Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
ruskia
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 07 ное 2006 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Мнениеот ruskia » Пон 27 дек 2010 13:43


Здравейте колеги,
една сутрин излизам и намирам колата си ударена от шофьорската страна, вратата не се отваря и калника е вдлъбнат доста.
Дойдоха полицаите, писаха протокол, казаха ми да предявявам претенции към Гаранционен Фонд. От фонда ми казаха, че искат документ от полицията, че следствието е приключило... След известно време ми издадоха справка, че не може да се образува административно наказателно производство, защо извършителят не е намерен. Отидох във фонда с протокола и справката от полицията и те ми казаха, че не могат да ми изплатят нищо, защото нямало от кой да си търсят парите...

Въпросът ми е, аз има ли от кого да си търся обезщетение или да го броя лош късмет?

Поздрави,
Весела Нова Година




Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Пон 27 дек 2010 13:44


ruskia написа:Здравейте колеги,
една сутрин излизам и намирам колата си ударена от шофьорската страна, вратата не се отваря и калника е вдлъбнат доста.
Дойдоха полицаите, писаха протокол, казаха ми да предявявам претенции към Гаранционен Фонд. От фонда ми казаха, че искат документ от полицията, че следствието е приключило... След известно време ми издадоха справка, че не може да се образува административно наказателно производство, защо извършителят не е намерен. Отидох във фонда с протокола и справката от полицията и те ми казаха, че не могат да ми изплатят нищо, защото нямало от кой да си търсят парите...

Въпросът ми е, аз има ли от кого да си търся обезщетение или да го броя лош късмет?

Поздрави,
Весела Нова Година


брои го като горчив опит и си направи каско


Потребителски аватар
ta6koo
Мнения: 321
Регистриран на: Сря 08 мар 2006 11:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Мнениеот ta6koo » Пон 27 дек 2010 13:46


Нищо не можеш да направиш. Съжелявам за случката!


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Мнениеот znainainai » Пон 27 дек 2010 14:06


Тапосай ги у господари на ефира хубо им е кат земат по 10лв от всяка полица а като се стигне до даване се дърпат като ощипани госпожици :evil:


Потребителски аватар
ruskia
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 07 ное 2006 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Мнениеот ruskia » Пон 27 дек 2010 14:13


znainainai написа:Тапосай ги у господари на ефира хубо им е кат земат по 10лв от всяка полица а като се стигне до даване се дърпат като ощипани госпожици :evil:

Добра идея :) За това не се бях сетил...


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Мнениеот drmilendd » Пон 27 дек 2010 15:54


Може до господарите, може и до арменския поп, все тая...Гаранционния фонд е за случаите, когато този, който те е ударил е известен, но няма валидна гражданска. Фонда ти плаща, и после си търси парите от виновния. Те ако плащаха на всички, къде е свисъла на каското. В твоя случай няма установен извършител - няма плащане.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Мнениеот znainainai » Пон 27 дек 2010 16:12


Така този "гаранционен фонд" е чиста проба легален рекет след като не ти плащат :evil: Това че извършителя е неизвестен е подробност. А какво правим ако не платят на никой цяла годна както и става обикновенно. Следват яки премийки яки заплати всеки месец а будалите дет си плащаме по 10лв за тоя дет клати дърветата отвън като ни се наложи да го д....
Същото е и със изплащането на щети. Плащат по най китайските цени които могат да намерят. Примерно ако са счупени щипките на фара ги пишат ремонт да се залепят а не пишат цял фар. Навсякъде във цивилизованият свят подменят фара само ние сме тарикати и ги лепим. После ако пък е за смяна не го сметят по ценоразпис на Hella примерно а го смятат по ценоразпис на DEPО. И със всичко е така клатят ни яко със тия застраховки и гаранционни фондове и секви други подобни шитове :evil: :evil: :evil:
А какво е това степенуване на поражението или е счупено или не или е ударено или не. Малко бременна жена има ли или малко умрял човек :screwy :screwy :screwy
Като земат кинти са им едни такива милички очичките а после ако се наложи да дават те гледат все едно си сериен убиец на бебета :evil:


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Мнениеот Stefan » Пон 27 дек 2010 16:24


znainainai написа:Така този "гаранционен фонд" е чиста проба легален рекет


За жалост повечето неща в България са така - граждански, винетки, здравни осигуровки, пенсионни осигуровки и т.н. :roll: Жалко за случилото се :?


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Мнениеот santo_trafficante » Пон 27 дек 2010 16:40


znainainai написа:Така този "гаранционен фонд" е чиста проба легален рекет след като не ти плащат :evil: Това че извършителя е неизвестен е подробност. А какво правим ако не платят на никой цяла годна както и става обикновенно. Следват яки премийки яки заплати всеки месец а будалите дет си плащаме по 10лв за тоя дет клати дърветата отвън като ни се наложи да го д....
Същото е и със изплащането на щети. Плащат по най китайските цени които могат да намерят. Примерно ако са счупени щипките на фара ги пишат ремонт да се залепят а не пишат цял фар. Навсякъде във цивилизованият свят подменят фара само ние сме тарикати и ги лепим. После ако пък е за смяна не го сметят по ценоразпис на Hella примерно а го смятат по ценоразпис на DEPО. И със всичко е така клатят ни яко със тия застраховки и гаранционни фондове и секви други подобни шитове :evil: :evil: :evil:
А какво е това степенуване на поражението или е счупено или не или е ударено или не. Малко бременна жена има ли или малко умрял човек :screwy :screwy :screwy
Като земат кинти са им едни такива милички очичките а после ако се наложи да дават те гледат все едно си сериен убиец на бебета :evil:
Значи според теб за 17 годишна кола от автокаско да ти платят за фар Хела :lol: Тоя фар струва колкото Пасата :lol: :lol: Като си купиш нова кола и след 3 год си правиш валутно каско и ще ти слагат Хела нямаш проблем :D Още нещо да ти обясня що сме на тва дередже:)Я си задай простия въпрос колко човека минават с 1 счупен фар през автокаско mhihi mhihi


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Мнениеот VWGT » Пон 27 дек 2010 16:41


тука малко пообъркахте нещата, по света никъде, никой гаранционен фонд не изплаща щети при неизвестен извършител. Гражданската отговорност покрива рискове към трети лица и няма нищо общо с т.нар. КАСКО, което покрива твои рискове независимо от извършителя. 10-те лева, които плащаш за гаранционния фонд, ги събират, за да изплащат зулумите на установените тарикати, които карат без ГО-та.

това е все едно някои да ти строши прозорец с паве, надраска с ключ колата и ти да искаш обезщетение от фонда ... все неща които нямат нищо общо с ГО.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Мнениеот Matematiks » Пон 27 дек 2010 18:24


За гаранцйония сте прави,но по белите държави не ги бърка колко струва нов фар хела,а го плащат :lol: личен опит.
При пълна моя вина ми дадоха 1200 евро за скутер тотал щета по гражданска,за сведение скутера го бях купил за 400 евро.Така че Сантич аз знам че не обичаш как разсъждавам,ама за пореден път се убеждавам че тука искат само цените да ги направат Европейски :mrgreen: .
Веднъж ходих за щета по Микрата на жената,и ме питаха дали не си въобразяввам че щели да ми купян нова решетка от Нисан :screwy :beat_butt2 що бе мойта да не би нда не е била от Нисан-беше оригинална :beat_butt2
Платиха я после,ама имам си съученик адвокат кат ората mhihi

Ама като дигат цените,не ги бърка колко стгрува нов фар Хела викаш :lol: и колко пасата :applause:


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 27 дек 2010 18:44


За наше съжаление е тъка, плащаш и не получаваш нищо!
Относно колегата, на който и да се плаче, само ще се говори и накрая ще се наложи сам да си оправя колата!
Лошото е че сме к*рвенска държава, удари колата на някой и търчи и бяга, колко е сигурен че неговата няма да я ударят утре и да избягат!
Като си се п*срал иди си купи тоалетна хартия, и се избърши, а не друг да бъре гъза ти после!
Е туй е проблема! Малко са хората на место и за това страдаме всички!
Ще дойде ден когато няма да останат свястни хора в тая България, и ще останат само цървулите който се чудят как да направят лошо на някой!

П.п Прост пример, изкарвам колата от гаража, а по същото време минава по улицата една кола, и се обръща и намаля да види ко има у гаража, или кой кара колата, каточели го бърка! Еххх Селоооо

Та да не изкривяваме темата на човека!

ПИЧ, много кофти е станало с теб, няма кой да ти плати ако нямаш Авто Каско! И да имаШе каско, пак нямаше да ти изплатят цялата сума да си оправиш колата, питаш защо, шот си У БълХаристан! За тУЙ! Тука се живее да се прецаква, за да си изкараш ядЪ оДи удари някой кола, да ти мине, ма гледай да има КАСКО, поне да ги заболи на тия Застаховкаджиите :dummy: :screwy


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Мнениеот santo_trafficante » Пон 27 дек 2010 19:11


Matematiks написа:........

Казал съм ти на теб че в Англия от която обичаш да си пазаруваш на далавера mhihi Застраховката на един автомобил е 2000++ паунда :D Защо да не плащат при леки ПТП автомобилите на тотал :wink: Освен това автокаското в Бг е доброволна застраховка :wink:Освен това по Г.О.има точни тарифи за обезщетение :wink: Незнам какво ги е съдил твоя човек аз една решетка mhihi Като толкова си в час що ме разпитваше за микрата като я изтресоха mhihi


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Мнениеот quattro^^ » Пон 27 дек 2010 19:23


santo_trafficante написа:
znainainai написа:Така този "гаранционен фонд" е чиста проба легален рекет след като не ти плащат :evil: Това че извършителя е неизвестен е подробност. А какво правим ако не платят на никой цяла годна както и става обикновенно. Следват яки премийки яки заплати всеки месец а будалите дет си плащаме по 10лв за тоя дет клати дърветата отвън като ни се наложи да го д....
Същото е и със изплащането на щети. Плащат по най китайските цени които могат да намерят. Примерно ако са счупени щипките на фара ги пишат ремонт да се залепят а не пишат цял фар. Навсякъде във цивилизованият свят подменят фара само ние сме тарикати и ги лепим. После ако пък е за смяна не го сметят по ценоразпис на Hella примерно а го смятат по ценоразпис на DEPО. И със всичко е така клатят ни яко със тия застраховки и гаранционни фондове и секви други подобни шитове :evil: :evil: :evil:
А какво е това степенуване на поражението или е счупено или не или е ударено или не. Малко бременна жена има ли или малко умрял човек :screwy :screwy :screwy
Като земат кинти са им едни такива милички очичките а после ако се наложи да дават те гледат все едно си сериен убиец на бебета :evil:
Значи според теб за 17 годишна кола от автокаско да ти платят за фар Хела :lol: Тоя фар струва колкото Пасата :lol: :lol: Като си купиш нова кола и след 3 год си правиш валутно каско и ще ти слагат Хела нямаш проблем :D Още нещо да ти обясня що сме на тва дередже:)Я си задай простия въпрос колко човека минават с 1 счупен фар през автокаско mhihi mhihi

като ти правят оценка да смятат не може само да влачиш...


Потребителски аватар
Marto_VN
Мнения: 517
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Удариха ме през ноща, дайте съвет за Гаранционния Фонд?

Мнениеот Marto_VN » Пон 27 дек 2010 19:36


Я си преставете , че колата ми е с ожулен калник ..
Решавам да го боядисам на Аванта
Удрям му един чук
обаждам се в полицията и казвам някой ме е блъснал, ама не знам кой е и?!
После гаранционния фонд да плаща ?!
Че така ще си боядисам цялата кола без пари бе хора - я мислете малко.....



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 34 госта