Passat B4 контактния ключ пуши!!! Помощ

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6099
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Passat B4 контактния ключ пуши!!! Помощ

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 01 апр 2006 0:56


имам следния проблем,при даване на контакт излиза малък пушек от контактната букса, разглобих го и го напръсках със контактен спрей, като че ли се оправи , но за няколко дни, после пак така, понякога като изпуши и не иска да запали. Купих нова букса за 75лв и карах няколко месеца, вчера направи същото, дадох на контакт и тъкмо да завъртя и излезе пушък от там. Кажете какво да правя, че съм се шашнал. Чух че това била една от слабите страни на Пасата , но не искам да се примиря!
Ако някой знае какво е или е чул нещо нека да пише.




Потребителски аватар
Dodi_Dogg
Мнения: 420
Регистриран на: Чет 24 фев 2005 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Dodi_Dogg » Съб 01 апр 2006 1:01


И аз имах проблем с клю4алката ама 4ак пък да запуши. Само не искаше да подаде контакт. Смених я и за сега нямам проблем да 4укна на дърво. Да неби да попадаш на разни буклуци аз друго обяснение не виждам но колегите може да споделят пове4е.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6099
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 01 апр 2006 1:08


DoDi_DoG написа:И аз имах проблем с клю4алката ама 4ак пък да запуши. Само не искаше да подаде контакт. Смених я и за сега нямам проблем да 4укна на дърво. Да неби да попадаш на разни буклуци аз друго обяснение не виждам но колегите може да споделят пове4е.

ами не знам, контакт иначе си дава, върти, ама не пали. Пали от третия път да речем, а по принцип е палачка и няма такива проблеми, само като изпуши.
Смених я в сервиз на познати и ми казаха че имало няколко вида букси, взех най-хубавата, като ми казаха че даже била по-хубава от старата, сега го умуваме ,но не стигаме да разумного обяснение, нещо релета да не би да има че отскоро го имам и не знам много неща по него


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6099
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 01 апр 2006 20:53


хайде де няма ли някой запознат!!! спешно ми е ,ще се запаля, не карам колата и ми е кофти


Потребителски аватар
ЧАНДЛЪР БИНК
Мнения: 456
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 14:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ЧАНДЛЪР БИНК » Съб 01 апр 2006 22:18


Колко вата са ти фаровете(крушките)


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6099
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 02 апр 2006 6:02


ЧАНДЛЪР БИНК написа:Колко вата са ти фаровете(крушките)

тук няма ли някой който наистина да е запознат??? Какви фарове какви пет лева бе меннн , да не би да я паля на фарове... иначе всичко си е стандартното 55/60


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Нед 02 апр 2006 9:11


и според тебе някой трябва без да е видял колата ти просто да надникне в кристалната сфера и да ти каже къде ти е проблема? еле па за токове...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6099
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 02 апр 2006 19:06


vaskoto1 написа:и според тебе някой трябва без да е видял колата ти просто да надникне в кристалната сфера и да ти каже къде ти е проблема? еле па за токове...

ами не точно, искам да се обади някой който с това се занимава, защото явно във Юнитрейд ще направят пак същото нещо и пак ще си пуши.


Потребителски аватар
CellNet ™
Sheriff
Мнения: 2570
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Golf Capital of the World
Контакти:

Мнениеот CellNet ™ » Нед 02 апр 2006 19:11




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6099
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 03 апр 2006 19:26


CellNet ™ написа:http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=17648 :roll:

благодарско за темата...
Дойде ми и друго на ума, при монтирането на алармата жичкаджията нещо ряза, запояваше и т.н. да не би прекъсването на паленето от алармата нещо да не е направено както трябва и от там да идва проблема, днес цял ден почти се занимаваме с това , какво ли не мерихме,сменяхме и т.н. всичко това в фирмен сервиз. И нищо отново пусна тънък пушек като се прибрах :cry:


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6099
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 04 апр 2006 7:56


между другото в един друг форум ми казаха че може да е замърсена ключалката и ключа да не може да се развърти докрай и да контактува на много малка площ самата контактна пластина и да се получава като реостат... и при по-голямото съпротивление да се получава точно това изпушване... дали има логика, днес пак ще вървя в сервиза за рекламации :cry:


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Вто 04 апр 2006 8:57


Има логика, но това вече значи заминала контактна клема..
Що е подпушило няколко пъти в скоро време ще сдаде багажа..
И повярвай ми в най-неподходящият момент...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6099
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 04 апр 2006 12:22


wili98 написа:И повярвай ми в най-неподходящият момент...

именно това са ми опасенията :roll: но въпроса не е кое се е повредило , а защо се поврежда? Защото го сменихме с ново и пак стана така, дали съм уцелил дефектно или ... има ли смисъл пак да купувам ново или.... не знам вече какво да правя, и на комп я вързах и там не показа нищо, няма проблеми никакви а пуши, е не е нормално това, да си бех карал москвича , там такива ядове не съм имал, имал съм по-големи :D


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6099
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 09 апр 2006 0:49


уж го оправихме, почистих клемите, ключалката , напръсках го със контактен спрей и спря да пуши, докога ли?


Потребителски аватар
chiko
Мнения: 34
Регистриран на: Вто 29 мар 2005 0:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мездра

Мнениеот chiko » Чет 13 апр 2006 20:49


Приятел на един познат се запали автомобила от новопоставена аларма която от самосебе си беше дала на късо.Зашто не опиташ да я изключиш времвнно и следи дали ще пуши ключа.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта