пищене на зумера и мигане на лампата за маслото

Техническа и сервизна информация за Passat
dekotd
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 10 фев 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

пищене на зумера и мигане на лампата за маслото

Мнениеот dekotd » Пон 23 мар 2009 21:09


здравейте колеги,вчера като се прибирахме от хижа през шипка имаше натоварено движение,заради падналия сняг и докато изкачвахме в един момент запищя зумера за около 20сек.а не беше загряла,стрелката беше малко преди 90 гр. става въпрос за б5 150 кс.20v.четах темите за вкарване на бензин в маслото,но как да определя от къде идва проблема.гледах нивото на маслото не мърдало изобщо.акоя закарам на ком.диагностика дали ще се разбере от каде е проблема.простете ме но не знам какво е вагком.пропуснах да кажа,че карах през целия преход нагоре на 3 и 2 предавка със скорост 30 км/h оборотите не са били повече от1500.благодаря предварително за съветите които ще ми дадете.




nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: пищене на зумера и мигане на лампата за маслото

Мнениеот nepreklonniq » Сря 25 мар 2009 7:03


Здравей! В бившето СБА - още като минеш вратата и веднага в дясно. Там има комп. диагностика и струва 30 лв.Аз лично съм много доволен от работата им!


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: пищене на зумера и мигане на лампата за маслото

Мнениеот IvanMan » Сря 25 мар 2009 7:06


напиши в търсачката "зумер" и "масло" и чети, има много изписано по въпроса ти.


dekotd
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 10 фев 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: пищене на зумера и мигане на лампата за маслото

Мнениеот dekotd » Чет 26 мар 2009 19:29


днес ходих на дигностика.остановихме, че е ниско налягането на ниските обороти.консултирах се с доверен специалист,неговото становище е ,че е подпушен смукателния стълб/имало цедка/ и след почисване на него и тръбопровода ,който маже турбината,ще се реши проблема .в сряда ще я оставя за ремонт с надеждата да е това.някой ,знае ли колко струва маслена помпа за 1.8 20 v 150 кс.това е за сега.


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: пищене на зумера и мигане на лампата за маслото

Мнениеот Dpop » Чет 26 мар 2009 23:37


dekotd написа:...някой ,знае ли колко струва маслена помпа за 1.8 20 v 150 кс.това е за сега.


Ако се интересуваш за цена на старо провери тук viewtopic.php?f=48&t=116886&start=0
:wink: За нова, предполагам е ясно.


Потребителски аватар
blago72
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 19 ное 2006 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: пищене на зумера и мигане на лампата за маслото

Мнениеот blago72 » Нед 29 мар 2009 19:02


Колега аз имах същия проблем с моя Пасат,оправи се след смяна на помпата 150 лв и 100 лв за труд.Почти съм сигурен че е от помпата защото симптомите и при мен бяха същите.


Потребителски аватар
zertop
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 06 окт 2008 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: пищене на зумера и мигане на лампата за маслото

Мнениеот zertop » Вто 31 мар 2009 23:28


ХМММ аз мислех да пиша тема обаче гледам тук има подбен на моя проблем, проблема си го има от много време преди сменяхме масла датчици и кво ли не обаче си остана та какво е : отвреме на време когато се изкачвам по често лампата на маслото почва да мига и почва да пилка за около 20-30 сек и спира понякога се случва да повтори. Наистина незнам от какво е не че разбирам много но и където сум ходил никакъв резултат.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: пищене на зумера и мигане на лампата за маслото

Мнениеот zfa159 » Вто 31 мар 2009 23:37


zertop написа:ХМММ аз мислех да пиша тема обаче гледам тук има подбен на моя проблем, проблема си го има от много време преди сменяхме масла датчици и кво ли не обаче си остана та какво е : отвреме на време когато се изкачвам по често лампата на маслото почва да мига и почва да пилка за около 20-30 сек и спира понякога се случва да повтори. Наистина незнам от какво е не че разбирам много но и където сум ходил никакъв резултат.

Това добре...а мерили ли сте налягането на помпата - може реално да си има проблем колата и затова да мрънка...иначе колкото искаш датчици сменяй,колкото искаш масла сипвай ;) .Мери се налягането на помпата и ако не е в допуските се сменя тя....ако не се оправи само с нея се започва смяна на биелни и основни лагери,смяна на лагерите на пазаризтния вал в блока...и се оправя.
държа да отбележа,че маслото трябва да е хубаво и да отговаря на сертификатите на VW за масло...иначе ще си мрънка .


Потребителски аватар
zertop
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 06 окт 2008 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: пищене на зумера и мигане на лампата за маслото

Мнениеот zertop » Сря 01 апр 2009 22:36


а къде мога да я измерят ако знаеш аз съм от софия , Гео милев квартал. Ако знаеш някое сервизче кажи


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: пищене на зумера и мигане на лампата за маслото

Мнениеот zfa159 » Сря 01 апр 2009 23:16


Мисля,че в повечето сервизи могат да свършат тази работа - пробвай да потърсиш в D&N , Heed-91, тук има доста изброени - http://www.vwclub.bg/forum/viewforum.php?f=13 ...иначе някой колега от форума подмяташе насам-натам една мерилка,която се навива на мястото на датчика за налягане на основната магистрала ама не помня кой точно беше.


dekotd
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 10 фев 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: пищене на зумера и мигане на лампата за маслото

Мнениеот dekotd » Пет 03 апр 2009 17:40


Здравейте,онзи ден свалиха картера и почистиха цедката на смукателя,майстора нищо не спомена за помпа ама,ще видем с времето.Каза,че е имало страшо много нагар по картера и по смукатела и самата система е била с нагар.ама трудно може да се оправи.VW и ауди се "гордеели" С НЕРЕДОВНА СМЯНА НА МАСЛА,А НАГАРА СЕ ПОЛУЧАВАЛ ОТ ТОВА.Колега скъпичо си я взел тази помпа.аз питах в маг на vw и е 113лв.а с отстъпка ще падне до 100.това е за сега дано е решен проблема.чао за сега.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], HukuTyY и 33 госта