Безводно миене на автомобили

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Бижте ли ползвали услугите на мобилен екип за безводно миене на автомобили?

1. Да, но зависи от цената.
29
13%
2. Не. Никога!
84
39%
3. Бих си купил от препарата и бих си я измил сам.
9
4%
4. Ползвал съм такъв препарат и не ми хареса резултата.
0
Няма гласове
5. Бих ползвал тази технология само на автомивка, която я предлага, но при условие, че свалят основната мръсотия с пароструйка.
9
4%
6. Нямам си и на идея за кво става въпрос ама ми е интересно да разбера.
84
39%
 
Общо гласове: 215
Потребителски аватар
dimitrov7101
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 17 май 2008 21:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Безводно миене на автомобили

Мнениеот dimitrov7101 » Нед 10 яну 2010 14:14


Ах ах аматиорска работа. Опитах да добавя още 1 вариант за отговор и нулира резултата. Все пак благодаря на колегите които изказаха мнение по въпроса. Аз лично много се чудих дали да ползвам такава услуга, но май няма да експериментирам.
Резултатите до момента бяха:
около 25 гласа не, никога.
5 гласа да.
5 биха си купили продукта и биха си измили колата сами.
4 биха ползвали технологията само при условие, че основната мръсотия се премахне с пароструйка.

k_garchev написа:Много глупава анкета!Можеше поне малко да обясниш за какво става дума!И да се позамислиш за по-стойностни отговори!


Нямам претенциите, че съм пуснал "умна" анкета, но информацията която получавам от колегите отговорили нормално е важна за мен. Ако не разбираш за какво става въпрос , можеш да попиташ и това не е срамно. Ако отговорите не ти допадат или не намираш най-подходящият за теб можеш да предложиш варианти. Не се дразни и по-добре не пиши ако нямаш какво да споделиш.

Дашо написа:Колега, би ли разяснил на по - неинформираните като мен, за какво точно става на въпрос. Защото на мен още не ми е известно миене, без вода mhihi Може би по - точно е да се каже чистене :beer
Май наистина е по-правилно да се каже тпочистване колега. И аз не мога да си обясня какво става с калта и ми беше интересно да чуя мнения. Иначе информация има много в нета. В youtube има и доста клипчета . Потърси waterless car wash.




Потребителски аватар
kok12
Мнения: 640
Регистриран на: Сря 08 окт 2008 18:15
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASZ
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Безводно миене на автомобили

Мнениеот kok12 » Нед 10 яну 2010 14:19


Забелязох мнения от рода, че във Варна не се предлагало, дерене на коли и тем подобни.
Неможете да твърдите това, без никой от Вас да е опитал, невизирам пробвалите.
Тази технология все още не е масова в БГ, но ще стане рано или късно.
Единствено и само не се пропоръчва колите омазани след оф-роуд на такова чистене(миене).
Който знае език, нека влезе и прочете за какво става дума и нека дори забележи какви коли се почистват с тази технология и препарат. Коли, за който знам,че само лака струва повече от масовите автомобили в БГ.
Аз съм един от многото опитали това почистване. Това, че в Бг не се знае как да се направи професионално е друг въпрос, но да кажете, че колите се дерат е глупост.
И понеже няма отговор, който да маркирам от изброените,няма да го направя.
Поздрави


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9878
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Безводно миене на автомобили

Мнениеот group® » Нед 10 яну 2010 20:09


kok12 написа:...


Колега имам идея за какво става дума.
Занимавам се с професионално пастиране (май ми е нещо като хоби), а имам и автомивка и съм виждал резултата!
Само няколко факта:
- няма да намериш професионален пастирвач/полирвач (в БГ не търси такъв), който да си подготвя така колите за работа!
- нанесените драскотини от този метод не са фрапантни и нормалния клиент не ги вижда, но това води до неизбежно матиране на колата (намалява се блясъка), изтъняване и нараняване на лака, сваляне на каквито и да е защити от лака (поставени от хора като мен) и т.н.
- този метод е измислен в един топъл и слънчев щат в Американско (не помня кой), по време на голяма суша. Било е забранено миенето на коли с вода и са преминали на алтернатива. И тъй като съм бил там и съм се занимавал с коли по тяхните ширини, ще ти кажа, че на средно статистическия чичо Сам не му пука дали блести колата му, дали има лак и т.н. Интересува го да е евтино и да пести време.
- имаше и друго ама забравих :roll: :oops: :wink:

Та всеки сам си решава ;)
Тук просто излагаме мненията си!

п.с. приемам, че за нормалния човек резултата от такова миене може да е задоволителен, но при мен вече е професионална деформация :oops:


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Безводно миене на автомобили

Мнениеот Winner25 » Пон 11 яну 2010 1:10


На мен не ми е много ясен този метод за миене и може би не бих си мил така колата.
Но като се замисля на тема миене - с четки пак се драска лака. Не знам колко са сериозни драскотините, но се виждат. Безконтактното, доколкото знам е с някакви химикали които също увреждат боята :roll:
Как е най добре да се мие?


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9878
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Безводно миене на автомобили

Мнениеот group® » Пон 11 яну 2010 6:42


Winner25 написа:Как е най добре да се мие?


Ако държиш на колата и боята - шампоан, гъба (отгоре ннадолу), много вода (най-вече преди гъбата за да свали пясък, камъчета и т.н.)
Безконтактното е по-вредно и от това безводното, така че го забрави ;)


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Безводно миене на автомобили

Мнениеот rokera671 » Пон 11 яну 2010 7:58


За безконтактното и аз чух такива работи!! :(


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Безводно миене на автомобили

Мнениеот imedarov » Пон 11 яну 2010 9:15


Един студент видял обява "Перем без сапун" и понеже човечеца бил алергичен решил да пробва. Отишъл на посочения адрес почукал, влиза гледа едни си бият чикий, смутен попитал тук ли перат без сапун, "Не тук се ебе без жена, на втория етаж перат без сапун"....

Миене без вода :screwy

А за мивките от рода на ОМВ и 60 секунди и те ли са вредни, от няколко години не съм ходил на автомивка само по тах си мия колата сега ми дадохте тема за размисъл.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Безводно миене на автомобили

Мнениеот Peteff » Пон 11 яну 2010 12:18


Така като погледнах клипчетата ми се струва че цялото това "миене" е просто да си продадат боклуците които се използват за целта.Не видях да измият наистина мръсна кола.Ако е чиста колата и я минеш с тея препарати може и да лъсне.Но това е.Не виждам никакъв смисъл в цялото това "миене".Само тъпите американци биха си измили по този начин колите - и то вече измитите вече коли.Демек колата трябва да е чиста за да я измие човек по този начин.За мен това "миене" - "не става".Боята ще стане на г*с ако колата е мръсна яко.Та това си мисля - пълна безсмислица подкрепена с логото "Пестете водата защото я няма много много по света".


Потребителски аватар
Fonzi
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 14 авг 2006 17:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Безводно миене на автомобили

Мнениеот Fonzi » Сря 10 фев 2010 13:02


Безводното миене са прави САМО ако колата ви не е много мръсна... в противен случей ЩЕ СЕ надере здраво лака...
Също така е адски важна и техниката на бърсене с фибъра, а да ви кажа никой не я спазва от тея дето съм виждал пред HIT Младост, Pikadili Варна и т.н. тея мажат братче все едно месят кузунаци в/у колата - ужасни са... :banghead: има бая хляб да папат докато стигнат техниката на англичани, американци и т.н.

Ако имате въпроси относно поддържането на чист автомобил, миене, чистене, пастиране, полиране, запечатки и т.н. аз съм насреща колеги !


Потребителски аватар
kok12
Мнения: 640
Регистриран на: Сря 08 окт 2008 18:15
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASZ
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Безводно миене на автомобили

Мнениеот kok12 » Сря 10 фев 2010 13:42


Само за протокола.
Разгледах и прочетох страницата в САЩ на тези продукти, мога да кажа едно, когато вали дъжд например в Маями, колата която е пред моята нехвърля КАЛ, а хвърля вода. Ето затова технит еавтомобили масово не са толкова мръсни както нашите тук и разбира се защо да не си позволят такъв вид миене.


Потребителски аватар
fantomasss
Мнения: 317
Регистриран на: Съб 21 мар 2009 20:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Безводно миене на автомобили

Мнениеот fantomasss » Сря 10 фев 2010 16:50


kok12 написа:Само за протокола.
Разгледах и прочетох страницата в САЩ на тези продукти, мога да кажа едно, когато вали дъжд например в Маями, колата която е пред моята нехвърля КАЛ, а хвърля вода. Ето затова технит еавтомобили масово не са толкова мръсни както нашите тук и разбира се защо да не си позволят такъв вид миене.

Абсолютно съм съгласен. Аз съм карал в Германия зад коли докато вали дъжд, е бе братче то само чиста водица се лепи по колата. Спирам на отбивка седя, гледам и цъкам с език по ганьовски невярващ на очите си, че видиш ли колата е само мокра а не кална. Просто пръскалките не ги ползваш, пускаш чистачките и толкова, а тук 4 литра течност отива докато се придвижиш от Люлин до Сточна гара... :banghead:


Потребителски аватар
zakvoline
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 16:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Безводно миене на автомобили

Мнениеот zakvoline » Нед 07 мар 2010 17:41


Опаа ето как го напвари "дизела" (дизела е световно известен ама на неговата улица и то до полувината!)
- вместо да се пръскат луди пари за тия скъпи препарати и колата да остава мръсна и без блясък се взима 300мл нафта и парцал и се полира автомобила "лъщтял като нов" си *бе *айката!!!с нафта можело да се мине и таблото на автомобила (лустрото пасти да яде!)
идеята е също толкова малумна като другото миене но поне блясък ще се докара!


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Безводно миене на автомобили

Мнениеот theultimate » Пон 08 мар 2010 9:45


Потвърждавам мнението на колегите. След 3000км за 10 дни по различни европейски държави почти през цялото време 120 на дъжд в колона - колата беше като в София няколко часа след измиване. Миенето там е....бутане на прахоляка, полиране и в общи линии гъзария, докато тук е стържене на кал...


Потребителски аватар
poni
Мнения: 1111
Регистриран на: Вто 26 окт 2004 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Безводно миене на автомобили

Мнениеот poni » Пон 08 мар 2010 22:26


rokera671 написа::не: !!За 2 лева на ОМВ си я мия!!В момента е толкова мръсна че мисля да пусна тема за наи мръсна кола!! :D Времето е такова-миеш и след 2 дена същата!

пускай,че да ви убия със снимки :)


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Безводно миене на автомобили

Мнениеот ligustrum » Вто 09 мар 2010 21:10


stan4o_mc написа:T'ва няк'ва мивка за опели ли е?


:063: :applause: а по темата-първо пароструйка,пък после квото и да е,поне за нашите мръсотии



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта