Скърцане в ходовата част

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Скърцане в ходовата част

Мнениеот dancing_niki » Пон 26 окт 2009 22:23


Kalin_Ivanov написа:Привет колеги! Проблема е с един Пасат 92 1.8 моно... от известно време се чува едно виене което с вдигането на скоростта почва да бучи мъжката.. Като се почне да се чува с 10км/ч и като вдигнеш до 100 може да ти се пръсне главата... Чува се когато колата е както на скорот така и на празен ход... Ако някой се е сблъсквал с проблем като този нека сподели дали е лагер, каре или вътре в диференциала :shock


Почти 100% лагер.




Потребителски аватар
Kalin_Ivanov
Мнения: 30
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Скърцане в ходовата част

Мнениеот Kalin_Ivanov » Вто 27 окт 2009 11:17


Благодарности ! :)


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Скърцане в ходовата част

Мнениеот drago_tr » Вто 27 окт 2009 12:25


Kalin_Ivanov написа:Привет колеги! Проблема е с един Пасат 92 1.8 моно... от известно време се чува едно виене което с вдигането на скоростта почва да бучи мъжката.. Като се почне да се чува с 10км/ч и като вдигнеш до 100 може да ти се пръсне главата... Чува се когато колата е както на скорот така и на празен ход... Ако някой се е сблъсквал с проблем като този нека сподели дали е лагер, каре или вътре в диференциала :shock

Аз смених и четирите лагера и пак остана така да си вие :banghead: Така че не са ти лагери...а си е направо диференциала. Така си я карам само че с малко по-силна музика вътре :drunk...докато не блокира вече нищо не пипам :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Kalin_Ivanov
Мнения: 30
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Скърцане в ходовата част

Мнениеот Kalin_Ivanov » Вто 27 окт 2009 12:52


Еми той баща ми бше сменял левия преден понеже се съмняваше че е от него ама пак си остна шума.. и като вдигнеш над 100 иии имам чувството че все едно съм си у нас и комшиите отгоре правят ремонт heavy metal zork


Потребителски аватар
Kalin_Ivanov
Мнения: 30
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Скърцане в ходовата част

Мнениеот Kalin_Ivanov » Вто 27 окт 2009 12:59


чудехме се дали не е и някое каре ама чак толкова да бучи :?: и май работата отива към нов диференциал или направо нова скоростна кутия :banghead:


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Скърцане в ходовата част

Мнениеот milen_1975 » Чет 29 окт 2009 2:17


Здравейте колеги!
И аз реших да се възползвам от темата за ходовата част, защото и аз имам подобен проблем!
Преди 3 месеца смених хидравличната рейка на Пасата ми Б4 с втора ръка от Италианеца! Тази е 1/1 с мойта оригиналната, но кормилните накрайници(щанги им казвам аз по Видински :D ) са с 1,5 см по къси от тези на старата ми рейка! Но едно майсторче в Сервиза с реглажите до зеленчуковата борса в Дружба успя някак си перфектно да направи реглажа. Но ми каза, че кормилните накрайници държат на по малко резба и да внимавам по завойте. За сега вече 3-ти месец след този реглаж нямам никави проблеми с завиването и рейката(не тече). Но с тази рейка волана ми стана по плътен и малко по тежък особено на дясно, когато завивам. Появи се след разглабянето за смяната на рейката и някакво скърцане по предницата, което сечува най-отчетливо при десен завой! А също така го има и при ляв завой, но по слабо, при потегляне и при спиране. Някой пъти даже ми се налага да усилвам музиката за да не го чувам постоянно!
Та въпроса ми е дели това противно скърцане идва от тампоните на макферсона, които са сменявани преди 2 години или от сменената рейка :( ???



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: milench0, nikivel и 40 госта