разбереш дали е карано на газ или бенз.
Газта е по чувствителна на запалителна система и при най малкия проблем, почва да прекъсва, това не означава, че проблема е от ГИ, газта или монтажа, просто е време човека да си направо обслужване (кабели, свещи, бобина и т.н.). То дет се вика ако колата не ти е добро състояние, LPG_то не е виновно, все пак тия консумативи имат препоръчителен интервал за смяна.. но ако питаш твоите приятели на колко време са им свещите и кабелите... като нищо може да си карат с оригиналните на 20г и по 100к км :D
Колкото до газаджиите и сервизите.. тук съм много съгласен, но тва е като с докторите и масовите сервизи... не намериш ли читав човек да ти пипа по колата... дали е на газ или бенз, все тая. Аз лично съм си намерил моите газаджии и съм доволен, преди това съм посещава др 2-3 сервиза дет не ставаха за нищо.. особено ако колата е по тегава за настройка, както е моята и повечето турбо коли.
Като цяло ако съм милионер и парите грам не ме притесняват, със сигурност няма да сложа газ, независимо колко харчи автомобила, това го казвам, защото всеки слага газ заради икономията от към пари. Тааа +вете на газта за мен са 2, единия е, че е евтино алтернативно гориво, с което не прецакваш мотора и динамиката на автомобила остава същата и 2рия + е че с газта имаш 2ро гориво и ако се налага, можеш да изминеш много повече км без да зареждаш, от колкото ако си само с един вид гориво.
Минуси ест също има.. тая система също иска поддръжка, т.е. трябва да се ходи и на специализирани майстори за нея, които са кът и читавите са винаги заети, но това ме съмнява да ви изненадва, то си е като нормалните сервизи :D за читав сервиз се чака. Другия минус е че ти заема място от багажника :D
Та за мен тва са главните + и -, но като цяло човек ако си поддържа колата и системите в нея, газ-та си е супер, но както казах е за хора които гонят икономия.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Мнениеот stefan4o » Пет 24 мар 2023 15:26


Особено ако си милионер със сигурност ще си сложиш газ. Те са най-стиснати :mhihi


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 24 мар 2023 15:27


Бе има и други минуси ,първоначална инвестиция,по-бързо изгниват части от генерацията заради конденза .Ама тва са бели кахъри и като цяло акл ще караш колата поне 5 години си струва .Ся приказки от "Под шипковия храст " как се съкращава ресурса на ДВГ са смешни .На кой двигатели ,с кое поколение уредби ,ама преди да бъде поставена АГУ знае ли се какво е било състоянието на мотора .Таксиджиите им въртят по над 400-500 хил км за екплоатационния срок на колата .


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Мнениеот zografski » Пет 24 мар 2023 15:32


stefan4o написа:Особено ако си милионер със сигурност ще си сложиш газ. Те са най-стиснати :mhihi

реално съм виждал коли за по 200-300к на газ :D но тва ме навежда на мисълта, че са хора сдобили се с пари от продажба на имоти и мн бързо след това тия коли отиват за продажба, щот не могат да си позволят поддръжката :mhihi :icon_lol


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Мнениеот stefan4o » Пет 24 мар 2023 15:46


Бъркаш. Примери мога да дам много от личен опит с познати милионери (вчера гледахме фирмата на един, има печалба 1.8 милиона за миналата година при 8 милиона оборот). Цънцари се за 100лв :mhihi Жалки душици. Колата му струва сигурност над 200к лева, а може и 300 да е. Добре, че не почнах работа при него. Той ме покани скоро, ама му отказах :mhihi Мога и друг пример с един още по-голям милионер, дето държи сигурно половината град (няма да казвам кой, не е Стара Загора). Изграждахме му с мой колега кабелни трасета. Колегата беше му написал фактура, ама като я смятал я объркал с хххх лв.... Оня вика "Абе не съм за хххх лв.", колегата му казва "като не си, дай ми ги, за да са ни чисти сметките".... "ами да ама виж сега, казал съм на другите, че сме договорили тая цена" хън, мрън и не му ги даде. Та, такива са някои милионери. Сигурен съм, че има и свестни, ама аз тези, които съм имал допир с тях.... Ако могат да разцепят стотинката за сметка на някой друг - той да е ощетен - правят го отма и не се замислят :c020

Последна промяна от stefan4o на Пет 24 мар 2023 15:57, променено общо 5 пъти.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1362
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Мнениеот fur1ous » Пет 24 мар 2023 15:47


Не може да влизаш в подземния паркинг на мола, т'ва си е пълен минус :mhihi


Потребителски аватар
valka
Мнения: 275
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Мнениеот valka » Пет 24 мар 2023 18:07


samo_pechka написа:Точно. На няколко пъти съм репликирал колеги твърдящи, че е по-"еко" на газ.
Ми не е . Тезата при тях е, че на другите горива смърдят и автоматично значи , че са зле.
Т.е. не мирише ли ( или ако е приятна миризмата ) - добре е.


Трябваше да те викна да помиришеш моята. :Mr Green Fun Да усетиш как сутринта вони на неизгорял бензин с резонатор. Една жена един път даже ми се развика. После като сложих катализатора не е баш така. Да не говорим пък като мина на газ. И много място заема бутилката няма що, 30 литрова бутилка разположена странично на кола комби. Миналата година карах хладилник на 200 км от София. И това двама човека с оня умрелия за много рацери двигател ADA. :c040


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12861
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 24 мар 2023 20:34


С катализатор на газ нищо не мирише. А колко съкращава живота на двигателя, тук съм без коментар. Явно некОи ора са виждАле такъв само по слухове ЕЖК.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Мнениеот kris11 » Пет 24 мар 2023 21:05


питам се и се чудя защо отговаряте на този повдигнал темата , която не е по шаблон за тема ????
от автомобил до автомобил, от марка до марка от двигател до двигател , от кенеф до кенеф огромна разлика има.!!!

Нека си постави въпроса конкретно за коя марка, кой двигател става въпроса за инсталиране на газово у-во. Има марки с нужда на рег. на клапани през 10 тина к км, има с неподходящи за газ легла на клапаните, има за ГУ, има за ГИ има и за течна газ .....Неизвестни много по зададения въпросд.
А конкретно като не му стиска да мине на газ да кара на бензин - не е толкова скъп :))

Последна промяна от kris11 на Съб 25 мар 2023 19:58, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Мнениеот kris11 » Пет 24 мар 2023 21:25


zografski написа:...Като цяло ако съм милионер и парите грам не ме притесняват, със сигурност няма да сложа газ, независимо колко харчи автомобила, това го казвам, защото всеки слага газ заради икономията от към пари. Тааа +вете на газта за мен са 2, единия е, че е евтино алтернативно гориво, с което не прецакваш мотора и динамиката на автомобила остава същата и 2рия + е че с газта имаш 2ро гориво и ако се налага, можеш да изминеш много повече км без да зареждаш, от колкото ако си само с един вид гориво.
Минуси ест също има.. тая система също иска поддръжка, т.е. трябва да се ходи и на специализирани майстори за нея, които са кът и читавите са винаги заети, но това ме съмнява да ви изненадва, то си е като нормалните сервизи :D за читав сервиз се чака. Другия минус е че ти заема място от багажника :D

И да съм милионер пак ще сложа газ. Много по-екологично гориво е от смърдящите и димящи в черно локомотиви. Крайно време е да се забранят да се движат локомотивите.

За динамика няма проблеми, за място - не ме притеснява място много , а и няма да се навра да карам пр. Микра или Смарт или подобно чудо.
Имам страшно холяма поддръжка от 2010 г. Смяна на филтър газ преди РИ, 1 път смяна на мембрани на РИ и то заради пропуск на антифриз. и смяна на бутилка заради тъпия закон за смяна на 2 пъти ходих з калибрация и толкова и това за над 190 к км.
От 1986г карам на газ - и съм си сменял мембрани и упл. на 2 та клапана ниско и високо налягане първото /Бедини Юниор с антика бутила от Италия за монтаж над покрива / с втори кожух/.
Преливане на газ от сини бутилки и Пършинг - варианти с топла вода или с помпа.Ръцете ми се бяха удължили до и под колената от мъкнене на сини бутилки :mrgreen Проблеми никакви - карах си колата дори и като бензина беше с купони / забр. по 20 или 30 л беше на месец./
На газ кратуната и клапаните са чисти без нагар.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12861
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 24 мар 2023 21:30


Само където изпускателните клапани потъват в главата, но това след пробег от поне 150000. При автомобилите от ВАГ групата.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11928
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 24 мар 2023 22:13


Аз напоследък се нагледах на проблеми с бензиновата система на коли карани на газ и като бензина стана 3+ лв един ден се замислих за газова уредба, обаче се сетих за тия проблемните рЕзко се отказах. Вярно, приболква ме сърцето като видя общата сметка за гориво в статистиката на приложението, ама все та, минало е.
Запекли инжектори, убити тримове, избушили изпарители, течащи газови дюзи, течове на антифриз и т.н.т


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8309
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Градско/извънградско шофиране газ бензин плюсове минуси

Мнениеот Stivi » Пет 24 мар 2023 22:21


kris11 написа:И да съм милионер пак ще сложа газ. Много по-екологично гориво е от смърдящите и димящи в черно локомотиви. Крайно време е да се забранят да се движат локомотивите..


Айде и тоя, по-католик от папата, понеже цепи стотинката и цял живот е газиран, дай да забраним дизела щото не го кефи :screwy Не ми отговаряй, няма да се връзвам на излиянията, породени от тежкият ти живот :mhihi



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта