За 4 молшън системата

Техническа и сервизна информация за Passat
mart
Мнения: 65
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

За 4 молшън системата

Мнениеот mart » Пет 20 фев 2009 17:37


Здравейте колеги интересно ми е че мисля след време като сменям колата да минавам на пасат 4x4 та искам да попитам това 4х4 постоянно ли е включено или примерно като се включи ASR-a или ESP-то се задейства с него и като цяло за тия системи ме интересува сичко.Прават ли проблеми. По скъпа ли е потдръжката на такава кола какво още се сменя освен маслото на мотор-а и филтрите какви други масла. Благодаря предварително

ПОЗДРАВИ




Потребителски аватар
stanko_71
Мнения: 186
Регистриран на: Вто 25 мар 2008 19:42
Автомобил: Jetta syncro
Двигател:
Местоположение: Мъглиж

Re: За 4 молшън системата

Мнениеот stanko_71 » Пет 20 фев 2009 19:42




chachi
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За 4 молшън системата

Мнениеот chachi » Съб 21 фев 2009 13:15


При това се използват три различни типа диференциал поради силно различаващите се изисквания: Haldex -съединител, Torsen -диференциал и централен диференциал с електронно регулиране на блокирането на ламелите. Аз също търся автомобил с такава система,но кой от трите типа диференциали е по-добър(по-точно разпределя въртящия момент,има ли такива с принудително блокиране и подръжка на съответния агрегат)


mart
Мнения: 65
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За 4 молшън системата

Мнениеот mart » Съб 21 фев 2009 13:23


сичко свързано с системата 4х4 на този модел автомобил ме интересува. Много съм навит на автомобил 4х4 бих си зел няква джипка ама много голям разход а и потдръжката им е доста по скъпа от на леките коли. затова съм се ориентирал точно към VW Passat от 2000 година нагоре докадето стигнат силите. Поздрави и всякакви мнения ще бъдат от ползва. Благодаря отново.


Потребителски аватар
Jovani
Мнения: 145
Регистриран на: Пон 28 апр 2008 15:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: За 4 молшън системата

Мнениеот Jovani » Съб 21 фев 2009 14:50


Колега не си мисли че подръжката на такъв пасат е от евтините, аз карам такъв но не 4 моушън и бих казал че си харчи стабилно и частите са доволно скъпи, особено ако ги купуваш от официалния представител.

П.С. Не казвам че е лоша колата, даже много ми харесва, но ако търсиш евтина подръжка леко си в грешка.


Потребителски аватар
sacddac
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 08 фев 2008 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: За 4 молшън системата

Мнениеот sacddac » Съб 21 фев 2009 22:35


Частите са си скъпи(за задното окачване най вече)...исках само да вметна че 4motion(WV), Quattro(Аudi) и т.н. са allwheeldrive, а нe 4x4


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: За 4 молшън системата

Мнениеот dobrin » Съб 21 фев 2009 23:48


Има писано доста - ползвай търсачката.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: menaka и 41 госта