Данък и катализатор!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
porko
Мнения: 337
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 19:58
Автомобил: VW POLO
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Русе

Мнениеот porko » Пет 23 мар 2007 23:29


И на мен в Русе преди една година не ми искаха такава бележка.Само ме попитаха дали имам катализатор и платих за това двойно по-малък данък.6,80 лв.А тази година ми е осем лева.




Потребителски аватар
Taffy
Мнения: 85
Регистриран на: Пон 08 ное 2004 14:05
Автомобил: Audi A4
Двигател: ADR 2000
Местоположение: София

Мнениеот Taffy » Пон 26 мар 2007 15:22


Същата работа като с газовите уредби. Една седмица не искаха да сипват газ никъде и после отмина (не казвам, че е лошо), но тогава се говореше, че са били започнали проверки. Ако и сега за това са започнали проверки някакви може (надявам се да е временно), защото малко са собствениците на коли с изправни катализатори.
А между другото, нали като минаваме всяка година на технически преглед в бланката на тези от оторизираните сервизи има поле -с каталаизатор/без катализатор и ако нивото на изгорелите газове е над нормалното не те пускат да минеш. Тогава ако са те били пуснали трябва тези от данъчното да го уважат това или трябва да се ползва тази информация.


Потребителски аватар
mishu
Мнения: 607
Регистриран на: Пет 27 май 2005 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mishu » Пон 26 мар 2007 16:50


Много е кофти. Трябва да се опиташ да ги "убедиш". Данъка ти става на половина. На мен не са ми искали такова нещо, но съм чувал, че често стават разправии по този въпрос.


orlinlakov
Мнения: 117
Регистриран на: Пет 02 фев 2007 13:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот orlinlakov » Вто 27 мар 2007 19:24


Здравейте, колеги.
И аз самият съм на това мнение, че след като колата е минала ГТП не би трябвало да ми искат такава бележка! А и в крайна сметка ако катализатора е запушен колата няма да работи, тъй като няма откъде да излизат изгорелите газове. Аз ли бъркам или тези в данъчното не си знаят работата!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11920
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 28 мар 2007 8:05


А тези от данъчното откъде да знаят при декларирането на автомобил дали има изобщо катализатор и след това дали работи правилно или е изхвърлен и не върши работа.Те не получават данни от сервизите за преглед и от канала на КАТ.


Потребителски аватар
morpheus
Мнения: 16
Регистриран на: Пет 25 фев 2005 11:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот morpheus » Сря 28 мар 2007 8:07


orlinlakov написа:Добре де тогава защо на мен в ж.к. Младост 1 ми искат такава бележка :?
Защото разчитат на генетично заложената в българина страх от власта и всякакви там управляващи органи и явно им доставя неимоверно удоволствие да разтакават народа. Ако има юрист нека каже - има ли нормативен документ,който да те задължава да доказваш това което декларираш? Защото в декларацията пише,че носиш отговорност за невярно декларирани дани по силата на незнам си коя точка от НПК. Не е ли логично ако те се съмняват в твоя катализатор - те да докажат,че не ти работи (катализатора). Ама как се дразним на подобни неща. Е,ако има нормативна уредба - тогава това вече е друго нещо.


Потребителски аватар
Milena
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот Milena » Сря 28 мар 2007 8:36


Чета тук всякакви суми за размера на данъка, и ми е интересно, защото на нашата кола е 144 лв, и е по-висок от миналогодишния.
Ако някой знае защо това е така, може да сподели :)


Потребителски аватар
Volkov
Мнения: 1704
Регистриран на: Нед 19 ное 2006 16:53
Автомобил: Golf 3 20 Jahre
Двигател: 2.0 16V ABF
Местоположение: София

Мнениеот Volkov » Сря 28 мар 2007 9:21


Аз още не съм ходил да плащам, но имам питане в връзка с вашия проблем, защото на мен в кат май не ми гледаха за катализатор и се питам в талона пише ли дал има??? За да знам да се карам с тия данъчни!!! :?


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Сря 28 мар 2007 13:04


Milena написа:Чета тук всякакви суми за размера на данъка, и ми е интересно, защото на нашата кола е 144 лв, и е по-висок от миналогодишния.
Ако някой знае защо това е така, може да сподели :)

Миналата година за цяла година ли платихте ? Иначе сумата която посочваш за тази година ми се вижда достоверна.


orlinlakov
Мнения: 117
Регистриран на: Пет 02 фев 2007 13:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот orlinlakov » Сря 28 мар 2007 21:20


Здравейте! Вчера говорих с един приятел от Търново и той остана доста учуден от това. По принцип когато един автомобил минава на преглед се издава лст в който се описва цялостното състояние на автомобила. Когато бях в КАТ да слагат номера, колата мина през валовете гледаха каквото гледаха и лепнаха стикера за ГТП на стъклото. Което означава, че колата ми е наред. Но от там не ми дадоха такъв лист в който да пише данните които колата е показала при прегледа. Въпреки това питах и в други сервизи. За голямо мое учудване там дори не бяха чували за такова нещо. По принцип не ми предсталява трудност да си платя за такъв тест. Проблема който ме притеснява е, че такова нещо не се изисква в другите подразделения на данъчните служби. Там те питат само дали имаш. Ако някой успее да разбере нещо повече по въпроса ще се радвам да пише.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Сря 28 мар 2007 22:36


Темата за катализаторите има няма изниква през месец-два понеже запушен катализатор прее....... мотора ,нов катализатор се запушва от родното гориво ,а призрака на ЕС вилнее по данъчните служби и пунктовете за ГТП.Писал съм го в друга тема ама пак го пускам.
Стига плакахте за тез катализатори бре:
1.Мойто кола с махнат катализатор мина прочутия безплатен преглед в СБА дето връщали/с добавка ,загрял и технически изряден мотор/
2.Докато направят всички пунктове да не пускат катализатор ще се минат 2-3 години поне
3.Сяка фирма за ауспуси/Крафт,ЕмКомплект........../ продава катализатори за 120-200 лв.
4.Ако някой е чак такъв перфекционист
http://cgi.ebay.de/AUSPUFF-komplett-ab-KAT-VW-GOLF-3-III-Variant-1-9-TDi_W0QQitemZ140099293804QQcategoryZ61461QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
5. Ако някой иска и TUV да минава
http://cgi.ebay.de/DIESEL-KAT-KATALYSATOR-VW-GOLF-III-3-1-9-D-TD-TDI_W0QQitemZ150103844057QQcategoryZ61453QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
6.Катализатора и 500 да струва пак ще го махна щото турбината е 1000 , а по-мощна кола също струва повече
P.S.Сори че е малко ОФФ спрямо бележката която са ти искали ама според мен си е чиста доза обърквация твоя случей :?


Потребителски аватар
XIKS
Мнения: 896
Регистриран на: Пет 24 мар 2006 10:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

......

Мнениеот XIKS » Сря 28 мар 2007 22:51


сестра ми равоти в главно даначно казах и да провери и ми каза че няма такова нещо не е прието да се искат бележки че работи катализатора някав перко от даначното в младост е искал да приемат тва че работи катализатора но са го отсвирили да знаете че нямат право да изискват такива глупости......


Потребителски аватар
dude
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 27 май 2005 13:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dude » Чет 29 мар 2007 10:48


orlinlakov написа:Добре де тогава защо на мен в ж.к. Младост 1 ми искат такава бележка :?



ААААААААААА ще побеснея
аз мойта кола я регистрирах в младост декември
една тъпа овца с коса на опашка ли ти го праив тоя проблем?
щото ако разровиш за теми от моя юзър за катализатор ще видиш
ето няколко съвета как да се бориш с тях:

покажи колко данък е платен миналта година
вижда се че е 50%
освен това и кажи, че това е декларация, и те трябва да проверят, че си без катализатор, ти си се подписал, че носиш отговорност
ако не искат
кажи , че няма такова нещо по закон да искат бележка
ако кажат че има, искай среща с юриста на общината
ако ти откажат, кажи че искаш среща с шефа и

човек, аз си я декларирах, ама ако имам сега проблем и ми искат по-голям данък, ще вдигна ебати скандала
може да идем заедно ако искаш
лудница ще стане казвам ти



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта