Passat B8 - обща информация

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1359
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот fur1ous » Сря 17 май 2023 8:26


Пусни ги и на мен, благодаря.




plamen_gramatikov
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sandanski

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот plamen_gramatikov » Чет 18 май 2023 10:36


Здравейте,може ли малко разяснение по въпроса за зареждането на акумулатора.Моят е в багажника,как трябва да се зареди?Колата е б8 алтрак 2016, зарядно устройство е на бошс3.


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 790
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот KGL » Чет 18 май 2023 16:10


Отпред, отваряш капака и горе в дясно има две клеми + и –, едната е с капачка, закачаш там зарядното.


plamen_gramatikov
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sandanski

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот plamen_gramatikov » Чет 18 май 2023 19:25


Ок, благодаря.


whitesnake85
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 01 апр 2021 10:47
Автомобил: Passat B8 Variant
Двигател: 2017 CRLB

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот whitesnake85 » Пон 29 май 2023 16:30


Здравейте, Пасат 2,0 TDI 2016 г на 190 хил км предстои ми смяна на ангренаж след 20 хил. Питането ми е за пистов ремък който е трябвало да сменя преди 10 хил по интервал. Да го сменя ли сега или може да се изчака още 7-8 месеца и заедно с агренажа ?


Потребителски аватар
steich
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 23:49
Автомобил: Passat B8 2 TDI 190hp DSG 2017
Двигател: DFCA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот steich » Сря 31 май 2023 14:22


Според мен отдавна е трябвало да се смени ангренажа, нищо че няма километри. Не знам къде и как са карани тези километри, но си за смяна по години. Аз моя го смених на 5 години и половина и 170 к км, последните 25 к км карани в БГ. До колкото знам до 7 год или 210 к км го дават за чистите страни, за силно запрашените си е доста рисково и се препоръчва на 5 год. ако няма километри.


whitesnake85
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 01 апр 2021 10:47
Автомобил: Passat B8 Variant
Двигател: 2017 CRLB

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот whitesnake85 » Сря 31 май 2023 15:26


steich написа:Според мен отдавна е трябвало да се смени ангренажа, нищо че няма километри. Не знам къде и как са карани тези километри, но си за смяна по години. Аз моя го смених на 5 години и половина и 170 к км, последните 25 к км карани в БГ. До колкото знам до 7 год или 210 к км го дават за чистите страни, за силно запрашените си е доста рисково и се препоръчва на 5 год. ако няма километри.

Така ми казаха от официалния сервиз 7 години или 210 к км. 4 години е в Германия и 2 г тук карана, 158 к там и 30 к в БГ. Ще звънна да насроча час за смяна благодаря


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9886
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот group® » Сря 31 май 2023 15:37


Какво значи 'силно запрашена страна'?
Ако един немец живее в къща, до която се стига по чакълест път, на колко трябва да сменя ангренаж?
И аджеба, защо ако нашата стара е силно запрашена, според официалните сервизи в Бг пак се сменя на същия интервал, както в Германия?

Малко на митове и легенди ми бие всичко това?!


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6107
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 31 май 2023 15:53


Ивайло Димов беше го постнал в моята тема

Снимка на 2023-05-16 19-16-45.png


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 31 май 2023 16:02


Аз имам цялото ръководство ,въпроса е дали Галин смята ситуацията на климата в България като този в Германия и дали чистотата на въздуха и улиците ни е като това в държавите от ЕС .България я няма в списъка на страница 37 ,там са държави от Южна и Латинска Америка,Азия и Африка .............не сме далеч от тях за съжаление .А София отдавна е на ниво като качество на въздуха и хигиена като предградията на Мексико Сити .Инак всеки да си го сменя когато иска ,въпрос на личен избор.


Потребителски аватар
steich
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 23:49
Автомобил: Passat B8 2 TDI 190hp DSG 2017
Двигател: DFCA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот steich » Сря 31 май 2023 18:33


group® написа:Какво значи 'силно запрашена страна'?


Първо ... в Германия като завали, трудно може да си изцапаш колата ... тук като завали ... веднага е за мивка.

Миналия ден ходих да си мия двигателя не поради друга причина, чак на фаровете отгоре имаше пясък ... целия двигател е в прах също. Какво мислиш че става с ролките които са в такава запрашена среда ?

Както казва един приятел ... " ако искаш си сменяй ангренажа на 250 к км, ама трябва да имаш топки за това " ... т.е. поемаш си риска и после си плащаш за това ако се наложи.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9886
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот group® » Чет 01 юни 2023 6:42


Ивайло Димов написа: ,въпроса е дали Галин смята ситуацията на климата в България като този в Германия и дали чистотата на въздуха и улиците ни е като това в държавите от ЕС .


Значи фактите са, че България я няма на 37ма страница :smile

И въпросът не е дали смятам, че България е чиста като Германия, а дали България е мръсна като страни в Латинска Америка, Африка и т.н.
Отговорът е не. Защото става дума за страни с големи части в тях, където изобщо няма пътища и/или са черни такива. Страни с пустини и пустинни бури.

Не смятам, че този прах, който ние имаме е от чак такова значение. Това е.
Иначе, да! Всеки сам си решава.
Но да не забравяме, че по-голямата част от колите в Бг се карат от хора, които не са във форума и съответно, ремъкът се сменя според интервала. Ако някой има данни реални, че в Бг има повече скъсани ремъци преди края на интервала, спрямо Германия, ще се радвам да науча?


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 01 юни 2023 7:59


А трябва ли да има" :c010 Прах при прахта ,пепел при пепелта когато се целунат буталата и клапаните " Те тез дето не пишат по форумите не си сменят антифриза и спирачната течност ,и 99% вярват в митологиите как смесени двигателни масла се пресичат .....в тОа списък влизат и много мАстери :th_up .И да климата и запрашеността ни е като на бананова република :).В ЕС сме по милост и заради съсвсем други причини,а не защото сме го заслужили .Тая наша държава е разграден двор ,сякаш последните 3 седмици показаха тези 33 години на клептокрация и авторитаризъм ,държавата ни е мафиотска .Тва са голите факти и грозната истина .


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот hooligan_sk » Чет 01 юни 2023 9:49


Специалните съкратени интервали, са посочени за наистина тежки условия. На техен фон, нашето е обикновено мрънкане. Като ви притеснява темата с ангренажа, сменяйте на нещо по средата и готово. :th_up


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Passat B8 - обща информация

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 01 юни 2023 10:07


Според терминологията в автомобилостроенето "тежки условия" са твърде студен или горещ климат ,много висока влажност ,запрашеност ,кратки пробези в градска среда ,работа на празен ход в задръствания ,чести стартове ДВГ .Като прибавим към тези неблагоприятни условия и възрастта на автопарка ,вероятността някой семеринг леко да просълзява и невероятната комбинация от прах ,висока температура в двигателния кош ,за дори и малко масло там ангренажа се пили и пържи бавно и цепнатините се появават в основата на зъбите .И всичко това в двигатели с доволно висок въртящ момент и КПД .

През последните 3-4 седмици вали всеки ден така в големи количества ,въздуха е влажен и филтъра на колата поема тази влага .За турбинирани коли това е лошо,все едно спринтьор да бяга с дамска превръзка на устата .....използвана .



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: powerade и 40 госта