Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Мнениеот gugun4u » Чет 22 окт 2015 14:00


Дали ако беше същото качеството на дъщерните марки гуми с това на "майките", нямаше да ги разделят не по марки а по модели. Ама ако Корморана е Мишлен нещо си (май Мишлен ги държаха) и хората започнат да ги псуват, няма да псуват модела ѝ ами марката Мишлен. А пък low cost пазара си е пазар. Това обаче не ги прави по - хубави или еднакво хубави. И ако 195/65/15 например Корморанките са ти към 70 лева, средния клас като Фулда 85 - 90 високи - като Конти и GoodYear 105-110, то тогава разликата между комплект нисък и среден клас е около 60 кинта, а между нисък и висок около 120 - 160 лева. Един комплект се кара средно 3-4 години.
Искате да ми кажете, че карате колите си, сипвате им бензин, някой от вас пушите и пиете, а неможете да отделте поне по 15-20 лева на СЕЗОН за да карате с прилични гуми? А за да сте с топ клас гуми, чийто предимства пред тези от нисък клас в много случай са драстични, трябва да дадете по цели 30-40 лева на сезон... LOL И ако тези от среден клас, в немалко от тестовете са много близо, до тия от висок, то за тия от нисък неможе да се каже същото. Всеки си има глава на раменете, ама поне не убеждавайте хората как разни галоши са супер гуми. И да правилно съхранявани премиум гуми, след 2-3 години вярвам, че са доста по - добри от нови Корморанки или Дебици или има някакви даже са по low cost и от тях, а и опитно съм го установил...
И когато си викате, ей, ще изпуша 3-4 кутии цигари повече тая зима, си помислете, че разлиаката в спирачния им път или поведението в завой, може да ви донесе доста повече разходи, недай боже и други последствия.




Потребителски аватар
petiaivanova12
Мнения: 162
Регистриран на: Пет 21 авг 2009 12:17
Автомобил: SEAT ALTEA XL 2.0TDI
Двигател: BKD 2008
Местоположение: sofia

Re: Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Мнениеот petiaivanova12 » Чет 22 окт 2015 14:15


ALESYZ написа:Не е толкова малка разликата между премиум сегмента и масовата шир потреба. От 80 до 120 лв. за гума, не е малка разлика, особено ако се вземат 4 нови премиум марка, това означава че за същите пари, мога да си купя 5 или 6 от евтините и едва ли ще ги търкалям една зима. Каквото и да си говорим, става дума за пари, а собственият живот е на по-заден план. Аз ако не мога да си купя нови зимни гуми от премиум марки, карам техните по-стари модели от минали години.
.
Първо провери после разсъждавай на глас-http://shop.medina-med.com/Tyres/?vehicle=pass,4x4,van&season=winter,allseason&width=195&height=65&rim=15&brand=Continental ----http://shop.medina-med.com/Tyre/3528707742582/KLEBER%20KRISALP%20HP2%20195/65R15%2091T/


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Мнениеот 777 » Чет 22 окт 2015 14:20


На някой идва ли му на ума, че и самите производители не могат точно да преценят чии гуми са по-свестни. Цените се определят от вложените средства, желанието за разрастване, финансовото състояние и т.н. Отделно, че цените на дребно са много изкривени спрямо цените на едро. Естествено могат да преценят кои са евтина категория и скъпа, но това е като производител на салам, който слага 20, 40 или 70% месо в продукцията. Може да се различат 2 салама - кой е с 20% и кой с 40%. Но между 2 от една категория кой е по-добър е почти въпрос на вкус. Ако едните са наистина по-добри от другите е повече от късмет какво са оцелили с дадена шарка и смес на материала. Затова има понятие "успешен модел" - станал е реално успешен, а не че са искали да направят успешен. Те за всеки модел искат да е успешен, но не става.


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Мнениеот Bobi85 » Чет 22 окт 2015 14:28


777, не искам да прозвуча грубo, но си написал страшни глупости. Това е индустрия за милиони с цели отдели за развойна дейсност. Това не е да вземеш един миксер, да сложиш брашно, яйца, захар на око, да забъркаш и каквото стане.

По същество, гумите са единствения компонент, с който един автомобил има контакт с пътя. Мнението за новите и стари гуми ще запазя за себе си. От личен опит съм установил, че независимо колко струва дадена гума, тя може да си избие парите с едно единствено спиране.

Последна промяна от Bobi85 на Чет 22 окт 2015 15:18, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Мнениеот 777 » Чет 22 окт 2015 14:33


Не си вникнал в това, което съм написал. Тя и НАСА е много напред и всичко предвиждат и изчисляват. А накрая като стане авария започват анализи какво всъщност е било проблем и се оказва проблем при тях, а не извънземен.


Потребителски аватар
petiaivanova12
Мнения: 162
Регистриран на: Пет 21 авг 2009 12:17
Автомобил: SEAT ALTEA XL 2.0TDI
Двигател: BKD 2008
Местоположение: sofia

Re: Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Мнениеот petiaivanova12 » Чет 22 окт 2015 14:36


За съжаление, все повече некомпетентни хора в дадени сфери се изказват, и заблуждават хора с реални проблеми в този и други форуми.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Мнениеот 777 » Чет 22 окт 2015 14:47


Ти от компетентните ли си?


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Мнениеот gugun4u » Чет 22 окт 2015 14:57


Хайде и извънземните се намесиха в гумите :bowdown :11 :19 Да може някой модел да е неуспешен, затова са тестовете. И затова се гледат повечко тестове, ами не само на една организация. Ей, много хора немогат да разберат, че си има елементарни пазарни правила и хубавото струва пари (но не е сигурно, че ако е скъпо е хубаво де) Както неможеш да очаква в наденица за 3 лева килото да има нормално месо и на вскус да е като стара планина. Най - много да е по - малко гадна от друг салам за 3 лева килото и дотам, но пак е гадна!


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Мнениеот 777 » Чет 22 окт 2015 15:13


Ти май не си наясно, че "успешен" модел означава търговски успешен - да се продава. Технически дали е успешен може да решат някакви хора на някакви тестове, но ако се продадат 10 пъти повече гуми от друг модел, успешен ще е другия. Наскоро писаха, че Нокия 1100 е най-продаваният телефон (повече от 1 млрд броя). Сигурно е неуспешен модел, защото е с базови функции. Може да се изредят 50 други модела, много по-функционални и красиви с 1000 пъти по-ниски продажби. За да помогна с мисленето на някои читатели ще спомена друга дума: сполучлив. Дано е по-разбираема.


Потребителски аватар
petiaivanova12
Мнения: 162
Регистриран на: Пет 21 авг 2009 12:17
Автомобил: SEAT ALTEA XL 2.0TDI
Двигател: BKD 2008
Местоположение: sofia

Re: Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Мнениеот petiaivanova12 » Чет 22 окт 2015 15:15


Мили мой, ръсиш страшни глупости.Хората ти отварят очите за да спреш да се излагаш.Не бъди заядлив а им благодари!!!


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Мнениеот Piqndurnik » Чет 22 окт 2015 15:22


petiaivanova12 написа:
ALESYZ написа:Не е толкова малка разликата между премиум сегмента и масовата шир потреба. От 80 до 120 лв. за гума, не е малка разлика, особено ако се вземат 4 нови премиум марка, това означава че за същите пари, мога да си купя 5 или 6 от евтините и едва ли ще ги търкалям една зима. Каквото и да си говорим, става дума за пари, а собственият живот е на по-заден план. Аз ако не мога да си купя нови зимни гуми от премиум марки, карам техните по-стари модели от минали години.
.
Първо провери после разсъждавай на глас-http://shop.medina-med.com/Tyres/?vehicle=pass,4x4,van&season=winter,allseason&width=195&height=65&rim=15&brand=Continental ----http://shop.medina-med.com/Tyre/3528707742582/KLEBER%20KRISALP%20HP2%20195/65R15%2091T/

Специално за 205/55 R16 91H в момента някакви пластмасови китайчета могат да се напазаруват за 33,67 EUR докато най-ниската цена за Continental ContiWinterContact TS 850 ми излиза 77,27 EUR.

Аз за мен от десетина години съм си намерил златната среда: лятото с Con­ti­nen­tal Con­ti­Pre­mi­um­Con­tact x, а зимата - Hankook W3xx.

Последна промяна от Piqndurnik на Чет 22 окт 2015 16:13, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Мнениеот 777 » Чет 22 окт 2015 15:25


petiaivanova12 написа:Мили мой, ръсиш страшни глупости.Хората ти отварят очите за да спреш да се излагаш.Не бъди заядлив а им благодари!!!

Ех, отвориха ми очите. Надявам се ти работиш в отдел разработки на завод за гуми или поне си завършила близка специалност? Аз ако не друго съм поработил повече от 5 години при вносители на гуми - видял съм достатъчно хиляди бройки и стотици модели. Но все пак във форума има образовани хора - четат и разсъждават.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Мнениеот gergeto » Чет 22 окт 2015 15:27


Добре и аз като си купя ''хубав'' Бриджстоун за 120лв. на който пише :made in Turkei,трябва да съм сигурен че карам с перфектната гума само щото е скъпа?
Видео за заводите Lassa,не мога да предоставя,щото никой няма да те пусне да снимаш,но преди няколко години можех да ти предоставя (лично естествено)достоверни материали за акция по заличаване на щампи на известни производители на гуми ,на които уж тези производители не са дали разрешение за производство.
И знаеш ли какво се случи с тия ''заличени '' гуми ? Пуснаха ги на половин цена ,на свободна продажба и ''половината''полицаи си купиха такива.Защото както беше принуден да признае ''експерт''-гумите бяха с много добро качество
А сега ми кажете ,че една от най-грижливо пазените рецепти на производителите, тази на каучука''случайно'' са попаднали в някой си и той е решил да прави Мишлен ,Бриджостоун и т.н.И случайно са налучкали ''рецептите'' на всички споменати фирми.
Всичко е ставало с ''благословията'' на тези производители ,ама айде...


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Мнениеот siso_k » Чет 22 окт 2015 15:35


Колега, нещо не мога да те разбера какво искаш да кажеш - че GY и Debica са еднакви гуми, но понеже от GY са загрижени и им пука за бедните - пускат Debica-та с -30% от цената на GY или, че и двете марки са еднакво зле, но при GY плащаш повече заради марката.

И тея кавички ми се струва, че не ги използваш много правилно.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - мнения? И новия закон за Зимни гуми.

Мнениеот 777 » Чет 22 окт 2015 16:25


Заличаването на щампите го знам, но се прави по съвсем други (български) причини. Не знам дали за същата ситуация става дума. Просто някакъв Сульо е патентовал някои марки и рекетира вносителите. Ония трият марките за да няма основание да ги конфискуват.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта