Много OFF, но все пак мнения за Фиат Пунто

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Много OFF, но все пак мнения за Фиат Пунто

Мнениеот Pichaga » Пон 21 юни 2004 18:48


Пичове, трябва да взимам решение, събота ще го гледам.....
споко, аз оставам с голфа засега поне....
става дума за гаджето-колебаем се между корса, клио и сега това пунто
1995, бордо металик, ел.прозорци, 4 врати, 1,3, 75 к.с., централно, май хидравлика, от италия, вкарва го мой познат от който взех голфа на собствен ход от там, казва че е добро, даже много, нямало забалежки....проблема е че е в кюстендил и дотам требе да се ходи...цената е 4 500 лв.
някой /търтей-особено ти :D /ако е карал италиански коли и по-специално фиат и то пунто, или чувал нещо за тях :lol: нека сподели...
къде им е ахилесовата пета-чувал съм за електрониката, че е афив пунтото е с многоточков инжекцион, как е окачване, мотор, какви цени са му резервните части, абе с две думи кой за каквото се сети-псувни, похвали приемам всякакви
пуснах темата и в клуб фиат на дир-а ама нъц....не ме познават и не си издават тайните на кошниците
ако някой знае плийз да пише, че в събота като отида да го видя да знам какво да гледам
айде мерси и лека вечер




Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Пон 21 юни 2004 19:13


Карал съм Фиат ама много различен ще напиша това което знам от личен и от споделен опит. На фиат слабите места са ЛАМАРИНИ и предница от време на време и малко електрика. Това са ми споделяли хора с такива коли (фиат) и това съм жидял сам като карах такова.


Потребителски аватар
gti
Мнения: 1793
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:47
Автомобил: MK4 R32
Двигател: BFH 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gti » Пон 21 юни 2004 23:20


По-добре вземи корса,а защо не се замислите и за едно поло :wink:


Потребителски аватар
turtey
Мнения: 232
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 7:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот turtey » Вто 22 юни 2004 7:56


ето ме и мен :lol:
зимай пунтото и не му мисли
има проблеми с електриката (да не се бърка с електрониката - тя ако не греша е бош) ама се оправят сравнително лесно и евтино
иначе основен плюс харчи малко и частите са евтини (да не споменавам че стават от лада 8) )
за екстрите сам си видял а вози много приятно и е било кола на годината :wink:

виж за странни звуци от двг-то - да не юркано яко
провери и за разбита предница

талянските както знаеш не гният - в италия зима няма, а и е антикорозионно покритие

само цената ми се вижда малко висока ама то си зависи от колата де

ако се сетя още нещо ще пиша - успех с колата и да я покажеш после, тамън да се видим на по бира :wink:


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Вто 22 юни 2004 8:17


Пунтото за дамска кола е идеална. Много е евтина за поддръжка и сравнително здрава - особено за кола made in Italy. Не се чуди ако е идеално състояние. Успех


golf_3_gti
Мнения: 127
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 14:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот golf_3_gti » Вто 22 юни 2004 9:26


Като човек, карал Фиат 4 години мога да те посъветвам да гледаш:
- ел. система - всичко!
- ламарините на калниците, особено предните.
- ламарините около капачката на резервоара.
- задните амортисьори - стъпваш на бронята, като я пуснеш задницата трябва да си заеме първоначалното положение без да пружинира.
- предните карета - като караш да не се чува чукане по дупките.
- масло по скоростната кутия.

Казано накратко, добре си отваряй очите, да няма после: "купи си Фиат...".

Иначе колата е супер, особено за каране в градски условия :) :) :)


Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mucho » Вто 22 юни 2004 9:31


gti написа:По-добре вземи корса,а защо не се замислите и за едно поло :wink:



ааа корса твърдо нйе, сакън :lol: почти три години карах корса и знам :wink: ся верно, че са ноу непретенциозни коли и ноу ноу не се развалят обаче има две неща, които са ноу сериозни (поне според мен):

1. начи ламарините им гният ама гният ви казвам :) като си я купих беше като кукличка начи за тея близо три години така изгни, че ся при нея понятия като - прагове, врати и вежди са малко лишени от смисъл :lol:

2. разпределителния вал на корсите иам чуството, че го праат от пластмаса баси - как се износва просто не е истина :lol:


Потребителски аватар
Roberta
Официален говорител
Мнения: 1570
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Roberta » Вто 22 юни 2004 10:08


Карах три години Фиат, подръжката не им е скъпа, както каза някой- частите за Лада стават и на Фиат, но не е препоръчително :D ! Не гният, поне моя не гниеше, но при мен слабото място беше предницата, за това трябва да се гледа много!
Успех при огледа!!! :)


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Вто 22 юни 2004 10:10


абе хора мерси, у фиат ми отговори 1, който ми обясни че ел. стъклата не са екстра :oops: ама за мен са си....нищо друго като инфо...
значи чудя се ходих тая сутрин при моите майстори-3 на брой, разпитах ги поотделно да не наговорят :P яко го псуваха туй пунто, а е диния кара наточена регата, от него чух най-много псувни за фиат,,,,иначе частите евтини, ама редовно се купували :(
мерси на всички, ако нещо се сещате пишете, ще го гледам, така и така съм се навил, поне да го видя и изръчкам, да му пална гумите


Потребителски аватар
turtey
Мнения: 232
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 7:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот turtey » Вто 22 юни 2004 10:27


Pichaga написа:абе хора мерси, у фиат ми отговори 1, който ми обясни че ел. стъклата не са екстра :oops: ама за мен са си....нищо друго като инфо...
значи чудя се ходих тая сутрин при моите майстори-3 на брой, разпитах ги поотделно да не наговорят :P яко го псуваха туй пунто, а е диния кара наточена регата, от него чух най-много псувни за фиат,,,,иначе частите евтини, ама редовно се купували :(
мерси на всички, ако нещо се сещате пишете, ще го гледам, така и така съм се навил, поне да го видя и изръчкам, да му пална гумите


за стъклата верно не са екстра - даже исервото е стандарт :wink:

абе чупат се като са леваци наште майстори и като не знаят как се оправя някоя кола место да прочетата некое ръководство карат през просото а и има бая турски ментета части на нашия пазар ...
освен тва многоточковото инжикция си заслужава - мноо върви и малко харчи
в заключение - ако сравнявам поддръжката на г2 и пунто (бензин, масло +резервни части) ще ти е по-евтина за пунтото

аа ако земеш пунтото не стъпвай в италсервиз - големи са леваци


Потребителски аватар
luciuz
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот luciuz » Вто 22 юни 2004 10:48


turtey написа:за стъклата верно не са екстра - даже исервото е стандарт :wink:


незнам кое е екстра и кое не, но едни мои приятели си взеха Punto чисто ново, на изплащане и е базов модел. Няма абосолютно нищо. Нито серво (волан или спирачки), нито електрически огледала/стъкла, радио и др. такива да не говорим. Даже няма повдигане на седалката (струва 120 лв. отгоре). Има Airbag (но това е задължително по стандарт).


Потребителски аватар
turtey
Мнения: 232
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 7:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот turtey » Вто 22 юни 2004 11:00


luciuz написа:Нито серво (волан или спирачки), нито електрически огледала/стъкла, радио и др. такива да не говорим. Даже няма повдигане на седалката (струва 120 лв. отгоре). Има Airbag (но това е задължително по стандарт).


само да те светна че дори москвич 408 има серво на спирачките :!:

а путно верно нема серво на волана - има електрически усилвател (регулира твърдостта волана в зависимост от скоростта) и е стандарт за всички модели

а че в базовите модели няя нищо е верно за всички марки но това за което говори пичаката е далеч от базовия модел :wink:


Потребителски аватар
luciuz
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот luciuz » Вто 22 юни 2004 11:08


turtey написа:
а че в базовите модели няя нищо е верно за всички марки но това за което говори пичаката е далеч от базовия модел :wink:


Интересното е, че на сайта на FIAT пише, че всички техни базови модели се продават със серво на спирачките. Тяхното е на 1 месец и няма - незнам как става този номер:)


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Вто 22 юни 2004 11:25


сигурен ли си че няма сервоусилвател на спирачките-това е абсурд мускала ми има, ладите имат, дори голфа ми има 8)


Потребителски аватар
turtey
Мнения: 232
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 7:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот turtey » Вто 22 юни 2004 11:39


luciuz написа:Интересното е, че на сайта на FIAT пише, че всички техни базови модели се продават със серво на спирачките. Тяхното е на 1 месец и няма - незнам как става този номер:)


е как спира без серво - на ръчна :wink:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: EvgeniiOnegin и 48 госта