Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
slu4ainik
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 26 мар 2024 20:57
Автомобил: Passat B7
Двигател: CDGA

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот slu4ainik » Пон 01 апр 2024 16:50


Здравейте,
Закупих от Германия B7 1.4TSI eco fuel (метан варианта) с 7 степенно със сухите съединители DSG.
Какво е важно да се обслужи веднага. Уж се води на 250к км. Масло на мотора и филтри ясно. Гледам, че веригата на двигателя трябва да се сменя на 70к км. И автомата се води необслужваем с два сухи съединителя, но гледам събира малко под 2 лтира масло. Да се смени ли това масло и ако да оригиналното на VW ли да се купува задължително ? Какво ви е мнението за маслото на автомата и веригата ? Също така по метан системата има ли нещо, което да се прави, че там идея нямам даже и кой да питам за тия метанови неща кое се обслужва къде и как и на колко време.

Благодаря




Martosax87
Мнения: 95
Регистриран на: Чет 28 окт 2010 22:16
Автомобил: Passat B7 DSG + Altea XL DSG
Двигател: CFGB + BKD
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Martosax87 » Вто 30 апр 2024 0:51


monobreak написа:Ако си сложил лед крушки, както съм аз ето как:
-влизаш във 09: Cent. Elect,
-влизаш на Byte 17 после си активираш License Plate Light w/o Pulse Width Modulation (PWM) [LED Light]
- Byte 23 деактиираш Lamp Monitoring (Cold) License Plate Lamps active и готово.
При мен всички светлини отзад са LED (габарити, стоп, мигачи, светлини на заден ход и светлини на номера)
Преди няколко дни си сложих на късите лед крушки и дава грешка само като се запали колата и е през деня (когато се включват DRL), но след като пусна къси и върна пак ключа на авто няма грешка вече.

Тази вечер пробвах, но на този автомобил моят VCDS нещо не запазва успешно промените в Long coding. Може би ми трябва по-нова (или поне да е оригинална) версия на програмата, аз съм с версия 17.8, Ако има някой колега, живеещ в Люлин или съседен квартал, може да пробваме, за да премахна постоянно изскачащите надписи. Кабелът е купуван 2017г. от човек от форума и на другата ми кола работи добре.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6105
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 30 апр 2024 6:46


Менте версията има ограничено време , в което можеш да правиш промени. Рестартираш програмата, влизаш и директно правиш , каквото искаш почнеш ли да разглеждаш из менютата не ставаше и при мен.


Потребителски аватар
monobreak
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 07 яну 2024 22:23
Автомобил: VW Passat B7 2011
Двигател: CAYC
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот monobreak » Сря 01 май 2024 20:22


Аз съм със 21.9 от алито за под 50лв беше преди 2 години


VALENTINO87
Мнения: 1742
Регистриран на: Съб 10 юли 2010 21:00
Автомобил: Passat b7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот VALENTINO87 » Сря 08 май 2024 19:23


Колеги привет. Някой слагал ли е парк асистънт на пасата? Имам парктроник с 8 сензора и трябва да добавя още 4. Но, за тях, трябва да се пробие бронята и да се сложат специални държачи за сензорите. Иначе в олх има окабеляване, модула и бутона.

Също така, ако имам печка, която се включва автоматично при по-студено време и да ми загрее по-бързо колата, мога ли да сложа и от другия тип с дистанционно и много ли е трудоемко? Видях обява за цял комплект webasto с модул и дистанционно, но не знам дали ще стане


Благодаря предварително


slu4ainik
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 26 мар 2024 20:57
Автомобил: Passat B7
Двигател: CDGA

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот slu4ainik » Нед 02 юни 2024 10:08


Здравейте

Имам пасат b7 закупен наскоро.
Дойде с 2 ключа keyless има колата. Забелязвам, че много бързо спира да работи keyless-a. Няколко пъти купувам чисто нови 2032 батерии и като ги сложа всичко е супер като минат няколко дни започва да не намира ключа за палене и трябва да го вкарвам в колата. Смених 3 чисто нови батерии на ключовете и след няколко дни спират. Все 1 като ключа е в стаята си изпразва батерията и после колата пак не го засича,че му е слаба. Въртях единия ключ викам си да има дефект карах няколко дни с другия няма общо взето разлика с кой от 2-та. След няколко дни от смяната на нова батерия колата спира да си го намира.

Имах подобен проблем на едно Пежо 208 ключа беше изпран, но си работеше. Проблема се състоеше, че чисто нови батерии тотално се изтощаваха за 1 месец. Преди изпирането нямаше такъв проблем.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта