най-добрата халогенна крушка?!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
zdr_spasov
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 09 юли 2004 18:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Swistow
Контакти:

Мнениеот zdr_spasov » Пет 08 дек 2006 9:23


Аз първо сложих релета и светлинният поток очевидно нарастна. След това сложих и OSRAM SilevrStar +50%. Преди това съм си мислел, че имам фарове.




Потребителски аватар
stanimir
Мнения: 488
Регистриран на: Чет 11 май 2006 8:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот stanimir » Пет 08 дек 2006 9:42


Абе,да Ви попоитам - откъде мога да си купя тези крушки на филипс?
И аз май нямам фарове за мъгла на Г3-то, ама наистина нямам, имам къси, дълги,и габарити...Халофенките ми не бачкат,не били вързани каза човека...
И по принцип мога ли сам да си сменя крушите на фаровете,при все че не отбирам по принцип или трябва да майстор да ходя?
сори за посредствените въпроси,ама...


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 08 дек 2006 9:52


Доколкото разбрах ги има в Практикер,а може и по нета като musura.Ама те са по-добри фарове ,а не фарове за магла.Халогените що не идеш да ти ги вържат щом имаш все пак е безмислено само да седят :wink: Фаровете ги смуняш сам-отваряш капака,вадиш най-задната пласмасова част на фара и дърпаш крушката-единственото условие е да не бараш крушката с ръка по стъклената част че изгаря по-бързо така :)


Потребителски аватар
gb777
Мнения: 56
Регистриран на: Сря 02 авг 2006 6:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gb777 » Пет 08 дек 2006 11:08


:yeaha: :yeaha: :yeaha: Вчера сложих Филипс Блу Вижън и карах София - Пловдив нощно.Имаше и мъгла, но маркировката и знаците просто светят ;) Благодаря ви за темата и идеята!Аз карам много и то нощем, направо се родих ! 10Х :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
_WV_
Мнения: 138
Регистриран на: Чет 24 ное 2005 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот _WV_ » Пет 08 дек 2006 11:35


Радвам се,че си помагаме :D Тази сутрин в 4 пътувах до Хасково и имаше мъгла!Блу вижъна светеше много бяло и още в началота слезнах и сложих боша за мъгла-с него по-биваше!Та при гъста мъгла-блу вижъна доста отстъпва на боша-но това е нормално!Иначе при мокър асвалт без мъгла се справя добре!Тези дни ще потърся някъде да ми никелират рефлекторите и мисля вече след това,няма на къде повече :D А ксенонче :D Интересно ще е,някой колега със ксенон да постне как се справя вечер в мъгла:wink:
ето с блу вижъна :arrow: Изображение

снимка с боша :arrow: Изображение
бош при повечко мъгла :arrow: Изображение


snooperchi
Мнения: 297
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 11:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот snooperchi » Пет 08 дек 2006 11:54


Добре де колеги да ви запитам защо единия лъч на единия фар .. ми пресича другия примерно .. не е така -> Изображение

Ами е нещо такова единия ляв лъч пресича другия.. не са и 2та право на пред ... ще се опитам да го снимам точно и да ви покажа за какво става на въпрос ->

Изображение


И имам ужасното предположение че ми се губи яко от светлината така.. :( така ли е или да не си въобразявам?нетрябва ли да са дирекно напред?


Потребителски аватар
nando 16v
Мнения: 1434
Регистриран на: Сря 05 апр 2006 13:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян
Контакти:

Мнениеот nando 16v » Пет 08 дек 2006 14:11


Яка тема пичове мисля че ще е полезна на доста колеги :да:


Потребителски аватар
_WV_
Мнения: 138
Регистриран на: Чет 24 ное 2005 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот _WV_ » Пет 08 дек 2006 14:56


snooperchi написа:Добре де колеги да ви запитам защо единия лъч на единия фар .. ми пресича другия примерно .. не е така ->

Ами е нещо такова единия ляв лъч пресича другия.. не са и 2та право на пред ... ще се опитам да го снимам точно и да ви покажа за какво става на въпрос ->



И имам ужасното предположение че ми се губи яко от светлината така.. :( така ли е или да не си въобразявам?нетрябва ли да са дирекно напред?

спри на някое тъмно място и пусни първо само единия фар и виж какво точно осветява/виж и отвътре като седнеш как е,после пусни само другия и пак така!после ги настройваш настрани,докато получиш по-добър резултат!


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Пет 08 дек 2006 15:09


а най-добре да отидеш в някои сервиз където имат машина за регулиране на фарове (всички сервизи за ГТП имат) и да ги накараш да ти оправят фаровете.


snooperchi
Мнения: 297
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 11:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот snooperchi » Пет 08 дек 2006 15:31


Ми то накрая маи така ще направя :) 10х за съпорта ;) само ме инт. те не регулират самите крушки нещо .. в смисъл ако отида сега и после сменя крушките си остават регулирани нали? ( смешен въпрос ) но .. да питам за секи случай :D


Потребителски аватар
kav4o
Мнения: 921
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 23:27
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: ABF 1988
Местоположение: Разград/Русе,club ProStreet

Мнениеот kav4o » Пет 08 дек 2006 15:50


snooperchi написа:Добре де колеги да ви запитам защо единия лъч на единия фар .. ми пресича другия примерно .. не е такаИ имам ужасното предположение че ми се губи яко от светлината така.. :( така ли е или да не си въобразявам?нетрябва ли да са дирекно напред?

На повечето коли които съм карал(ако не и на всички) левият лъч на къси светлини свети малко по-надолу и вдясно и това е за да не заслепяваш шофера срещу теб,а на дълги си къртят яко фаровете,но наистина ако имаш съмнения,че не е наред регулирай или я занеси да ти ги регулират :wink:


snooperchi
Мнения: 297
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 11:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот snooperchi » Пет 08 дек 2006 15:55


kav4o написа:
snooperchi написа:Добре де колеги да ви запитам защо единия лъч на единия фар .. ми пресича другия примерно .. не е такаИ имам ужасното предположение че ми се губи яко от светлината така.. :( така ли е или да не си въобразявам?нетрябва ли да са дирекно напред?

На повечето коли които съм карал(ако не и на всички) левият лъч на къси светлини свети малко по-надолу и вдясно и това е за да не заслепяваш шофера срещу теб,а на дълги си къртят яко фаровете,но наистина ако имаш съмнения,че не е наред регулирай или я занеси да ти ги регулират :wink:
Тва го знаех... аз + по матов цвят на рефлектора ..:) а бе ще отида аз са всеки случай .. благодаря ви :)


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Мнениеот joro_kem » Пет 08 дек 2006 18:52


преди малко сложих хела +50% бяла светлина. има очевидна разлика с предишните (също хела). говоря за Н1, комплекта струва 33 лв.


Потребителски аватар
jojo84
Мнения: 370
Регистриран на: Чет 10 мар 2005 10:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jojo84 » Пет 08 дек 2006 20:07


айде musura какво стана как светат крушките


snooperchi
Мнения: 297
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 11:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот snooperchi » Пет 08 дек 2006 21:18


jojo84 написа:айде musura какво стана как светат крушките
Тои заспал на тях.. толкос силно светят, че чак топлят и тои решил да поизчака му падне акумолатора :) ахехе :lol :lol :lol :lol :lol :lol



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tyhrh и 67 госта