Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Тони_Николов
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 16 окт 2013 21:21
Автомобил: VW Golf MK II
Двигател: MH 1.3L 1987
Контакти:

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот Тони_Николов » Нед 02 мар 2014 23:55


Аз също съм патил,бяха ми гепили капачката на газовото 2,50 струва една ама манталитета си ни е такъв за кво да го купя като мога да си го гепам




Jack Krauser
Мнения: 75
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 21:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот Jack Krauser » Пон 03 мар 2014 14:30


BoU написа:Здравейте, въпроса ми е следния. Разбиха автомобила ми и откраднаха винетката. Как да постъпя - жалба в РПУ или? Възможно ли е от Агенцията за пътна инфраструктура да ми я преиздадат като си пазя 2рия отрязък и касовата бележка от закупуването й?

:eek Не е истина... Не мога да повярвам, че българите паднахме толкова ниско и стигнахме дотам да си крадем винетките. :banghead
Добре де, как ги крадат тези винетки, нали са залепени и при отлепяне се късат?

Не съм запознат с преиздаването на винетките, но доколкото знам в цената се включват две неща:
- цена на стикера
- таксата/данъка към агенция пътна инфраструктура(АПИ)

След като малкия отрязък е запазен, той удостоверява, че е платена таксата към АПИ. Защо тази такса трябва да се плаща втори път? Би следвало, който си пази малкия отрязък да плати само цената на стикера за новата винетка. Нали затова са тези отрязъци. Иначе излиза, че си платил данъка два пъти. Тия от държавната администрация май се правят на луди и търсят как да вземат повече пари от хората.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот silent » Чет 06 мар 2014 8:29


Не знам колко трябва да си малоумен и изпаднал за да тръгнеш да крадеш бензин от кола с газова уредба....да предизвикаш щети по големи от това което си гепил .... Такова чудо не ми се беше случвало..я са откраднали 5 литра я не...мангали...


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот BeckoTDI » Пет 09 май 2014 8:41


Изображение

Моля ако забележите за продажба този модел джанти 19" да се свържете с мен. Ще има възнаграждение, бяха откраднати вчера в София. Имат отлечителни белези, по които могат да се разпознаят, но няма да ги опоменавам публично, за да не бъдат замаскирани от джамбазите.


Потребителски аватар
МЗМА
Мнения: 65
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 3:49
Автомобил: IFA-mobile DDR
Двигател: 353W Baujahr-1971
Местоположение: София

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот МЗМА » Пет 09 май 2014 13:20


Ако имаш серийните им номера и някакви документи бегай в полЮцията,не че нещо ще направят,ама поне да се размърдат малко,за какво им се плаща иначе?


Founder
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 03 яну 2007 12:48
Автомобил: Vw Passat 1.9TDI
Двигател: AVF 2004
Местоположение: ....

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот Founder » Пет 16 май 2014 12:05


Полицията даже няма и да станат от стола , за да ти търсят каквото и да било !
Това е реалността на нашата ш***на държава !
Полицията прекратява след 3 дни повдигнатата жалба за опит за кражба на АВТОМОБИЛ !


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот automan » Пон 23 юни 2014 9:16


днес ставам и нова изненада! счупили са ми пръскалката на задното стъкло, :banghead но само пръскалката и пластмасата над нея. само пръскалка мога ли да намеря от някъде или трябва цялата машинка!сега затапих само дупката да не хвърля течност! :icon_sad


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот nokiangage » Пон 23 юни 2014 10:14


Долно и крадливо племенце сме... Преди няколко дена в големите дъждове някой ми е откраднал металните хромирани капачки на вентилите на джантите. Не е проблема за тези 5 лева, които ще дам, но не мога да разбера как може да има такива хора. Самата идея, че някой си ги е харесал, клекнал е до 4 те джанти и си ги е взел е неприемлива за мен. Как не съм я видял мършата долна...


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот automan » Вто 24 юни 2014 8:03


какво мога да сложа вместо тази пръскалка , защото иначе трябва цялото мотрче да сменям? търсих по моргите. но няма развалени моторчета, а да взимам цяло работещо не си заслужава според мен! :rolleyes


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот Mario951 » Вто 24 юни 2014 8:31


nokiangage написа:Долно и крадливо племенце сме... Преди няколко дена в големите дъждове някой ми е откраднал металните хромирани капачки на вентилите на джантите. Не е проблема за тези 5 лева, които ще дам, но не мога да разбера как може да има такива хора. Самата идея, че някой си ги е харесал, клекнал е до 4 те джанти и си ги е взел е неприемлива за мен. Как не съм я видял мършата долна...

Ако видиш някоя лапетия да си кара колелото с такива капачки не ги мисли :mhihi


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот Росен2 » Вто 24 юни 2014 8:46


На една Тойота и едно Ауди пред блока,са им теглили по няколко тегела с нещо остро,много вероятно и да е с обикновен ключ.
От началото до край,и после наново,ама друг коловоз.Много грозна работа.Направено е от завист.Собствениците са хора ,които не са навредили никому,а и не работят в България.

Последна промяна от yoan4o на Вто 24 юни 2014 8:56, променено общо 1 път.
Причина: Мнението не е по темата!


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот automan » Пон 30 юни 2014 11:08


...

Последна промяна от Vlad777 на Пон 30 юни 2014 12:58, променено общо 1 път.
Причина: Мнението не е по темата. имаме технически раздели. Пробвай и с търсачката.


Потребителски аватар
rikipasata
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 22 дек 2008 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот rikipasata » Вто 08 юли 2014 16:07


В събота паркирам на хит маркет между Люлин и Обеля в София, имах работа за 10 мин в магазина. Като отворих колата(с централно е) ми изсвири още 2 пъти за наличие на включила се аларма. Отивам да отворя багажника и бях доста изненадан. Щората ми беше отворена и куфарчето с всички инструменти беше "заминало някъде".Разпитах хората около мен, които тогава бяха там, но никой нищо не е видял или чул. Майната им на инструментите, но ако ги бях хванал калпазаните на място, не знам дали нямаше на мига да се замисля да си ги излежа тия хубостници!


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот Mihailov78 » Сря 09 юли 2014 0:17


там на практикера редовно стават такива неща, пукат и гуми. Не дръжте нищо ценно по колите, тея циганета някак успяват да познаят кола кола да отворят, явно някое от тях обикаля и гледа преди да затворите. Милицията знае за тези случки там, но ефект няма.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13444
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Тема за мръсните, гадни, долни крадци!

Мнениеот kris11 » Вто 15 юли 2014 11:13


да се отчета и аз по темата. на паркинга до х-жа Черноморец в неделя са ми свили капаците на джантите.
Сега стоят гадно.И за каъв им са ?? като се имав предвид,че не са плоски капаци,а отвътре са на дъги изпъкнали и вдлъбнати по диаметъра.
Прикачени файлове
djanti.jpg



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 34 госта