Неработещо подгряване на странични огледала на В5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
redOne
Мнения: 55
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 12:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Неработещо подгряване на странични огледала на В5

Мнениеот redOne » Вто 12 сеп 2006 16:41


Това ми даде диагностичната програма. Някой да се е пробвал да отстранява подобен проблем? Ще се радвам да споделите опита си.

Последна промяна от redOne на Пет 15 сеп 2006 22:43, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Мнениеот IvanMan » Вто 12 сеп 2006 18:29


виж си кабелите в маншона където се затваря врата. обикновенно там се прекъсват.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Мнениеот niks76 » Вто 12 сеп 2006 20:12


прегледаи първо релето ;понякога е от клеясал бушон и пове4ето пъти никои не се занимава да разглобява цяла кола за такъв проблем .голяма игра4ка е и 99процента не е бутона


Потребителски аватар
dimoboy
Мнения: 287
Регистриран на: Сря 11 яну 2006 12:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dimoboy » Сря 13 сеп 2006 8:26


Проблема на тоя модел е в самите огледала или по-точно в самото "стъкло". Огледалото представлява платка с едни тънки писти отзад които не са свързани помежду си. Контакта между тях се осъществява от един електропроводящ гел, който с времето изсъхва и губи проводящите си способности. Има начин да се отремонтират огледалата като се прави мост на пистите. Имаше го подробно описано в един руски сайт - ще го потърся и ще постна линка ако го намеря.

П.П. Аз лично не успях да си ги поправя - не бях достатъчно внимателен и си скъсах пистите, но пък и аз не съм на "ти" с поялника :D


gdh
Мнения: 91
Регистриран на: Чет 15 юни 2006 10:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gdh » Сря 13 сеп 2006 15:05




Потребителски аватар
redOne
Мнения: 55
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 12:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот redOne » Пет 15 сеп 2006 22:39


Благодаря за инфото. Проблема се оказа другаде. Счупили са джойстика за управление на огледалата и са го залепили в положение подгряване (естествено огледалата са блокирани в някакво си положение и не се движат). И понеже лятото не им е трябвало, то просто са махнали бушона на таблото :D

Но пък инфото ще ми влезе в работа по-нататък. Колите са затова, да се развалят. Ние пък ще ги поправяме. Лабаво нема :D


gdh
Мнения: 91
Регистриран на: Чет 15 юни 2006 10:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gdh » Пон 18 сеп 2006 14:16


Тази тема ме подсети че подгряването и на моите огледала е за ремонт. Че и зимата скоро иде :) Някои да знае как се отваря пущината, че пластмасите са стари и се разпадат ако не знаеш какво правиш. Сваля ли се самото огледало или е достатъчно само двете болтчета които са от външната страна да се развият. Онзи ден свалих сялото отледало и развих всичко що имаше за развиване и пак не успях да стигна до подгряването. И в ЕЛСА-та не намирам инфо. Пасата е Б5.


Потребителски аватар
dimoboy
Мнения: 287
Регистриран на: Сря 11 яну 2006 12:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dimoboy » Пон 18 сеп 2006 14:37


Колега, вземи погледни линковете по-горе. Там всичко е описано, при това доста подробно и със снимки.


trees
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 04 яну 2006 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот trees » Чет 21 сеп 2006 9:55


redOne, сподели как реши проблема с джойстика, че и при мен след една автомивка се счупи. сменя ли се само джойстика и на каква цена е. благодаря предварително.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jefri и 39 госта