Помислете преди да си купувате ксенон (XENON)

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Сря 03 яну 2007 18:18


А може и да съм се объркал за HELLA-та.

ето я страницата където гледам:
http://www.ekdg.co.kr//inform/prdt_auto.asp




Потребителски аватар
Spunky
Мнения: 478
Регистриран на: Вто 17 яну 2006 22:21
Автомобил: CC
Двигател:
Местоположение: NY

Мнениеот Spunky » Сря 03 яну 2007 22:33


тая Hella май е минала покрай Hella :wink: И аз съм решил да слагам HID лампи, че с тея лупи на Ауди-то нищо не виждам. Май в крайна сметка е все тая от колко пари са. И аз се чудя между KDG и китайски...


Потребителски аватар
jafara
Мнения: 949
Регистриран на: Нед 14 май 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jafara » Чет 04 яну 2007 1:00


ами и аз съм му се начудил на тоя ксенон даже мисля да слагам от китайския и ако всичко е по план след 10-може да постна снимки тук за да се види каква е разликата, но според мен определено е по добре отколкото с обикновенните халогенни крушки ! :) :)
Аз съм се спярл на офертата на момчето от Пловдив е най-добра за сега и мисля да рискувам при него !


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Чет 04 яну 2007 1:09


jafara написа:Аз съм се спярл на офертата на момчето от Пловдив е най-добра за сега и мисля да рискувам при него !


Да не ти се случва, но ако се прецака нещо - гаранцията в Пловдив? Ще търчиш до там да ти го оправят ли?


Потребителски аватар
jafara
Мнения: 949
Регистриран на: Нед 14 май 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jafara » Чет 04 яну 2007 12:30


Ами дано да не се случва но момчето каза, че скоро ще има и представител за софия, който ще се занимава с монтажни дейности, както и гаранционни, но мисля че ще е до края на месеца ! :roll: :roll: :wink:


virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот virus_2005 » Чет 04 яну 2007 22:27


Vlad777 написа:Такааааа...

Изображение

Гледам има и други оферти от други фирми, които предлагат XENON.

Някой слагал ли е?

Конкретно, се интересувам от H7 ~6000K (за късите) дългите ще ги оставя с халогенни крушки за да мога да мигам при необходимост.

Ето и офертите, които съм намерил:

1.Me4oKyX от тунинг.бг:
400 лв с монтаж и 1 г. гаранция на баластите и крушките.
произвеждат се от китайска фирма за канадски дистрибутор.
Обаче е в Пловдив, а гаранцията важи само при монтаж от него.
Ето така изглежда комплекта:
http://store1.data.bg/monstamack/XENON/P1010621.JPG

2.www.xenon-bg.net
380 лв без монтаж. монтаж 30-50 лв. - тоест 430 лв. тези са в София.
Гаранцията отново важи само при техен монтаж и е 1 година за всичко.
Доста хубави неща пише на сайта им, но отзиви никакви, а и предполагам също са китайски.

3.www.topspeed.bg
Тук цената вече е 650 лв. На снимката кит-а е HELLA, но гаранцията е само 6 месеца за крушките и 1 г. за баластите.
http://www.topspeed.bg/product.php?iid=58

4.www.kdgeng.com
Най-големият корейски производител на HID (ксенонови крушки) в Южна Корея. Мисля този производител произвежда и фабричните ксенони за корейски автомобили.
Цената в София с монтаж е 620 лв.
Гаранция 1 г.

Вече съм решил, че ще го монтирам, но се чудя какво да правя :roll:

Има ли смисъл да давам 200 лв повече за маркови, или да си взема китайски, които дори са с по-добра гаранция от хела?

:?:


Аз имам същия проблем :roll: От кой да си взема ксенон !!!

Без да се обиждат някой хора писали в темата, но пишат абсолютни глупости :idea:

Има два варянта за Bi-xenon :!:

1. Къси и дълги в една лампа с плъзгач, който променя фокуса на лампата.
2. Отделна лампа за къси и дълги (по добрия избор)

Гледах всички сайтове постнати по горе и всеки един от тях твърди, че неговото е най :lol:

Мислех да си взема от Китайския ксенон на Me4oKyX (момчето от Пловдив), но първо аз искам би-ксенон с отделни лампи за къси и дълги, който той писа, че може да намери за 750 лв, но след като трябва да пътувам до Пловдив и да дам отделно 750 лв за ксенон ще ми излезне на същите пари ако го взема от София от www.xenonbg.net и мисля, че това е и по добрия вариянт. Мисля утре да си поръчам от него.


virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот virus_2005 » Чет 04 яну 2007 22:39


Vlad777 написа:Има ли смисъл да давам 200 лв повече за маркови, или да си взема китайски, които дори са с по-добра гаранция от хела?

:?:


Забравих да напиша за гаранцията :lol:

Пиша за Китайския!!! Гаранцията от 1 г. на комлекта не е на пройзводителя а така е решил човека, който ти ги продава мислейки, че ще продава повече. Просто като стане фал взима от друг комплект и ти сменя (пак до Пловдив) :lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
Ngoro
Мнения: 23
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 8:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ngoro » Пет 05 яну 2007 9:24


Крушките имат живот кам 10 000 часа
Живота им може да дойде и до 600000 часа, проблема е че след 2000-лядния произвежданата светлина е двойно по малко и по добре е да се смени.
За разлика от халогенните крушки, които имат живот 400 часа ( като на 200-тния са вече като свещи) и повечето хора ги сменят като се скъса жицата, ще видите бая зор да изгорите газоразрядна лампа

Затова хората на завордските ксенони са слогили оптика която да променя каси дълги без да сменя крушката и да пали друга
не е за това. сложили ли са ламарина да сменя фокуса защото на ксеноновите системи от по старите поколения им трябва време докато загрее.
Има няколко начина да подкараш бързо ксенонова крушка
1. двоен стартов ток - съсипва крушката
2. нов биос на баласта и някои хардуерни подобрения в него - няма как да си го флашнете сами :)
3. поддържаш крушката топла по някакъв начин - забележете сега в студени дни как при -15 градуса на ксенона ще му трябват поне 12 секунди докато запали. а има и едни модели дето хич няма и да запалят :)
4. Само да изровя филмчето и ще може да видите бързо включване на дълги или как работи светкавицата

но там вече и крушката е дтуга,която е предназначена специялно за биксенонови фарове
Не е друга, се си е D2S или D2R или D2C, има само ламарини и моторчета.

-Самият би-ксенон като такъв не означава, че имаш две ксенонови грушки както е на обикновените автомобили за къси и дълги
Зависи от модела, има и с 2 отделни. Но за фабрично вграждания би-ксенон - да всичките са с 1 крушка

- Автомобилите с вграден ксенон фабрично винаги идват със система за миене на фаровете, защото различни залепнали мръсотиики правят неприятни отблясъци и пречупвания на светлината, които могат да заслепят насрещно движещия.
Не е това причината, Колегата по долу е казал каква е - за миене на замръзналия лед.
Една размазана муха не може да направи чак такова разсейване че да заслепи насрещните ако ви е правилно регулиран фара.
И това че фара ви не е с фабрично монтиран ксенон не значи че ако му сложите такъв ще заслепявате другите. Важно е фокусното разстояние да е същото.

За безопасността на хората срещу теб Европейския съюз е приел това като задължително правило и тази ламаринка, която ограничава разпространението на светлината до точно определена височина - пак по стандарт на EU.
Европейския съюз а и почти всички останали държави в които има асвалт много преди да почнат да се слагат ксенонови фарове по автомобилите е приел стандарт как точно да светят фаровете
Е11 е за автомобили които се движат в лявото платно (Англия, Австралия, Япония ...)
Е4 е за автомобили в дясното платно (Европа, Америка .... )
Гледате дали вашата система има този сертификат, правите сверка в интернет дали наистина е така, а не само да го пише на кашона и монтирате смело.

Ако колата е с десен волан, доста от автомобилите имат начин по електронен път да се зададе промяна на ъгъла на осветяване, фабрично зададен в електронния блок.
При А6 и А8 са минали по тънката лайсна, това не става с електроника а с една ламарина във фара която се щраква механично с лостче и сменя ъгъла на отсичане на светлината


2.www.xenon-bg.net
380 лв без монтаж. монтаж 30-50 лв. - тоест 430 лв. тези са в София.

Предполагам че визираш www.topspeed.bg там цените са 400 лв.
www.xenon-bg.net е www.kdgeng.com в БГ.

Явно и хела се правят там, въпреки, че пише "Made in GermanyНяма хела за H1,H3,HB3,H4,HB4,H7,H8,H9,H11
можете да поразгледате сайта на Hella или даже какво пише на кутията на баласта на снимката
D2S, D2R, 2000h
Нали не вярвате че китаеца ще купи баласт от германия и ще го закара в китай и ще го пакетира с неговите китайски крушки и после обратно ще пътува до европа че да го продаде?
Всичко е сглобено в Mainland (China) и тия хели от снимката много мощно са подминали хелата, Но ситопечата е повече от добър :)
Даже не са си направили труда да го надпишат хубаво а са го изкопирали от някой баласт на хела директно така изтъркан.
Много лесно може да проверите колко е хела - хелата
Взимате баласта на една хела от стандартно монтиран автомобил с D2S в лявата ръка, взимате в дясната една хела от илиенци и ако усетите фрапираща разлика в грамажа значи "совите не са това което са". Всъщност това е универсално правило при покупката на каквото и да е китайско :) Аз така си купувам захранвания за компютъра :)


- Марковите се твърди, че са от кристално стъкло, което спира UV лъчите..
Кварцово е стъклото (SiO2), а не обикновенно, има и други смески сложени при отливане на ампулата.
поради това че ксеноновата лампа произвежда светлина в почти целия спектър и има голямо количество паразитно UV лъчение.
А UV-то направо разказва играта на новите фарове с пластмасови тела и "стъкла"
Различните цветове на ксеновите крушки идват от различната дозировка на газа в ампулата и живачните соли и още някакви добавки на други метални соли. Най-лесно се забъркват 6000К и нагоре (8000К е с цвят на кукла барби, 10000 вече си е направо патладжанен). Най-големия майсторлък и прецизност се иска за 4300К но пък и най много светлина произвежда такава крушка.

Пиша за Китайския!!! Гаранцията от 1 г. на комлекта не е на пройзводителя а така е решил човека, който ти ги продава мислейки, че ще продава повече
Повечето сериозни фирми произвеждащи ксенони ( а и каквото и да било друго ) си поемат те гаранцията, а не дистрибутора да завакса на всеки 100 бройки по 5-10 от неговия джоб че да има резервни :lol:


Според мен при избора на система трябва да се водите
първо от производителя на крушката
- може да се окаже че новите ви ксенонови фарове от неизвестен китайски производител дават по малко светлина (като лумени) от старите ви blue vision philips халогенни крушки
второ от производителя на стартера и баласта
- за да няма изненади от смяна на изгорели баласти всеки месец
- или да не може да ви запали фара като паднат температурите под -5 градуса :)
трето от това кой и как ще ви ги монтира
- за да не се чудите зашо като запалите ксенона на магистралата и колата ви гаси двигателя
- за да не ви свети на таблото изгорялата крушка
- за да не се шашка CAN-Bus-а ако имате такава на колата


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Пет 05 яну 2007 13:11


Ngoro, много интересно, но:

Ngoro написа:2.www.xenon-bg.net
380 лв без монтаж. монтаж 30-50 лв. - тоест 430 лв. тези са в София.

Предполагам че визираш www.topspeed.bg там цените са 400 лв.
www.xenon-bg.net е www.kdgeng.com в БГ.


www.xenon-bg.net си е едно и там цената е 430 лв (виж им сайта), а
www.topspeed.bg е друго и там цената е 650 лв.

Имам приятел с KDG ксенон и е доволен!

Ти знам, че си от ауди клуб и също видях, че продаваш ксенони. Какво предлагаш?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Пет 05 яну 2007 13:21


Видях:

www.xenonbg.net е твоя сайт и вие с Мишо сте KDG :wink:

www.xenon-bg.net е конкуренция! те предлагат китайски :wink:


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Пет 05 яну 2007 13:31


Ngoro, и още един въпрос.

на сайта на KDG, чиито продукти предлагате пише:

We manufacture 6,500K, 7,500K, 12,000K.
These colors make your car gorgeous 6,500K, 7,500K, 12000K HID are recornized as good quality.


Те не споменават 4300. Ето и конкретно къде е прочетено:
http://www.ekdg.co.kr//inform/hid_color.asp

Как така вие предлагате 4300? Моля коментирай!


Потребителски аватар
Ngoro
Мнения: 23
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 8:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ngoro » Пет 05 яну 2007 13:42


стига бе ! егати пиратката ! :shock :lol:
:lol:
кдг-то не са си обновявали сайта от 2005-та затова.
не ползвам темата за реклама, просто допълних информацията която имам ако се струва полезна на колегите тук.
иначе имате си модератори да разчистват ако нещо не им хареса.

Иначе Николай от alvia.bg ме разкъртва ! пича има въображение :)
не знаех че сме толкова популярни че чак и ментаци да почнат да излизат :lol:


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Пет 05 яну 2007 13:53


Ами айде направи малко реклама, защото има хора от форума, които се интересуват от поставяне на ксенон. :lol:
Мишо го познавам и му имам доверие, но цената, която сте обявили на сайта за KDG: 690 лв + 50 лв монтаж = 740 лв, е почти 2 пъти по-висока от предложенията на "китайците".


Потребителски аватар
Ngoro
Мнения: 23
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 8:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ngoro » Пет 05 яну 2007 13:56


Ами аз го разглеждам така:
1. Не бих си купил ксенон от фирма занимаваща се с абажурчета.
2. Бих си купил ксенон от фирма занимаваща се с автомобили.
3. Бих попитал какво си купувам и ако е чак толкова неудобно на продавача от стоката му и марката бих се замислил дали да си купя от там :)
4. Не си в течение с цените, имаме и нови модели на по добра цена :)

това са си лично мои разсъждения сега някой да не се обиди :)

Бтв цената нашата се формира от много фактори като например плащаме ддс, мита, транспорт а не прекупуваме от илиенци от тировете дето са прекарани като "кисели краставички"
а и нали не питаш Audi защо цената им е 3-йна спрямо Lada ? :)

Последна промяна от Ngoro на Пет 05 яну 2007 14:01, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Пет 05 яну 2007 13:58


Ами давай ги новите модели с цените :wink:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта