Странен проблем с оборотите

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
svere
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 25 май 2005 15:13
Автомобил: Passat B5 110++
Двигател: AFN
Местоположение: София / Монтана
Контакти:

Странен проблем с оборотите

Мнениеот svere » Вто 11 апр 2006 6:55


Здравейте колеги!
Знам, че тази тема е обсъждана 1000 пъти, поразгледах подобни на моя проблем, но решение не можах да намеря. Та......... проблема е следния:
Сутрин като запаля на газ, оборотите са страшно ниски, дори и често на празен ход гасне двигателя. Обратно, ако запаля на бензин, оборотите са пък много високи 3000-4000. и в двата случая се оправят като загрее колата.

Сменил съм тампона на моното, почистил съм и съм смазал моторчето за празен ход, кабели, свещи и центровка са ок (свещите са нови, но са с един електрод, двойно платинени, като се позамисля, май след смяната или в този период се появи проблема, дали може да е от тях )




Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Miki » Вто 11 апр 2006 8:02


Колега дай малко повече инфо. Само сутрин ли го прави тоя номер или след всяко палене? Откога е така - да не е откакто ти сложиха газовата? Аз имах подобни ядове, но при мен и на газ и на бенц държеше високи обороти - проблема беше, че ми сложиха реле за рестартиране на компютъра, а той се оказа някакъв капризен :D - паля и опа - много високи обороти докато компа се изтества и си намери нужната програма. Разкарах релето (благодарско на vaskoto1) и работата се оправи. Виж и твоя случай да не е такъв.


Потребителски аватар
svere
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 25 май 2005 15:13
Автомобил: Passat B5 110++
Двигател: AFN
Местоположение: София / Монтана
Контакти:

Мнениеот svere » Вто 11 апр 2006 8:26


Двигателя ми е 1.8 ми - РП,Само сутрин го прави, когато колата е студена и не е палена поне 7-8 часа, през деня дори да изтине двигателя този проблем го няма. Проблема не е от както ми сложиха газовата, преди всичко си беше ОК, карах си на газ и никакви грижи. Нямам такова реле за рестартиране на компа.


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Miki » Вто 11 апр 2006 8:31


Ами тогава нищо не ти пречи да извадиш минусовата клема на акумулатора за 10-тина минути - компа може да е натрупал грешки. А и да не е от това нищо няма да загубиш. :wink:


Потребителски аватар
svere
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 25 май 2005 15:13
Автомобил: Passat B5 110++
Двигател: AFN
Местоположение: София / Монтана
Контакти:

Мнениеот svere » Вто 11 апр 2006 13:19


опитах с минусовата клема, но не става.... :roll:


Потребителски аватар
KVK78
Мнения: 17
Регистриран на: Чет 13 апр 2006 12:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Малко по-различен проблем

Мнениеот KVK78 » Чет 13 апр 2006 13:16


Имам подобен проблем,само че при мен държи високи обороти на газ след като сам я карал с висока скорост.Да речем че е карана по магистралата после три,четири светофара си държи 2500 ,послед от самосебеси падат.Колата е 1.8 90 коня пасат 3 моно естествено.Прави го само на газ, също така на 180 ми изклучва мотора когато я карам на газ.Попитах в сервиза и ми казаха че е нормално и ме попитаха че ти с колко искаш да я караш на газ.Глупаво оправдание мисля.Ако някой изкаже мнение по въпроса ще сам много благодарен,а също си търся халогени че на моите са потрошени стъклата отпред.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bobi_robi, vasko__2 и 51 госта