Има ли смисъл от каско за кола на 15 години?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
kabico
Мнения: 16
Регистриран на: Пет 05 юни 2015 10:02
Автомобил:
Двигател:

Има ли смисъл от каско за кола на 15 години?

Мнениеот kabico » Чет 23 юли 2015 16:04


Здраейте колеги!:)

От днес съм горд собственик на пасат 1.8Т! Сега е за обслужване, ще кача снимка по-късно.
Използвах търсачката да търся за специфична каско тема, но не намерих.

Интересува ме има ли смисъл според вас от каско за кола на 15 години? Различни мнения получавам. Казват ми, че мнг ги крадат за части.
Другият ми въпрос е къде препоръчвате и има ли значение ако реша да й слагам газ (дали да не го направя след газта) Чувам най-различни зловещи истории как трябва само при голяма фирма (армеец/булстрад и т.н.) за да не я откраднат. Другото което чух, ако си на някоя от тези фирми и спреш да подновяваш каско, веднага се свързват с крадците и ти я взимат.
Колата има леки външни недостатъци, така че не си правя илюзии, че ще ми платят ако някой я надере. По-скоро ми е срещу кражба или удар. Има ли вариант заради тези забележки изобщо да ми откажат каско?

Мерси и безавариино!




Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Каско въпроси

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 23 юли 2015 16:16


Според мен е безсмислено да и правиш каско на тая кола по простата причина, че ако ти струва 800 лв каското за 800 ще намериш половината кола и повече на части. Аз като си купих полото 2007, имаше каско, поднових го първата година, но не ми се даваха пак 840 лв. и да я ударя за тия пари ще я оправя и ще я боядисам цялата- на база на това което се предлага на части моя модел в интернет. Ся, ако я гепат е друга бира, ама сиромашия кво да прайш :beer


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Каско въпроси

Мнениеот siso_k » Чет 23 юли 2015 18:30


Колега, ето моя съвет - от 4 г. и половина работата ми е свързана пряко със застрахователите и през мен са мнинали десетки случаи с откраднати, запалени, и блъснати автомобили, затова мисля че може да ми вярваш:

kabico написа:Здраейте колеги!:)

Интересува ме има ли смисъл според вас от каско за кола на 15 години? Различни мнения получавам. Казват ми, че много ги крадат за части.


Каското на кола, която е на стойност 5-6000 лв. се връзва около 400 +/-лв., според компанията. А боядисване на един детайл, ако трябва ти да си го платиш, е около 120 лв. Така че според мен смисъл има, - не толкова за кражба, а по скоро за разни частични щети. Крадат се за части основно дизелите помпа-дюза. Потвърждава се и от тази тема За 4,5 г. досега не си спомням да съм имал случай с откраднат безинов автомобил от VAG групата. Възможно е и да е имало и да съм забравил, но това само показва, че като цяло това е изключение.

kabico написа:Другият ми въпрос е къде препоръчвате и има ли значение ако реша да й слагам газ (дали да не го направя след газта)


Добре е да след като сложиш газ. Газовият инжекцион е един вид подобрение на автомобила, който увеличава стойността му. По Общите условия на някои застрахователи може да застраховаш допълнително самата уредба, за стойността по фактурата за покупка. Плаща се допълнителна премия, не голяма, но при кражба ще получиш допълнително обезщетение, над стойността на самата кола.

kabico написа:Чувам най-различни зловещи истории как трябва само при голяма фирма (армеец/булстрад и т.н.) за да не я откраднат. Другото което чух, ако си на някоя от тези фирми и спреш да подновяваш каско, веднага се свързват с крадците и ти я взимат.


ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!! Преди около година и нещо имах случай с откраднат Сеат Леон, с оптика от Купра. Собственика беше платил допълнително само и само да му сложат лепенка на БУЛ ИНС, с мисълта, да се знае при кой е застрахована и да не я барат. Е...бяха я откраднали на 5-тия месец след като я беше купил. Има вероятно крадци, които са свързани със застрахователите, но болшинството нямат нищо общо с тях. С кой са свързани обаче не мога да ти кажа :mhihi

kabico написа:Колата има леки външни недостатъци, така че не си правя илюзии, че ще ми платят ако някой я надере. По-скоро ми е срещу кражба или удар.


Значи принципа е следния: Ако имаш увреден детайл - разбирай с драскотини, следи от градушка и т.н. най-вероятно този детайл няма да ти бъде платен, ако бъде увреден допълнително. Но всеки друг детайл, който няма увреждания ще ти бъде платен. Тук по-скоро значение има доколко сериозно са забележките по детайла и доколко е коректен самия застраховател. За една точка по калника не би следвало да се отказва обезщетение, ако бъде огънат или сериозно надран.

ПС: Ако решиш да правиш каско избягвай точно посочените от теб компании :th_up

Последна промяна от siso_k на Пет 24 юли 2015 8:49, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
VladoM
Мнения: 96
Регистриран на: Пон 01 мар 2010 13:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Каско въпроси

Мнениеот VladoM » Пет 24 юли 2015 8:44


Ами и според мен си заслужава да се прави каско, макар и на по-стара кола. Просто на човек му е по-спокойно, ако не дай боже се случи нещо с колата, дали да изчезне или просто, за да оправи някой друг детайл по колата. Аз моето каско го правя в Армеец, като благодарение на него съм оправял няколко пъти колата вече. Парите, които съм дал за каско, почти толкова съм и взел от него, а пък и спя спокойно и не й треперя постоянно, дали няма да й се случи нещо. За газовата не знам какво да те посъветвам, трябва да попиташ в самата застрахователна компания.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Каско въпроси

Мнениеот 777 » Пет 24 юли 2015 10:11


polovera_9n3 написа:Според мен е безсмислено да и правиш каско на тая кола по простата причина, че ако ти струва 800 лв каското за 800 ще намериш половината кола и повече на части. Аз като си купих полото 2007, имаше каско, поднових го първата година, но не ми се даваха пак 840 лв. и да я ударя за тия пари ще я оправя и ще я боядисам цялата- на база на това което се предлага на части моя модел в интернет. Ся, ако я гепат е друга бира, ама сиромашия кво да прайш :beer

Пълни глупости. 800лв не може да струва каското на 15 годишна кола. За него ще е около 300лв, а може и по-малко. Това, че не е дизелова снижава риска от кражба, но все пак е VW. Това, че като не подновиш каско ще ти пратят крадци има известна истина (поне в миналото), но за стара кола и малка вноска не мисля, че си застрашен. Заради забележките няма да ти откажат каско, но гледай добре да снимат всички проблеми. Възможно е при огъване на съответен елемент (калник напр.) да ти платят символична сума. Така че по-добре върви при тенекеджия да заглади нещата и после нов оглед при ЗК.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Каско въпроси

Мнениеот kris11 » Пет 24 юли 2015 11:04


за оценена на 5000 лв - каско 328,95 лв.
5250 - 359,20

какви баснословни суми спрягате от 800 лв и нагоре


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Каско въпроси

Мнениеот IRRITATING » Пет 24 юли 2015 11:14


Ако има много забележки си направи каско с покритие само за кражба. :th_up


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Каско въпроси

Мнениеот 777 » Пет 24 юли 2015 11:17


Като го удари градушка или изгори колата ще се чуди как да изкара колата открадната.


kabico
Мнения: 16
Регистриран на: Пет 05 юни 2015 10:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Каско въпроси

Мнениеот kabico » Пет 24 юли 2015 17:02


Благодаря на всички за мненията. Ще се прави каско явно...


Founder
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 03 яну 2007 12:48
Автомобил: Vw Passat 1.9TDI
Двигател: AVF 2004
Местоположение: ....

Re: Каско въпроси

Мнениеот Founder » Пет 24 юли 2015 21:33


И според мен има смисъл от автокаско , поне аз нямам късмет с автомобилите си , винаги външни лица им посягат ...


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Каско въпроси

Мнениеот polovera_9n3 » Съб 25 юли 2015 7:16




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Каско въпроси

Мнениеот 777 » Пон 27 юли 2015 9:50


Въпросният човечец просто не е оцелил правилната ЗК. Ако виновникът е нямал ГО тогава отчасти е ясно, защо е прекаран. Но ако има ГО и е в друга ЗК, тогава каското би трябвало да му плати старателно, даже с печалба (после си вземат парите от ГО).


Потребителски аватар
R.o.s.e.n
Мнения: 288
Регистриран на: Пет 02 мар 2012 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Каско въпроси

Мнениеот R.o.s.e.n » Пон 27 юли 2015 10:33


Не е проблема в компанията, а просто в нереалните очаквания на човека, за това колко струва самата му кола(все пак е на 14 години) и това, че очаква да му платят за оригинални части, които може и да струват колкото цялата му кола. С парите, които са му дали съм сигурен, че ще успее да си оправи колата.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Каско въпроси

Мнениеот 777 » Пон 27 юли 2015 11:25


За да се оплаква би трябвало да не му стигат парите. Проблем с частите има, ако е пострадал двигателя. За ламарини е все едно нови ли са или от морга.


Cvetomir-Panchev
Мнения: 350
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Каско въпроси

Мнениеот Cvetomir-Panchev » Сря 29 юли 2015 8:20


Здравейте колеки
имам каско от два месеца,при огледа не бяха описани забележките.Ако ги заведа като щета дали ще има някакъв птоблем ако се видят на снимките.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта