Симсон или МЗ

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Симсон или МЗ

Мнениеот velinsl » Вто 01 мар 2011 1:25


От вчера се запалих да си взимам моторетка. Оглеждам в мобилето най-вече и се чудя кое е по-удачно. Нямам категория А, но като гледам един МЗ+категория е на цената на добро симсонче.
Напоследък ме е обзела някаква ретромания, така че търся само изброените МПС. Трябва ми изцяло и само за градът. От Хонда, Априлия или Кавазаки Нинджа 1100 кубика и прилив на адреналин не съм заинтересован. Изобщо адреналин на две колела НЕ БЛАГОДАРЯ!!!
Какво ще ми препоръчате вие и защо?




Потребителски аватар
Booster
Мнения: 488
Регистриран на: Чет 15 апр 2010 10:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Симсон или МЗ

Мнениеот Booster » Вто 01 мар 2011 1:34


Зависи какво търсиш от маторя колега , ако ти е просто да не си пеша или да не търкаляш колата - Симсон , ако искаш мотор пробвай МЗ - то , а впрочем кой модел МЗ си харесал.Питам , понеже имаме два , отделно знам по нещо и за другите модели.Единия двигател издъхна в ръцете ми :Mr Green Fun


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Симсон или МЗ

Мнениеот velinsl » Вто 01 мар 2011 1:39


Ами предпочитам 150 - малък двигател, предполагам малко по икономичен малко по-малък данък, но в тази насока приемам също съвети. Не вярвам данъка им да е над 20лв. Но все пак слабо моторче, не предразполага за садизъм :mrgreen: .


Потребителски аватар
Booster
Мнения: 488
Регистриран на: Чет 15 апр 2010 10:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Симсон или МЗ

Мнениеот Booster » Вто 01 мар 2011 1:55


Така е , за него съм чувал , че наистина не държи особено.Не говоря да държи относно садизма , ами въобще.Имам преки наблюдения относно по-големия (175) , те са две разновидности , единия е с кръгъл фар , другия модел е емблематичен "Trophy" с квадратен фар.Много пъргави и двата , Трофито сякаш бива малко по-добро от другия модел.Сравнено МЗ-то с другите марки от тогавашните времена (Яви , ИЖ и т.н. , за 175 кубиковите говоря) си е най-пъргав.Слабото им място е може би скоростите , имаме няколко двигателя с изгубена 2 предавка , но може и да е поради ниско ниво на подръжка знам ли, за сметка на това имат много здрави съединители.Конкретна случка - спестявам подробности относно началото , ето самата гледка:МЗ 250 кубика (ЕТЗ май беше) дърпаше Москвич да пали scare , бяхме с баща ми , а той голям фен на моторите от по старите години , и веднага щом подпалиха Мустанга заговори човека с МЗ-та.Спомням си , че нещо го запита за съединителя , а човека с усмивка отговори "От трофи е".Ако искаш , утре мога да почерпя каквото и да е инфо :beer


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Симсон или МЗ

Мнениеот ABSOLUT » Вто 01 мар 2011 2:02


А за тези пари, защо не гледаш примерно нещо такова?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=51290614512128243


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Симсон или МЗ

Мнениеот velinsl » Вто 01 мар 2011 2:14


ABSOLUT написа:А за тези пари, защо не гледаш примерно нещо такова?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=51290614512128243


Предпочитам нещо класическо в оригиналния си вид, до колкото е възможно.


Потребителски аватар
petyo_k
Мнения: 110
Регистриран на: Пон 11 фев 2008 16:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Симсон или МЗ

Мнениеот petyo_k » Вто 01 мар 2011 2:16


Колега,какво МЗ си харесал? ЕТЗ или трофи? ЕТЗ 150 е много здрав на двигател,но съединителя се предава много бързо.Скоростите му също са много здрави.Пъргав е и икономичен-гори с литър-два над Симсонката и според мен,ако на това МЗ си се спрял е по-удачния вариант.Все пак като качиш втори човек няма да издъхне :wink:


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Симсон или МЗ

Мнениеот velinsl » Вто 01 мар 2011 2:23


petyo_k написа:Колега,какво МЗ си харесал? ЕТЗ или трофи?

Нормален, на външен вид нещо такова http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details.
Без да съм вещ по моторите предполагам, че това Трофи е някаква кросова изгъзица. От 13 години не съм карал такова нещо и съм вече много далеч от материала. Тогава имах Балканче (50 куб см). За рядкото време, в което вървеше доста бягаше - както на прави така и на завой, за това искам слабо моторче - да не ме отпуска много много.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Симсон или МЗ

Мнениеот feikot » Вто 01 мар 2011 2:32


Категорично МЗ,Симсонката си е класика,но е пърпалетка.Вземи си ЕТЗ 150 кубика или 175 и пей.И двете са дело на Ифа.Дърпат доволно и учудващо,харчат малко,а най-ми допада звука на тия мз-ти.Много е...завоалиран :Mr Green Fun Бил съм свидетел на изрващения с мз и си заставам зад думите,че е доста издръжлива машина.

пс. Буталото задра чак след 20ина мин въртене на задната,като предната беше подпряна в едно дърво.Съединителя и скоростите обаче не се предадоха.Просто двигателя прегря,тъй като нямаше въздушен поток край него.Душманин си беше ония и не чуваше да спре.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Симсон или МЗ

Мнениеот black` » Вто 01 мар 2011 9:38


251 е най-удачния избор, щом си минал през балканче. Аз имах такова. Прилично е доста като вървеж и малко харчи, около 4-5 градско на зор. Извън сваля и до към 3 на 5та. Естествено ако му направиш основен ремонт на бутало и цилиндър сам става още по-гот. На двутактовите това им е единствения проблем, че бързо се износват и пада мощността. :Mr Green Fun 150 са малко слабички, а харчат 3-4 градско пак. Пък за симсон не ми се говори. Като се качат двама човека и просто умира. За разхода смятай колко му е. :Mr Green Fun Иначе ще ти е доста забавно което и да вземеш. Моторчета играчки. Много надеждни. Само за забавление и много приятни за каране. :да:
Катерил съм го къде ли не. Еми не отстъпва на разни водни охлаждания, 125 кубикови пили и т.н. по нищо. :)


Потребителски аватар
rado_mit
Мнения: 945
Регистриран на: Сря 30 юни 2004 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Симсон или МЗ

Мнениеот rado_mit » Вто 01 мар 2011 9:59


velinsl написа:От вчера се запалих да си взимам моторетка. Оглеждам в мобилето най-вече и се чудя кое е по-удачно. Нямам категория А, но като гледам един МЗ+категория е на цената на добро симсонче.
Напоследък ме е обзела някаква ретромания, така че търся само изброените МПС. Трябва ми изцяло и само за градът. От Хонда, Априлия или Кавазаки Нинджа 1100 кубика и прилив на адреналин не съм заинтересован. Изобщо адреналин на две колела НЕ БЛАГОДАРЯ!!!
Какво ще ми препоръчате вие и защо?

щом те тресе ретро .. и нямаш кат.А .. потърси си една Априлия Хабана 50 .. дУолИн щъ устаниш :012:
ето една дето я дебна "да омекне" продавача http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51277369904337277&f1=details

Последна промяна от rado_mit на Вто 01 мар 2011 10:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Симсон или МЗ

Мнениеот Layer » Вто 01 мар 2011 10:02


симсона е по издръжлив на прахоляка по нашите пътища.
друг е въпроса ,че за града ще ти е по удобно с един макси скутер.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Симсон или МЗ

Мнениеот velinsl » Вто 01 мар 2011 10:26


feikot написа:най-ми допада звука на тия мз-ти.Много е...завоалиран :Mr Green Fun Бил съм свидетел на изрващения с мз и си заставам зад думите,че е доста издръжлива машина


Аз затова и съм се спрял, щото предполагам че са доста здрави. Иначе и мен много ме кефи звукът -един такъв характерен метилически.
Иначе макси, мини скутери не ме интересуват много много.
И да допълня кормилото им се заключва нали?
Това ми е основния довод за МЗ-та. Симсон без надзор не бих оставил никъде.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13442
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Симсон или МЗ

Мнениеот kris11 » Вто 01 мар 2011 12:43


velinsl написа:
feikot написа:И да допълня кормилото им се заключва нали?
Това ми е основния довод за МЗ-та. Симсон без надзор не бих оставил никъде.

И на Симсона се заключва. За предпочитене да се заключва задно колело с як синджир и здрав катинар независимо на кое ще се спреш.
Симсона е много по-икономичен, но е за сам човек.


Потребителски аватар
kristianatanasov
Мнения: 1280
Регистриран на: Сря 14 мар 2007 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София][Passat B3,ABS

Re: Симсон или МЗ

Мнениеот kristianatanasov » Вто 01 мар 2011 12:52


Айде специялен поздрав за колегата!!! :drunk

п.п.-Сори за ОФФа ама все пак малко мотори са възпяти в песни :)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта