Как стават катастрофите !

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8301
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Как стават катастрофите !

Мнениеот Stivi » Чет 25 май 2006 16:03


За малко днес да стана курбан на един заспал или разсеян тираджия! На магистралата София-Варна веднага след София преди изкачването на Йорданкино изпреварвам един тир с около 140км и точно се изравнявам с задницата му когато виждам че кабината му тръгва към мантинелата и пътя ми става по тесен от колата...!Не съм сигурен кога и как набих кучките ,само си спомням че изведнъж колата почна да прави леки занасяния ляво-дясно-ляво -дясно, но все пак запази правата линия а малкото ми останала коса се изправи право нагоре :lol: Не пожелавам на никого това упражнение 140-60км с камион на една педя от теб и само си представям какво щеше да стане ако го бях закачил....2-3 салта може би! И после какво да го правиш тоя,едва ли щеше да спре ако бях се опитал да го засичам за да го питам има ли нещо в тъпата кратуна. Иначе ми махаше извинително от кабината като го изравних и му свирих 1минута за да се разсъни! Да съм благодарен на късмета и още на новите накладки,дискове и гуми . Така че колеги ВНИМАВАЙТЕ и най-добрия шофьор да си все ще се намери някой идиот да те утрепе!




Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Чет 25 май 2006 16:07


Колега,
Максималната разрешена скорост и то по магистрала в България е 130км/ч и съм сигурен, че това ограничение не е случайно.
Все пак в крайна сметка живота си е твой и ти си преценяваш действията.
Не мисля, че е коректно да критикуваш някой друг, при положение, че и ти си в нарушение...
Друг е въпроса за онзи шофьор, който все пак се е извинил.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8301
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Чет 25 май 2006 16:22


vasstop написа:Колега,
Максималната разрешена скорост и то по магистрала в България е 130км/ч и съм сигурен, че това ограничение не е случайно.
Все пак в крайна сметка живота си е твой и ти си преценяваш действията.
Не мисля, че е коректно да критикуваш някой друг, при положение, че и ти си в нарушение...
Друг е въпроса за онзи шофьор, който все пак се е извинил.


И със 110 да карах ако малко и аз бях се разсеял направо влизах под камиона така че едва ли това може да е някакво извинение за някой който ти засича пътя без причина !

Последна промяна от Stivi на Чет 25 май 2006 16:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Чет 25 май 2006 16:22


на мен миналата година ми се случи горе-долу същото...
връщам се от морето с пълна кола с багаж и 4 човека, и тругвам да изпреварвам на магистралата тир....
по едно време и аз му видях как кабината се приближава към мантинелата без мигач......и набивам спирачките, незнам дали ня накой му се е случвало ама като във формулата като им блокира гумата в завой да излиза пушек... е така от предните спирачки.....(след това ги смених разбира се-прегрети) и успях да намала колкото трябваше, ама някаде 2-30 метра карах на една педя от задната му броня, на ремаркето.....
оказа се че *********** изпреварва по-бавно движещ се пред него....е да му **** м**** защо изпреварва като ме вижда, икато не е с лека кола за да може да се прибере и ускори навреме???


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Как стават катастрофите !

Мнениеот Varbona » Чет 25 май 2006 16:23


Stivi написа: Да съм благодарен на късмета и още на новите накладки,дискове и гуми .

Мдам, ето поуката :wink:


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Чет 25 май 2006 16:23


аз имам параноя вече от това някой безпричинно да влезе в мойто платно ....


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8301
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Чет 25 май 2006 16:29


Ludia написа:оказа се че *********** изпреварва по-бавно движещ се пред него....е да му **** м**** защо изпреварва като ме вижда, икато не е с лека кола за да може да се прибере и ускори навреме???


Погледнах в огледалото като намалих, оказа се че пътя си е абсолютно празен просто кретена нещо се е отнесъл !


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Мнениеот Iavor » Чет 25 май 2006 16:32


DragoGT написа:аз имам параноя вече от това някой безпричинно да влезе в мойто платно ....

Ме туу!


Потребителски аватар
kotse_botse
Спортист - антипияница
Мнения: 2123
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kotse_botse » Чет 25 май 2006 16:32


DragoGT написа:аз имам параноя вече от това някой безпричинно да влезе в мойто платно ....


Напълно те разбирам...

Аз, дето нищо сериозно не е станало, всеки път като мина близо край някоя кола, очаквам да се отвори някоя врата точно пред мен... :x


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2193
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот w_smith » Чет 25 май 2006 16:33


Абсолютно същата случка ми се е случвала на края на същата магистрала на спускането към стрелките - един тир тръгва да изпреварва друг пред него без да ме види или без въобще да е погледнал. :evil:


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Чет 25 май 2006 16:43


Абе тръгнеш ли по пътя и станеш ли част от автомобилния поток си обречен така или иначе и само Господ да ти е на помощ да не срещаш лошия късмет и да не пробуждаш глупавата самоувереност у себе си и сляпата вяра в автомобила,който караш!


Потребителски аватар
maverick
Мнения: 167
Регистриран на: Нед 26 дек 2004 14:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

hp

Мнениеот maverick » Чет 25 май 2006 17:17


точно поради тая причина преди да тръгна да изпреварвам светкам с дългите и евентуално ако виждам че ще мина прекалено близо до него свирвам 2 пъти късичко/все пак неискам да стресна тоя и вместо да мръдне в дясно да дойде в мойто платно/рядко се случва да карам с повече от 130 НО понякога просто ми се налага....


Потребителски аватар
maks
Мнения: 2228
Регистриран на: Чет 03 фев 2005 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maks » Чет 25 май 2006 17:46


Според мен повечето катастрофи са от неразумно шофиране и превишена скорост.Трябва повече внимание на пътя,пазиш себе си и тези около теб.


Потребителски аватар
Efri
Мнения: 115
Регистриран на: Вто 02 май 2006 15:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Efri » Чет 25 май 2006 18:52


Аз доста пъти съм имал ситуации за тежки катастрофи.
Благодарение на бързата ми реакция и ... може би и ясновидство, успявам да реагирам навреме.
Без коментари - просто ги усещам какво ще направи някой шофер - и точно това правят!
Запаля ли двигателя - винаги си пускам фаровете.
10% - намаляват рисковете при мен, от стрес.


Потребителски аватар
tankishev
Мнения: 437
Регистриран на: Пон 19 сеп 2005 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот tankishev » Чет 25 май 2006 20:12


веселин написа:Абе тръгнеш ли по пътя и станеш ли част от автомобилния поток си обречен така или иначе и само Господ да ти е на помощ ...


...абсолютно ... с тези изроди по пътя ... имах следният случай ... миналото лято се прибирам от морето - натоварена кола с 4 човека ... тръгнахме късно и към 10 вечерта точно преди тунела на Ихтиман започвам да изпреварвам един ТИР ... газ газ .. ама колкото и да е при 100 км/ч голчето не ще да набира яко и изпреварването е бавно ... зад мен се залепя един изрод и почва да ми свети ... и са кво от ляво мантинела; дясно тир; отзад изрод ... явно няма на къде но тоя продължава да ми свети с дългите ... минавам накрая ТИР-а и тоя ме задминава свиркайки .... кат се изнервих (тук си е моя вината) и почнах да му мигам с дългите ... в тоя момент изрода рязко в дясно (настанява се пред мен) и бие спирачките .... 1 сек по бавна реакция и щеше да ме залепи в ТИР-а ......такива не са за бой ... такива са за затвор !!!!!!!!! :motz:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: humanic и 52 госта