Пасат B8 2.0 TDI(2015) "проблем" с климатроника

Техническа и сервизна информация за Passat
plarus
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 11 юни 2015 12:45
Автомобил:
Двигател:

Пасат B8 2.0 TDI(2015) "проблем" с климатроника

Мнениеот plarus » Вто 29 дек 2015 0:11


Здравейте,
По празниците пътувах до Троян (от Варна) и на връщане ми се появи следния проблем с климатроника:
В един момент в зоната на шофьора започна да духа много топло. В другите зони си духаше въздух с нормална температура (според зададената). Когато започнах да задавам по-ниска температура за моята зона започна да духа още по-силно топлото - направо стана горещо и започна да се усеща дори на задната седалка. Отбих, спрях и изключих двигателя - когато рестартирах всичко се оправи. По-късно, около решетките на духалките (и по-точно там където има шарнири за мърдане на клапите наляво-надясно и нагоре-надолу) забелязах някакви малки капки (на пипане леко мазна и лепкава течност). Днес ходих до Фолксваген - казаха че проблема с духането на топло вероятно е софтуеърен, а капките вероятно са смазка "технически вазелин/ грес" (но не направиха никаква диагностика). Казаха ако се повтори - тогава ще го закачат за диагностика. Аз също се съмнявах за подобна причина (смазка) за капките (или някакъв конденз тъй като след топлото пуснах студено да проверя как работи климатика-макар че конденза не би следвало да е мазен и трябваше да се изпари) - честно казано преди това не бях се вглеждал навътре в духалките и не съм забелязал дали има някаква смазка. Оттогава климатизацията работи нормално, но не знам дали да настоявам за някакъв по-сериозен преглед. Ако някой има някакъв подобен опит, моля да сподели.
Предварително благодаря.




Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Пасат B8 2.0 TDI(2015) "проблем" с климатроника

Мнениеот Ivo_ » Вто 29 дек 2015 10:38


Редно е да закачат колата и да и направят диагностика, нали затова сте си закупили чисто нов автомобил от тях. Ако е имало грешка на някой датчик, тази грешка ще да се е записала и няма да се налага да се хвърля боб. Предполага ли че проблема бил софтуерен, ами да вземат да проверят и след това да докладват на производителя. Като се съберат повечко такива доклади, ФВ може и да ревизират софтуера. Не мога да ги разбера тия дилъри, никакво обслужване .....


zorovl
Мнения: 40
Регистриран на: Пет 28 дек 2012 21:39
Автомобил: vw passat B8
Двигател: 2015
Местоположение: Благоевград

Re: Пасат B8 2.0 TDI(2015) "проблем" с климатроника

Мнениеот zorovl » Вто 29 дек 2015 19:44


Колега в кой сервиз те обслужиха по този начин. За мен това е супер несериозно .
Сега гледах на моя В8, но подобни следи по въздухотворите не видях. Сухо си е.


plarus
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 11 юни 2015 12:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B8 2.0 TDI(2015) "проблем" с климатроника

Мнениеот plarus » Сря 30 дек 2015 0:11


съгласен съм че е несериозно.автосервиза е автотрейд варна - официалния дилър. като гледам какво пишат колегите из форумите - май проблема с дилърите в Бг е повсеместен...ако някой знае читав официален сервиз за гаранционно обслужване в Бг ще съм благодарен ако сподели


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B8 2.0 TDI(2015) "проблем" с климатроника

Мнениеот technopolis » Сря 30 дек 2015 9:28


Абе колеги мен ми продават масло от Порше София запад на цена петролка минерално. Източват ти 2л вместо всичките 4 примерно и наливат 2 и е напред с 2 за една кола...После на близки майстори който пазаруват редовно части продават.Не ми се говори за други неща.Нова кола и да имам пари няма да си купя освен ако нямам мнооого пари за да може след 3г да я сменя с новата излязла.
съжалявам за офф топика.


Потребителски аватар
Plehi
Мнения: 838
Регистриран на: Нед 20 май 2007 21:07
Автомобил: Passat B8 T4 Touareg W140
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B8 2.0 TDI(2015) "проблем" с климатроника

Мнениеот Plehi » Пон 28 ное 2016 16:22


technopolis написа:Абе колеги мен ми продават масло от Порше София запад на цена петролка минерално. Източват ти 2л вместо всичките 4 примерно и наливат 2 и е напред с 2 за една кола...После на близки майстори който пазаруват редовно части продават.Не ми се говори за други неща.Нова кола и да имам пари няма да си купя освен ако нямам мнооого пари за да може след 3г да я сменя с новата излязла.
съжалявам за офф топика.



Ако имаш доказателства може да се сезира КЗК ?!


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6094
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B8 2.0 TDI(2015) "проблем" с климатроника

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 28 ное 2016 16:40


Plehi написа:
technopolis написа:Абе колеги мен ми продават масло от Порше София запад на цена петролка минерално. Източват ти 2л вместо всичките 4 примерно и наливат 2 и е напред с 2 за една кола...После на близки майстори който пазаруват редовно части продават.Не ми се говори за други неща.Нова кола и да имам пари няма да си купя освен ако нямам мнооого пари за да може след 3г да я сменя с новата излязла.
съжалявам за офф топика.



Ако имаш доказателства може да се сезира КЗК ?!


комисия за защита на конкуренцията :gruebel

По темата, най-вероятно някоя от клапите е останала отворена. При диагностика, ще покаже грешка в моторчето на съответната клапа. Наблюдавай дали проблема няма да се появи отново. Ако се случи пак отиди и настоявай за диагностика, и вземане на решения. Тия клапи са си проблемни на всички VAG group от 2005 насам


Потребителски аватар
Plehi
Мнения: 838
Регистриран на: Нед 20 май 2007 21:07
Автомобил: Passat B8 T4 Touareg W140
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B8 2.0 TDI(2015) "проблем" с климатроника

Мнениеот Plehi » Сря 25 яну 2017 15:39


Извинявам се , КЗП :redface


Потребителски аватар
Plehi
Мнения: 838
Регистриран на: Нед 20 май 2007 21:07
Автомобил: Passat B8 T4 Touareg W140
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B8 2.0 TDI(2015) "проблем" с климатроника

Мнениеот Plehi » Сря 25 яну 2017 15:54


В тоя ред на мисли моя се разтропа и разсвири. Оказа се, че това е тампон на мотора + бюлетин от Германия за гаранционна подмяна на ангренажен ремък и обтяжна ролка. В следствие няколко дни преди записания час за отстраняване на тези проблеми ми светка "airbag check" заедно с индикираща лампа за непоставен колан при определен градус в завой надясно. Та се оказаха дефектирали датчици,еърбези и т.н. При разглобяване за смяна на ремъка вече имаме сълзяща водна помпа.... хайде и на нея смяна ... и така :)


Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Пасат B8 2.0 TDI(2015) "проблем" с климатроника

Мнениеот mayma » Чет 26 яну 2017 9:48


plarus написа:Здравейте,
По празниците пътувах до Троян (от Варна) и на връщане ми се появи следния проблем с климатроника:
В един момент в зоната на шофьора започна да духа много топло. В другите зони си духаше въздух с нормална температура (според зададената). Когато започнах да задавам по-ниска температура за моята зона започна да духа още по-силно топлото - направо стана горещо и започна да се усеща дори на задната седалка. Отбих, спрях и изключих двигателя - когато рестартирах всичко се оправи. По-късно, около решетките на духалките (и по-точно там където има шарнири за мърдане на клапите наляво-надясно и нагоре-надолу) забелязах някакви малки капки (на пипане леко мазна и лепкава течност). Днес ходих до Фолксваген - казаха че проблема с духането на топло вероятно е софтуеърен, а капките вероятно са смазка "технически вазелин/ грес" (но не направиха никаква диагностика). Казаха ако се повтори - тогава ще го закачат за диагностика. Аз също се съмнявах за подобна причина (смазка) за капките (или някакъв конденз тъй като след топлото пуснах студено да проверя как работи климатика-макар че конденза не би следвало да е мазен и трябваше да се изпари) - честно казано преди това не бях се вглеждал навътре в духалките и не съм забелязал дали има някаква смазка. Оттогава климатизацията работи нормално, но не знам дали да настоявам за някакъв по-сериозен преглед. Ако някой има някакъв подобен опит, моля да сподели.
Предварително благодаря.


Има технически бюлетин за определена версия софтуер,ъпдейтва се и проблема е решен. Пробвано-работи.

п.п.Проблема го има само при първите бройки , след това ползват новия софтуер.


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Пасат B8 2.0 TDI(2015) "проблем" с климатроника

Мнениеот borri » Съб 28 яну 2017 11:02


Plehi написа:В тоя ред на мисли моя се разтропа и разсвири. Оказа се, че това е тампон на мотора + бюлетин от Германия за гаранционна подмяна на ангренажен ремък и обтяжна ролка. В следствие няколко дни преди записания час за отстраняване на тези проблеми ми светка "airbag check" заедно с индикираща лампа за непоставен колан при определен градус в завой надясно. Та се оказаха дефектирали датчици,еърбези и т.н. При разглобяване за смяна на ремъка вече имаме сълзяща водна помпа.... хайде и на нея смяна ... и така :)

и на колко км.всичко това колега :exclaim :exclaim


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Пасат B8 2.0 TDI(2015) "проблем" с климатроника

Мнениеот Ivo_ » Съб 28 яну 2017 11:20


Ами значи колегата с проблема в климатроника да ходи до Автотрейд и да им каже да си прочетат бюлетина :) и да му осъвременят софтуера.


Потребителски аватар
Plehi
Мнения: 838
Регистриран на: Нед 20 май 2007 21:07
Автомобил: Passat B8 T4 Touareg W140
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B8 2.0 TDI(2015) "проблем" с климатроника

Мнениеот Plehi » Нед 30 апр 2017 20:12


На около 30 000км .



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Piqndurnik и 57 госта