Passat B8 - подобрения

Техническа и сервизна информация за Passat
zlatomirvasev
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 02 сеп 2022 14:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот zlatomirvasev » Съб 03 сеп 2022 10:15


Здравейте, от скоро съм собственик на Passat B8 2015 1.6 TDI sedan с ръчни скорости
Искам да ви попитам няколко въпроса.
Има ли опция през VCDS да активирам показване на датата перманентно на дисплея в таблото?
Интересувам се също и от хромираните лайсни които се предлагат в OLX, дали са качествени и пасват ли добре. Като оригиналните ли са? Замислил съм да закупя всички хромирани лайсни + имитация на ауспуси?
В началото на темата прочетох една адаптация която провокира интереса ми. Става въпрос за Switching Driving Profile. Дали бих могъл да го сменя на моята кола и това да я направи една идея по динамична. Няма да си кривя душата, този двигател е слаб и някак си ми се иска малко да е по-пъргав.
Провокиран от това че е слаб двигателя се чудя дали един ремап няма да ми помогне... знам че с ремап може да се докарат на този двигател още коне и да стане приблизително 150 коня. Имате ли наблюдения къде в София правят качествен ремап и колко пари струва?
Искам да помоля хората които карат седан ако може да пуснат някоя снимка на отсега с резервната гума. Тъй като предишния собственик нещо е правил и нямам никакви стиропори под кората и имам чувството че крик, ключ за джанти, кука и тн. не са от тази кола. Искам да видя заводско какво съдържа този отсег.
Благодаря много.
----------------------
Пускам адаптацията за инфо.

Control Module 44 Power Steering
- Security Access Code 19249
- Adaptation
- Избира се Switching Driving Profile
в оригинал е Gradual, Controlled by time , сменя се на Directly Controlled threshold Value.




Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Sir William » Съб 03 сеп 2022 23:38


Колеги, искам да си сменя емблемата на капака на Б8-цата с нова, евентуална и някаква "пипната" като цвят. Така или иначе основният ми въпрос е - доколко е вързана с камерата и какъв кит да търся? Дразни ме просто пластмасата, издраскана е.


milench0
Мнения: 157
Регистриран на: Вто 09 дек 2008 15:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот milench0 » Нед 04 сеп 2022 17:36


За лайсните и аз чакам отговор, имам целия комплект , като тези отстрани ги поръчвах от Англия 30 паунда некъде бяха и мен не ме кефят, докато за предната и задната броня от ebay.de биват, надявам се някой да изкаже мнение за тези от "олкс" които се продават.


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот nero » Пон 19 сеп 2022 16:41


Здравейте, ето че стана факт и мойто първо подобрение по автомобила. Не успях да свикна да изключва start-stop системата след всяко палене и поръчах това. Дойде и го монтирах, сега вече не ми се налага ръчно да го изключвам.

https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 1802g5XR7i


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19701
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Vlad777 » Вто 20 сеп 2022 14:38


А свети ли лампичката, че е изключено?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот VWGT » Сря 21 сеп 2022 7:12


Да.


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот nero » Сря 21 сеп 2022 11:35


Vlad777 написа:А свети ли лампичката, че е изключено?


Да, копчето свети изкл. Дори след като запаля и на таблото си изписва съобщение за изкл старт-стоп система.

п.с. предпочетох този вариант пред това да бъркам с ваг-ком по настройките.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот beboyan » Вто 11 окт 2022 22:30


След 90 000км топката на скоростния лост вече се поразкапа, а и маншонът се скъса. Намерих много идейна топка от последното Ауди ТТ чисто нова оригинална от ебей.де (95 евро) . Маншонът му не пасва, въпреки, че кожата е супер качествена и по автотапицерите не съм виждал да имат такава. От ебей.де взех за 20 евро маншон шит в Полша - не е лош, по-добър е от оригиналния с изкуствена кожа. Срязах с ножовка около 5см от металния лост (около 1час), после рязах вертикално под наклон за да пасне профила на новата топка. По-долу е резултата. Исках да монтирам и shortshifter, но колкото и да се мъчех да го наглася не ставаше и не ставаше, ще го мисля другото лято.
Прикачени файлове
20221011_231902.jpg
IMG-fa3cb345eba421f5872a82000242e676-V (1).jpg


bongoo
Мнения: 154
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот bongoo » Пет 14 окт 2022 10:30


И аз си закупих от алито джаджата за изключване на старт/стоп системата.Струваше USD 12.00 и след тоста търпение по разглобяване на панелите около скоростния лост(ръчна кутия) успях да го инсталирам.По подразбиране настройката е "memory", тоест помни как е била оставена системата старт/стоп преди изгасяне на автомобила и когато се стартира отново избира същото положение на старт/стоп.Аз съм я изключил от бутона(свети) и съответно при всяко стартиране на автомобила си остава изключена(свтеща).Реших си проблема с това постоянно ръчно изклюване преди да тръгна.Много доволен.


Потребителски аватар
d.stoykov
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 10 ное 2014 11:27
Автомобил: Passat B8 Highline 2019
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот d.stoykov » Чет 27 окт 2022 20:31


Привет на всички. Има няколко неща, които ме дразнят и искам да променя с VCDS на Passat B8 2019 г., ако някой вече го е направил - моля да сподели как точно:
1. Включване/изключване на предупреждение за предпазен колан - Направено!
2. Спиране на звуков сигнал при отворена врата и запален двигател - Все още търся вариант :eek
и опционално ми се ще да настроя:
• Накланяне на огледалото при включване на заден ход (дясно огледало) - Направено!
• Регулирайте функцията за комфорт на мигащата светлина (1..5 мигания) - Направено!

Последна промяна от d.stoykov на Нед 30 окт 2022 18:53, променено общо 1 път.


Kolyo B8
Мнения: 120
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 21:20
Автомобил: Passat Variant B8FL DSG7
Двигател: DTSB
Местоположение: СВ

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Kolyo B8 » Чет 27 окт 2022 21:50


За огледалото би трябвало да стане и през медията. Бутон CAR -> след това settings (бутона със зъбните колела долу дясно на екрана)


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 789
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот KGL » Пет 28 окт 2022 11:21


За огледалото трябва и джойстика на вратата да е на дясно огледало.


Потребителски аватар
d.stoykov
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 10 ное 2014 11:27
Автомобил: Passat B8 Highline 2019
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот d.stoykov » Пет 28 окт 2022 18:24


Да, правилно! Настройката за накланяне на огледалото я имам и е избрана. Не знаех, че трябва да е избрано дясното огледало и когато е избрано - работи! Прочетох в книжката че трябва и как да си настроиш позицията на която да застава огледалото при заден ход. Всичко работи както трябва, но сега разбирам, че не ми е полезна тази глезотия, защото съм свикнал да виждам в огледалото това, което съм си настроил и когато ми го наклони - не ми е комфортно :). Както и да е, поне разбрах, че тази глезотия работи и няма да я използвам, освен в конкретни случаи ако се наложи!

Последна промяна от d.stoykov на Пон 31 окт 2022 22:35, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
d.stoykov
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 10 ное 2014 11:27
Автомобил: Passat B8 Highline 2019
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот d.stoykov » Съб 29 окт 2022 17:15


Ето и някои дреболии, които направих заедно със спиране на старт/стоп системата и съм доволен от резултата. Ако някой има желание да се възползва - ето стъпките:

Прибиране на огледалата със задържане на заключване с дистанционно:
Select Control Module
Select 09-Cent. Elect.
Security Acess - 16: Ebter code: 31347
Aдаптация - 10
канал: ENG141635 - Spiegelverstellung - Funk Spiegelanklappung Modus
(вариант: Access control 2-Funk by convenience operation)
Стара стойност: by look command via remote control key
Нова стойност: by convenience operation via remote control key


Смяна на комфортните мигачи
След този режим комфортните мигачи ще мигат желания брой пъти.
Валидните опции са между 3 (по подразбиране) и 5.
Select Control Module
Select 09-Cent. Elect.
Enter Security Access–16 и въведи код: 31347
Enter Adaptation–10 и избери канал
IDE04923-ENG116587-Turn signal control-Komfortblinken Blinkzyklen
Въведи желан брой м/у 3 и 5


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот beboyan » Съб 05 ное 2022 19:55


Здравейте, да споделя последната модификация - сложих амотрисьори Билщайн Б6, много съм доволен в сравнение с предишните Закс. Малко втвърди возията, но не е за сметка на комфорта като цяло. Смених и тампоните на предни носачи, които явно по Софийските улици издържат по 60 000 км. Смених и карета. Частите излязоха към 550 евро и 300лв работата.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта