Какво мислите за старт-стоп системата на BMW

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
valsn
Мнения: 392
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 22:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Какво мислите за старт-стоп системата на BMW

Мнениеот valsn » Съб 27 сеп 2008 13:02


От гледна точка на смазване на двигателя, охлаждане, работа на ел. система -на мен ми се струва по скоро "наказание" за колата.Какво е вашето мнение?

Цитат:Станалата известна като "Старт-стоп" система работи, като гаси двигателя при напълно спиране на автомобила, което спестява работата на двигателя на празен ход и го стартира веднага след докосването на педала на газта или натискането на съединителя. Намаленият разход при четирицилиндровите двигатели достига до 6%, но се очаква тези цифри да са доста по-сериозни след внедряването при шестцилиндровите двигатели.




Потребителски аватар
veritas
Капитан пустиняк
Мнения: 2564
Регистриран на: Чет 26 апр 2007 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот veritas » Съб 27 сеп 2008 13:11


Няма кво да го мислиме ние друже.След година само ше си покаже :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Съб 27 сеп 2008 13:17


Предполага се че инженерите са го измислили както трябва и е тествано на милион цикли преди да се внедри,но на мен лично ми се струва голяма тъпотия,като се има предвид цената на колите от тази марка и обслужването им точно от тези хипотетични 6% пестене на гориво да привлекат някакви нови клиенти.....по скоро обратното :wink:


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Съб 27 сеп 2008 13:18


те от бмв са малоумни....сигурно не могат да се сетят за тези възможни проблеми... :twisted: измилили са го хората.....не му се тревожи за смазването....обаче смисъл не виждам голям....просто е време да се зарежат петролите...такива игри на дребно са безмислени...

Последна промяна от chefito на Съб 27 сеп 2008 13:20, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Matematiks » Съб 27 сеп 2008 13:20


само да поясня че тази система я е измислил чичко японец а баварците са копнали само
мазда 6-справки
къв ти е проблема, спира двигателя при горна мъртва точка на един или 2 от цилиндрите в зависимост от градусите на кол. и после подава само искра и пали така без да товари стартера

Последна промяна от Matematiks на Съб 27 сеп 2008 13:22, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Съб 27 сеп 2008 13:21


Matematiks написа:само да поясня че тази система я е измислил чичко японец а баварците са копнали само
мазда 6-справки


тая система съм я измислил аз....в големи задръствания гася колата....не виждам кой знае каква инженерна мисъл...малко повече електроника и 2-3 релета повече :twisted: :twisted: :twisted:


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Matematiks » Съб 27 сеп 2008 13:23


chefito написа:
Matematiks написа:само да поясня че тази система я е измислил чичко японец а баварците са копнали само
мазда 6-справки


тая система съм я измислил аз....в големи задръствания гася колата....не виждам кой знае каква инженерна мисъл...малко повече електроника и 2-3 релета повече :twisted: :twisted: :twisted:


mhihi mhihi mhihi
Пловдив пауа рацер тунинг разработринг :twisted:


Потребителски аватар
Rijo
Мнения: 842
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 19:57
Автомобил: BMW e39
Двигател: M54B22

Мнениеот Rijo » Съб 27 сеп 2008 14:15


Stivi написа:но на мен лично ми се струва голяма тъпотия,като се има предвид цената на колите от тази марка и обслужването им точно от тези хипотетични 6% пестене на гориво да привлекат някакви нови клиенти.....по скоро обратното :wink:

Много бързате със заключенията. Я се сети за околната среда. Я се сети и за нормите, които налага Еврокомисията, а и не само. Умножи процента на вредни емисии газове в атмосферата и после извади тези 6%, дето няма да изгорят от всички продадени автомобили на БМВ ...


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Съб 27 сеп 2008 14:18


това е старооооо!
имах ауди 80 кокошка (модела преди яйцето-голфъра, край на цитата)набор '82. купих я през '97 и имаше такава система. явно нищо му няма на мотора.
така че, щом досега нищо не се е чуло че това скапва нещо от '82 до сега-значи нищо не скапва. :wink:


Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Мнениеот lrlmodo » Съб 27 сеп 2008 14:21


vaskoto1 написа:това е старооооо!
имах ауди 80 кокошка (модела преди яйцето-голфъра, край на цитата)набор '82. купих я през '97 и имаше такава система. явно нищо му няма на мотора.
така че, щом досега нищо не се е чуло че това скапва нещо от '82 до сега-значи нищо не скапва. :wink:


сериозно ли? Дай повече подробности :039:


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Съб 27 сеп 2008 14:22


Rijo написа:
Stivi написа:но на мен лично ми се струва голяма тъпотия,като се има предвид цената на колите от тази марка и обслужването им точно от тези хипотетични 6% пестене на гориво да привлекат някакви нови клиенти.....по скоро обратното :wink:

Много бързате със заключенията. Я се сети за околната среда. Я се сети и за нормите, които налага Еврокомисията, а и не само. Умножи процента на вредни емисии газове в атмосферата и после извади тези 6%, дето няма да изгорят от всички продадени автомобили на БМВ ...

За околната среда да се сетят ОПЕК и ала-бала нефто портокала ....
Вместо да се стремят да цицат до последно - да бяха инвестирали в биогоривата .....
А за старт-стоп системата ..... чисто прагматично ..... карам си аз през зимата ..... студ - 25 градуса ...... чакам на безброй светофари из София - няма ли да тормози климатроника, музиката прекалено акумулатора - при положение , че двигателя е аут , докато чакам :roll: :?:


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Съб 27 сеп 2008 14:27


lrlmodo написа:
сериозно ли? Дай повече подробности :039:


какви подробности искаш?
1.6 YP мотор, карб 2В2.
'82
:roll:


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Мнениеот Gigabyte » Съб 27 сеп 2008 15:01


Абе тва на вартбурга го имаше ,малко по улеснена ама... mhihi mhihi


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Съб 27 сеп 2008 15:03


Системата не е нищо ново, наистина. Бих казал - първа крачка към хибридните автомобили, които БМВ пускат скоро. А пък хибридите са първа крачка към пълните електромобили :wink:
Системата се привежда в действие само когато двигателя е достигнал работна температура.
Старт-стоп системата е част от цялостната система на БМВ за намаляване на разхода. При нея всички периферни агрегати, като водна помпа, вентилатор, компресор на климатика и т.н. са електрически, и се включват само при необходимост, т.е. през останалото време двигателя не се натоварва излишно. Освен това алтернаторът работи предимно тогава, когато двигателя не е под напрежение, т.е. при спускане на наклони, спиране и т.н. По този начин се използва кинетичната енергия на автомобила.


assd
Мнения: 642
Регистриран на: Чет 27 сеп 2007 11:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот assd » Съб 27 сеп 2008 15:13


яко тъпо!
и аз съм виждал много 'гъзари" да си гасят колите на светофарите, кат немаш пари за бензин не караш :lol:
и аз не карам ама ми писна честно казано да вися по 2 часа в задръстване и си пия са биричка па маршрутката си ме вози 8)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта