passat b5.5 -избор на акумулатор

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8433
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: passat b5.5 -избор на акумулатор

Мнениеот samo_pechka » Вто 11 апр 2023 9:31


Щом не може да се намали консумацията в покой ( или то всъщност ти не искаш да изключиш тези консуматори ) Значи търсиш акумулатор който допуска по-дълбоко разреждане. Такива са повечето старт-стоп батерии АГМ тип . Минус - скъпи са. Прецени си.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13446
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: passat b5.5 -избор на акумулатор

Мнениеот kris11 » Вто 11 апр 2023 10:30


Авторът неправилно измерва консумацията . Комфорт модула е с 2 релета за време. Писано е неведнъж. Заспиването напълно е поне след 30 мин.
А и , ако автомобила е бил подводница комфорт модула е дефектирал и си лапа ток без да заспи.


Потребителски аватар
MiroKirev
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 27 авг 2021 7:07
Автомобил: Passat B5 variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Перник-София

Re: passat b5.5 -избор на акумулатор

Мнениеот MiroKirev » Вто 11 апр 2023 10:38


samo_pechka написа:Щом не може да се намали консумацията в покой ( или то всъщност ти не искаш да изключиш тези консуматори ) Значи търсиш акумулатор който допуска по-дълбоко разреждане. Такива са повечето старт-стоп батерии АГМ тип . Минус - скъпи са. Прецени си.

- да, наистина не искам да ги изключвам, т.е. да се ориентирам към AGM-сериите - ок :beer

kris11 написа:Авторът неправилно измерва консумацията . Комфорт модула е с 2 релета за време. Писано е неведнъж. Заспиването напълно е поне след 30 мин.
А и , ако автомобила е бил подводница комфорт модула е дефектирал и си лапа ток без да заспи.

- да знам, че се мери след като е включена алармата и поне половин час след това, като преди това сме оставили предния капак отворен - така е мерено. Иначе МАЙ не е наводняван и е италянка ... то това нищо не значи де :neutral поне като я взех (лично за мене е внасяна колата от автокъща в Италия и съм си я избирал аз...) й почистих всички дренажи под капака и трябва да кажа, че извадих адски много листа, преобразувани почти в кал и отделно поне веднъж годишно си я почиствам в този отсег, но за съжаление наистина няма как да знам дали не е била подводница :(


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 509
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: passat b5.5 -избор на акумулатор

Мнениеот walentin » Вто 19 дек 2023 21:56


Колега, какво стана с падането на акумулатора? Аз имах подобен проблем с Туран 1,9 ТДИ, 2004, някъде към 9-10тата година.Даваше в покой 300-400 мА. Нов акумулатор - след три дена некаране - умрел.
Сигурен бях,че има утечка, но така и не я намериха. А при тебе имаш повече от половин ампер - убеден съм, че не е виновен акумулатора. И при нов, пак ще имаш ядове. Трябва да се види къде отива тоя половин ампер.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Boyan Georgiev, Sarafov_03 и 33 госта