пасат B4 94г. 1.8 моно тракане като от каре, но...

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
bat ranbo
Мнения: 41
Регистриран на: Вто 27 юли 2004 11:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

пасат B4 94г. 1.8 моно тракане като от каре, но...

Мнениеот bat ranbo » Сря 01 юни 2016 11:35


Здравейте.
пасат B4 94г. 1.8 моно
От около година се появи ритмично тракане отпред като от каре. Не му обръщах особено внимание, но започна да се засилва доста напоследък. Не се влияе особено от завой - трака си и при праволинейно движение. Най-добре се чува при 3-та, 4-та и 5-та скорост при ускорение. Особено осезаемо се засилва при каране по неравен път - когато колата "налеква" при неравност по пътя. При спиране или каране по инерция не се чува.
Реших че щом не се влияе от завой не е външно каре а вътрешно. Смених дясно вътрешно каре - никаква промяна.
Тръгнах по майстори - един вика външно каре, друг вътрешно... По-страшното е че двама, уж от най-реномираните, ми казват скоростна кутия. В общи линии петима майстори ми казаха пет различни неща. Диагностиката е сложна наука :)
Затова преди да сменям още неща като карета и скоростни кутии, реших да питам тук дали няма някой с подобни неволи.
Не притеснява да си карам така докато нещото се счупи. Така ще го диагностицирам най-точно :D Това ми препоръчват и повечето майстори, особено ако наистина е скоростна кутия. Но често ходя до Гърция и ако се счупи там ще стане интересно...




Stef4osg
Мнения: 52
Регистриран на: Сря 06 юли 2011 10:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: пасат B4 тракане като от каре, но...

Мнениеот Stef4osg » Сря 01 юни 2016 12:47


Здравей Колега ,
Минал съм по същия път , както и през " Велики " форумни майстори !
Точно като теб смених здраво вътрешно каре и бяха набедени скорости , а то никак не е евтино ! След това се ядосах и взех нещата в свои ръце - свалих другата полуоска , разглобих и вътрешното каре , изчистих му греста и о Чудо - язви по него .
След това от двете стари карета сглобих едно читаво , нов маншон и колата стана като нова . Външни карета щракат при завой осезателно , докато вътрешни тупат и то направо например , не знам дали се изразих правилно . Цаката му е разглобяване и визуален оглед , не смяна напосоки .
Поздрави и успех !
:love.vwclub


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: пасат B4 94г. 1.8 моно тракане като от каре, но...

Мнениеот Iezekil » Сря 01 юни 2016 18:49


Щом по инерция не се чува,по-вероятно да е свързано с кутията...диференциал.На първа и втора при каране по неравности сигурно се чува,ама отвън.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта