Проблем в КАТ.

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Проблем в КАТ.

Мнениеот Traytor » Пон 13 юни 2011 16:35


Имам да плащам 1 фиш и акт, и за да мога да си платя акта ми искат бележки за платени 4 фиша... за съжаление предните ми фишове са от година и нещо и се местих(жилище) и съм изгубил бележките... Някой има ли идея дали има начин да не плащам наново фишовете?




Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Проблем в КАТ.

Мнениеот yoan4o » Пон 13 юни 2011 16:37


По какъв начин си ги плащал.

С вносна бележка на каса ли?

В КАТ ли?


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Проблем в КАТ.

Мнениеот Traytor » Пон 13 юни 2011 16:42


В банка не в кат... И миналата година имах акт платих го занесох им всички бележки и очаквах че всичко вече е изчистено...


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Проблем в КАТ.

Мнениеот yoan4o » Пон 13 юни 2011 16:49


Ако са платени, е пълен абсурд да не са им отразени в системата.

Дори да е така, би трябвало да попиташ в банката да ти направят извлечение по ЕГН за период.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Проблем в КАТ.

Мнениеот Traytor » Пон 13 юни 2011 16:51


Да ама тая в банката ми вика: трябва да ми кажеш дните в които е платен фиша.... Жена ти луда ли си как да ти помня точния ден... Ами иначе трябва да направя пълно извлечение за всички преводи на банката за 2010.... :banghead:


Потребителски аватар
los_tigros
Мнения: 1894
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Проблем в КАТ.

Мнениеот los_tigros » Пон 13 юни 2011 16:53


Пълно си направи за твоето ЕГН.Нещо ти се цупят от банката ли?Или много пари искат?


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Проблем в КАТ.

Мнениеот Traytor » Пон 13 юни 2011 16:54


Не тая ми говори че трябвало да направи извлечение на всички преводи минали през банката за 2010 :screwy А за парите... колкото и пари да ми искат за извлечение няма да е повече от 70лв фишове...
Въпроса става: Има ли я тая опция да ми се направи извлечение за преводите по ЕГН за цялата година?


eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем в КАТ.

Мнениеот eddyman » Пон 13 юни 2011 17:23


Не може, ако си платил касово. По ЕГН може ако са излезнали от личната ти сметка в банката. А да се пусне извлечение от техническа сметка на банката е абсурд, трябва да има милиони преводи по нея, освен ако на служителката не и плащаш един месец заплатата за да излезне в отпуск и да търси твоята транзакция :roll:


Потребителски аватар
grozmaistor
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 21 май 2009 14:30
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.6SR AKL
Местоположение: София

Re: Проблем в КАТ.

Мнениеот grozmaistor » Пон 13 юни 2011 17:29


Това според мен зависи от софтуера който банката използва. Ако има подобна опция то ще може, а ако софтуерът им не поддържа подобно нещо няма да може. Като цяло обаче лично според мен това са неща с които потребителят не трябва да има проблем и не трябва да има подобни спънки и щом от банката не могат да извършат такава елементарна операция можем да си направим изводите. За съжаление и на мен ми се е случвал подобен проблем отдавна май в СИБанк.

Освен това в самата банка имат достатъчно IT специалисти които биха могли да намерят необходимте данни, въпросът е дали банката ще го позволи да стане по такъв начин с подобно ровене.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Проблем в КАТ.

Мнениеот Traytor » Пон 13 юни 2011 18:41


Добре ново положение, отивам утре и казвам на оная пача(която между другото много добре помни че са платени тия фишове... и един от тях 2 пъти) казвам и да провери в периода от плащането на стария акт колко фиша имам, понеже те са неплатените... няма как да имам други неплатени при условие че съм платил акт... Има ли шанс да проработи?


Потребителски аватар
grozmaistor
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 21 май 2009 14:30
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.6SR AKL
Местоположение: София

Re: Проблем в КАТ.

Мнениеот grozmaistor » Пон 13 юни 2011 20:24


Пробвай, може би ще проработи. Там като ти казват за конкретен период ти им дай период :-). Тези по банките и в държавната администрация се правят на мн важни по принцип а болшинството са адски некомпетентни. Такова ми е мнението. Просто трябва да си търсиш правата. Дано успееш.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Проблем в КАТ.

Мнениеот Traytor » Вто 14 юни 2011 0:11


Ами решено е... ако не стане с добро почваме по съдилищата. Имаме приятел адвокат, каза че можем да съдим за немарливо отношение на лелката в кат, която е била длъжна да отбележи като съм дал документите предния път че са платени фишовете при условие че от банката не са пратили информацията!


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Проблем в КАТ.

Мнениеот Traytor » Вто 14 юни 2011 17:34


След 3 часа обиколки из РПУ-то изпокарах се с шефа на полицията, с началника на КАТ в Омуртаг, заплаших със съд лелката понеже тя е единствената която мога да осъдя и да го отнесе(в последствие се отказах) стана ясно че единствения ми вариант е да си платя фишовете на ново... Мога ли да карам с наказателното постановление и колко време мога понеже мисля че чух нещо такова, а вече в РПУ-то като ме видят им призлява...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта