Пътен данък платен по интернет

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътен данък платен по интернет

Мнениеот didoriginal » Пет 08 май 2015 20:22


Миналата година платих данъка през epay.bg, но на два пункта за ГТП ме върнаха за бележка. Оказа се, че трябва да се издаде въпросната от общината, та ходих и на място.. Не сме дорасли още.




Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Пътен данък платен по интернет

Мнениеот dlug » Съб 09 май 2015 8:00


Точно такава е абсурдната ситуация. И Крис...няма смисъл да вдвигаш гири на хората от пункта. Те правилно се дърпат при положение че ги е страх да не им отнемат лиценза. Не са те виновни, че в системата има параграф 22. За да е мирна главата идете на място, платете си данъка и си вземете бележката. Онлайн плащането в случая е хой
П.П. Говоря от личен опит, изпадал съм в същата абсурдна ситуация :smile


Потребителски аватар
Mustang GT-R
Мнения: 462
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътен данък платен по интернет

Мнениеот Mustang GT-R » Съб 09 май 2015 9:17


Миналият месец ходих да си плащам данъка в община Студентска в София, защото лепят холограмен стикер на бележката за платен данък, без който не можеш да минеш ГТП. Понеже не ми се ходи до общината да се редя на опашка в работно време, питах касиерката тези стикери дали се издават от някоя друга каса, на която мога да платя като Изи пей, Фаст пей и др. Каза, че НЕ се издават другаде. Е, какъв е смисълът да си платиш данъка някъде и после да ходиш да се наредиш на опашката за плащане в общината, за да ти залепят стикер, с който да минеш ГТП. :11


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13446
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пътен данък платен по интернет

Мнениеот kris11 » Пон 11 май 2015 21:28


dlug написа:Точно такава е абсурдната ситуация. И Крис...няма смисъл да вдвигаш гири на хората от пункта. Те правилно се дърпат при положение че ги е страх да не им отнемат лиценза. Не са те виновни, че в системата има параграф 22. За да е мирна главата идете на място, платете си данъка и си вземете бележката. Онлайн плащането в случая е хой

A НЕ ТАКА !! Вече сме в 21 век и то отдавна. Пункта има комп , има и интернет - да проверяват в сайта на общината за данъка, като не вярват на разпечтка от онлайн банкирането. Не съм луд да се реда с номерче и да акам с часове за 1 кирлив данък. Като не разбират от проверка да се махат и да дойдат други в пункта, които могат да работят с интернет. Писна ми от неразбиращи и неможещи. А иначе на ГТП имат компове - така,че нямат оправдание.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6159
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътен данък платен по интернет

Мнениеот VWGT » Пон 11 май 2015 22:21


въпросът не е само до интернета, а до някой пореден безумен член в някой закон/наредба и тн. Като пише, че трябва да се преставя документ с холограмен стикер, точка. Ако има някакъв начин, точно ГТП едва ли ще ти откажат парите, знаем ги и те какви са :)
Абе всичките са си :censored2 :18b


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13446
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пътен данък платен по интернет

Мнениеот kris11 » Вто 12 май 2015 9:07


Оправяйте се софиянци.
Питах няколко човека платили на касите -няма никакъв стикер. Позвъних в местни данъци, без да споменавам за стикер.Уточних,че съм платил с онлайна банкиране - нямало проблеми.
В морската столица няма такива глупости ,като холограмни стикери . :Mr Green Fun

Последна промяна от kris11 на Вто 12 май 2015 13:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Пътен данък платен по интернет

Мнениеот dlug » Вто 12 май 2015 9:10


Еми вие сте връзкари :c020



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта