Психотест - категория С

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
zaro
Мнения: 2035
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Психотест - категория С

Мнениеот zaro » Пон 30 юли 2007 12:37


Значи питането ми е следното - породено от един спор с един приятел. Значи явявам се на изпит за категория С в друг град, различен от този в който живея /след като съм минал курсовете/.
Кога трябва да ида на психотест и каде - предполагам по местоживеене, а трябва ли първо да изкарам изпита или първо се явявам на психото и после на изпита. Моля разяснете ми процедурата.
:lol:
ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ЗА ОКАЗАНАТА ПОМОЩ




Потребителски аватар
vladko_g40
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 23:57
Автомобил: Audi A6 Audi 90
Двигател: AEB AAN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vladko_g40 » Пон 30 юли 2007 12:43


колега, за да започнеш шофьорски курс за кат.С трябва първо да изкараш психото :wink: с две думи: първо психо, след това курса и накрая изпита - листовки и кормуване :wink: иначе мисля, че няма проблем къде си изкарал психото - важно е да си го изкарал :lol:


Потребителски аватар
reinhard
Мнения: 1735
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 10:54
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот reinhard » Пон 30 юли 2007 12:51


vladko_g40 написа:иначе мисля, че няма проблем къде си изкарал психото - важно е да си го изкарал :lol:
Така е няма значение къде


Потребителски аватар
zaro
Мнения: 2035
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zaro » Пон 30 юли 2007 12:56


Ей това е добре че няма значение каде - моля някой да ми потвърди:)


Потребителски аватар
maiz
Мнения: 1558
Регистриран на: Нед 01 юли 2007 7:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maiz » Пон 30 юли 2007 12:57


reinhard написа:
vladko_g40 написа:иначе мисля, че няма проблем къде си изкарал психото - важно е да си го изкарал :lol:
Така е няма значение къде
Без значение .. .само да го имаш, валидно.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11922
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 30 юли 2007 16:51


Няма значение, но ако не го изкара първия път след седмица имаш право на още веднъж.Ако и втория път те скъсат следващо явяване след 6 месеца.


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот trunner » Пон 30 юли 2007 18:08


Някои колеги бъркат. Картончето от моето психо го представих единствено на жената в КАТ когато си подавах заявлението за книжката. До тогава никой не ми го е искал - нито инструктора, нито изпитващия...
И да, определено няма значение къде е изкарано психо-то!


Потребителски аватар
koki_folza
Мнения: 296
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище
Контакти:

Мнениеот koki_folza » Пон 30 юли 2007 21:23


Колеги нека да внеса малко светлина по въпроса . Къде ще карате курса е без значение , но при психо теста нещата не стоят така , изпита се държи в бюра по местоживеене . По принцип изпитващия има право да ти поиска психото , но почти не го искат , трябва ти при подаване на документите . Но по закон за да се явиш на изпит трябва да имаш изкарано психо . Не се лъжете да го фалшифицирате че ще си вкарате авто гол ( в КАТ ги проверяват ) . Ако ви интересува още нещо питайте , на скоро минах по този път .


Потребителски аватар
smurf
Мнения: 918
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Мнениеот smurf » Пон 30 юли 2007 23:05


подкрепям колегата, психотеста се провежда по регионално разпределение (важно е къде се водите че живеете по документи)....
ако първия път не стане, втори опит пак е регионално (в рамките на 20-30 дни), третия път е задължително в софия (сбирщайн от цялата страна)....ако и третия път не стане, чакаш една година от датата на първото явяване и отново започваш - регионално и т.н.......


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Мнениеот marianchev » Вто 31 юли 2007 0:12


smurf написа:подкрепям колегата, психотеста се провежда по регионално разпределение (важно е къде се водите че живеете по документи)....
ако първия път не стане, втори опит пак е регионално (в рамките на 20-30 дни), третия път е задължително в софия (сбирщайн от цялата страна)....ако и третия път не стане, чакаш една година от датата на първото явяване и отново започваш - регионално и т.н.......

подкрепям абсолютно, 2005'а минах по този път и първия път по принцип късат на психото


Потребителски аватар
4oroi4o
Мнения: 1502
Регистриран на: Чет 16 фев 2006 9:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот 4oroi4o » Вто 31 юли 2007 8:43


vladko_g40 написа:колега, за да започнеш шофьорски курс за кат.С трябва първо да изкараш психото :wink: с две думи: първо психо, след това курса и накрая изпита - листовки и кормуване :wink: иначе мисля, че няма проблем къде си изкарал психото - важно е да си го изкарал :lol:


:да:


Потребителски аватар
zaro
Мнения: 2035
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zaro » Вто 31 юли 2007 8:45


нещо си противоречите................ :closed:


Tooty
Мнения: 61
Регистриран на: Сря 03 ное 2004 18:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Психотест - категория С

Мнениеот Tooty » Пет 10 авг 2007 15:22


След като вземе книжката за кат.С има ли следващи явявания на психотест? Има ли период след който отново трябва да се полага психотеста?


Потребителски аватар
koki_folza
Мнения: 296
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище
Контакти:

Мнениеот koki_folza » Пет 10 авг 2007 15:37


Психо тест се кара и при явяване за по - високи от " С " категория , а също така при извършване на обществен превоз на пътници и товари , ако работодателя го изисква . Инече валидноста на психото за обществен превоз на пътници и товари е 3 години за лица до 55 годишна възраст и една година за лица над 55 годишна възраст .


Потребителски аватар
zaro
Мнения: 2035
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zaro » Пет 10 авг 2007 16:13


Дам.
Значи изкарах го психотеста и забравих вече.
На психологическо изследване се явява претендент за повишаване на притежаваната категория от Б на С и Д, както и желаещ да извършва превоз на пътнижци и товари и таксиметрови превози. Струва 17.60, кара се по местожителство, записваш се предварително, отиваш, правят те на маймуна половин ден след което ти обявяват дали си изкарал или не и ако си изкарал след 1 ден ти дават удостоверение /едно картонче/ срещу пет лева. Ако не изкараш веднага се записваш повторно. При явяването на изследването зачертаваш за колко цели ти е необходимо - дали само за С категория или и за таксиметрови превози и така нататъка като не се плаща допълнително. Трябва да се искара преди да се явите на изпит за повишаване на категорията. Толкова от мене, другия петък съм на изпит, пожелайте ми успех:)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта