Зимни гуми - сравнителна оценка от хора с опит с различни модели гуми

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот Stif » Вто 13 окт 2015 12:54


Това,че субективните оценки /в случая за контито Т 850/ съвпадат с резултатите от тестовете още веднаж показва,че поне според мен когато си избираме гуми първо трябва да гледаме тестовете. При препоръчвания за моя автомобил размер /235/55/17/ най-добри резултати показват Контито 830ЗР и DUNLOP Sp Wi Spt 3d /зимни/.За мен това е определящо при избора защото са проведени с гуми с моя размер и в различни тестове заемат едно от първите три места, а субективното мнение на колеги и приятели е само за "сведение".




Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3101
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот georgebonev » Вто 13 окт 2015 15:02


Conti TS850 vs Vredestein Snowtrac 3

Аз от Контито съм разочарован, въпреки че го избрах точно заради тестовете (на първи места). Вредещайна го избрах заради шарката (на средно място от тестовете).
От двата вида по две гуми 185/65/14. Две зими тестове, като до средата на зимата карам с едните отпред, другата половина с другите. Колата е Голф 3 1.9 ТД Вариант.

Е, с Контито буксувах и едвам излизах от калта. Също буксувах на лед по изкачване. Пребоксуваха и по пътя, когато имаше киша и захапваха от снега.
С Vredestein Snowtrac-a нямах никакви грижи. Драпаха стабилно и в калта и на заледеното (едно и също място на тест - за тези от Търговище - на хижата и началото на пътя към града - има едно много стръмно изкачване със завой).
На мокро и сухо без проблеми и с двата вида.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот myrshavija » Вто 13 окт 2015 15:06


:th_up Сега остава да уточниш дали и двата чифта си купувал нови.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3101
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот georgebonev » Вто 13 окт 2015 15:27


Да, чисто нови, заедно купувани 2013г., карани едни и същи километри.
Румънско производство DOT 2413
Изображение
Холандско производство DOT 3612
Изображение
Изображение

Да допълня само, че издържат и на качване/слизане от бордюр всекидневно.


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот Stif » Вто 13 окт 2015 15:55


Всеки сам решава как и за какво да харчи парите си :beer :beer


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4274
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот tdi fen » Вто 13 окт 2015 19:08


barum polaris 2 според мен слаба зимна гума на сняг и киша ми се хлъзгаше наляво,надясно,а в завоите се налагаше да намалявам много,защото не се управляваше добре на сняг и киша,имам един баир на,който тествам гумите,като се заледи нямаше изкачване с тях
vredestein snowtrac 3 много по-добро поведение на сняг и киша стой,като залепена и в завоите не усещам тази нестабилност,както с другите на заледения баир почти не се е случваше да не успея да се изкача

Последна промяна от tdi fen на Сря 14 окт 2015 16:12, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
rado_mit
Мнения: 945
Регистриран на: Сря 30 юни 2004 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот rado_mit » Сря 14 окт 2015 7:45


последните 5-6г. Conti .. първо TS830, сега TS850 .. субективно TS830 сякаш малко по добре се държаха при по тежки условия, TS850 са сякаш за по "нормални" условия .. да не е неразрито .. непочистено и т.н.
миналата зима ми нарязаха едната гума /пред банка/ и много набързо ми трябваха гуми за Суби и с малко "крив" размер .. премиум марките, на които обикновено залагам .. или го нямаха, или се чакаше, или бяха безбожни като цена и на майтап купих Firestone WINTERHAWK 2 EVO .. определено ме изненадаха с добро поведение .. не го очаквах за тази цена


Потребителски аватар
xeson
Мнения: 728
Регистриран на: Сря 20 ное 2013 22:24
Автомобил: Golf 2 1989
Двигател: 1272 cc 2G
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот xeson » Сря 14 окт 2015 11:00


BARUM POLARIS 3 165/70R13 79T на Skoda Felicia комби 1.6 MPI, AEE, 75 к.с.
Доволен съм от съотношението цена-качество на сняг, сух и мокър асфалт. :th_up

Днес взех Fulda KRISTALL MONTERO 3 185/65R14 86T MS за другата кола - VW Passat B4 Sedan, 1.8, ABS, автоматични скорости, 90 к.с. и се надявам да съм доволен от покупката. :rolleyes


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19701
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот Vlad777 » Сря 14 окт 2015 12:20


И щом си доволен от Barum, защо си купи Fulda, а не "хубавия" Barum?

Много интересно - хората хем казват, че са доволни (т.е. страх да не признаят, че са се минали), хем следващия път купуват друга марка. Защо ли?


Потребителски аватар
xeson
Мнения: 728
Регистриран на: Сря 20 ное 2013 22:24
Автомобил: Golf 2 1989
Двигател: 1272 cc 2G
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот xeson » Сря 14 окт 2015 15:58


Vlad777 написа:И щом си доволен от Barum, защо си купи Fulda, а не "хубавия" Barum?

Много интересно - хората хем казват, че са доволни (т.е. страх да не признаят, че са се минали), хем следващия път купуват друга марка. Защо ли?

Избирам си гумите въз основа на резултатите от ADAC теста и имам праг до 90лв. на гума. За тази година при зимния тест на гуми с размер 165/70 R 14 T, Fulda KRISTALL MONTERO 3 са на 4-то място. BARUM POLARIS 3 са на 11-то място в тазгодишния тест и за 11 лв. разлика на гума при размер 185/65R14 86T мисля, че е редно да опитам Fulda-та тъй като е доста по-напред в класацията.
За 2013-та година, BARUM POLARIS 3 бяха на 9-то място при тест на гуми с размер 185/60 R 15 T и реших, че да си взема 165/70R13 79T za за Шкодата, тъй като тогава нямах Пасата (имам го от пролетта тази година). Не съжалявам и съм доволен от избора си за Шкодата. И не, не съм се минал с Barum-a :th_up


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот Бай Иван » Чет 15 окт 2015 7:46


База за сравнение имам върху Michelin А4 с Toyo Snowprox в размер 14-ки.
И двата модела са купувани една и съща година - 2012 нови.
Първите са обути на Шкода Фабия, вторите на Мицубиши Спейс стар.
С ръка на сърцето си казвам, че там където ме е закарала едната кола, то и другата се справяше без проблем.
За пример мога да дам маршрута до х. Алеко, Витоша. Пътят всеки го знае колко и как се почиства.
Не съм пробоксувал нито веднъж в изкачване или отпаркирване на колите (който кара ски или шейна знае коланата с паркирали коли до къде стига). Повече се забавлявах с Шкодата и М.А4, тъй като доста често си пътувам сам с нея и на места, където има възможност(н.пр. паркинг) съм драпал в пресен сняг от 15-17 санта без проблем, като след "слънцата" съм почиствал паркинга. :Mr Green Fun
Сега ми предстой закупуването на нови зимни гуми и определено ще един от двата модела по-горе, но може и да изневеря с Контито, тъй доста от вас, а и не само, го хвалят.

Последна промяна от Бай Иван на Чет 15 окт 2015 13:12, променено общо 1 път.


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот villystyle » Чет 15 окт 2015 10:10


Темата е за сравнения, но тъй като всички хвалят Контито, а и аз мисля да си купя 2 с размер 205/55/16, колегите с опит от Конти могат ли да кажат много ли са меки (при качване на бордюри лесно ли се деформират) и лесно ли се изтъркват (чел съм в други форуми за това, че пробега им е малък) ?


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот fox_vt » Чет 15 окт 2015 20:12


В ранга на евтините гуми толедото барум поларис 14 ки мисля бяха на 65,на сняг захапват доста добре не съм закъсвал никъде.На лед покрит със сняг зле то там нз дали има гума да е добре,на заледена улица със изкачване пак не е много добре.Нови са купувани 5 години са карани само предни така и не купих задни :redface.Сравнено със сегашните на лагуна гиславед евро фрост 5 16/60/195.Не е много коректно това сравнение и заради колите и заради размера на гумите но гиславеда никъде не пребуксува в снега и леда тая зима.Сегашната ще ги пробвам пак,от евтините гуми толкова.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 16 окт 2015 3:08


Точно се чудя какви зимни гуми да си купя на полото на тенекиените 14ски, че сега има едни клебери там... ужас са-бяха си на колата когато я купих-уж бяха нови- още 1вата зима едва не се пречуках. Преди съм карал със всякакви- от премиум марки до тия евтините, ама все нови.Никога никъде не съм закъсвал с нови зимни гуми, вериги никога не съм слагал.Но гледам как се държат колите за завои, спиране, тръгване. Тогава карах такси по цели нощи(почти 10 години- само нощни смени, а тук в Кж такситата работят нощем основно по селата- а тук са само баири и зимите допреди 5 години бяха люти) при дълбок сняг или лед, по някога и при под -15. Най доволен останах от едни китайчета ling long- winter hero. С тия гуми карах ги с дайхатсуто- все едно имах вериги- те били реплика на някакви мишлен май.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - оценка и мнения от хора с опит

Мнениеот Snuupy » Съб 17 окт 2015 9:24


^ Аз пък друго мнение имам за KLEBER KRISALP HP2, лепят на пътя, на две коли съм ги карал, дори на втора ръка взимани, спираха, държаха се на пътя перфектно. Даже се чудя сега дали да не взема 4 чисто нови такива, какво бихте препоръчали до 100лв бюджет на гума? Размера е малко тегав 195/50/15....



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта