Не се отваря капака за зареждане на гориво - Б5. ОПРАВЕНО !

Техническа и сервизна информация за Passat
angelo19
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 21 ное 2009 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Не се отваря капака за зареждане на гориво - Б5. ОПРАВЕНО !

Мнениеот angelo19 » Сря 03 мар 2010 11:40


Колеги, бутона на конзолата м/у седалките не отваря капака за зареждане на гориво. Някой имал ли е такъв проблем, с търсачката нищо не намерих.




Потребителски аватар
gicho76
Мнения: 235
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 19:21
Автомобил: VW Golf VI Variant
Двигател: 1600 tdi CAYC
Местоположение: Асеновград

Re: Не се отваря капака за зареждане на гориво - В5

Мнениеот gicho76 » Сря 03 мар 2010 14:11


не, не съм имал точно такъв проблем, а при мен като отвореше и не се връщаше щифта за да се затвори капака, но с малко аерозолна смазка раздвижих машинката и сега работи. тя е в десния заден калник /като отвриш капака за тръигълника, аптечка и т.н., и ще я видиш/:
1.огледай я за прекъснат кабел до буксата,
2.влага или клеясали контакти на самата букса,
3.с една пробна лампа виж изобщо идва ли напрежение като натискаш бутона
4.бръкни в предната част на машинката и пробвай на ръка , трябва да се движи сравнително свободно - така ще си отвриш и самата капачка за да заредиш гориво.
и пиши до къде си я докарал :да:


angelo19
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 21 ное 2009 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Не се отваря капака за зареждане на гориво - В5

Мнениеот angelo19 » Сря 03 мар 2010 22:28


gicho76 написа:4.бръкни в предната част на машинката и пробвай на ръка , трябва да се движи сравнително свободно - така ще си отвриш и самата капачка за да заредиш гориво.
и пиши до къде си я докарал :да:

Да, засега зареждам нафтичка с ръчно отваряне, но е много досадно.
Като натискам бутона не се чува никакво цъкане както преди, така че проблема ми е май електрически. Тия дни ще си имам занимание.
Между другото като се появи този проблем, ми изникна и проблем с централното - не се отключва и заключва предна дясна врата. За проблеми с централното има доста изписано във форума, но някой има ли идея възможно ли е да са свързани двата проблема, т.е. отварянето на капака на горивото има ли някаква връзка с централното.


angelo19
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 21 ное 2009 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Не се отваря капака за зареждане на гориво - В5

Мнениеот angelo19 » Чет 04 мар 2010 19:45


gicho76 написа: 2.влага или клеясали контакти на самата букса

Колегата gicho76 се оказа прав с предположението си, за което :bowdown . Днес си реших проблема - оказа се точно това: замърсени, пращолясали и овлажнени клеми/букси. След почистване моторчето проработи, капака се отваря и отидох на .............. бензиностанция!

Моля модераторите да отбележат на темата РЕШЕНО, че аз не мога да намеря откъде става.


Потребителски аватар
gicho76
Мнения: 235
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 19:21
Автомобил: VW Golf VI Variant
Двигател: 1600 tdi CAYC
Местоположение: Асеновград

Re: Не се отваря капака за зареждане на гориво - В5

Мнениеот gicho76 » Чет 04 мар 2010 19:55


1.да си сменял оригинален касетофон с друг скоро? - по принцип клема 3 от най-долната букса на колата трябва да се среже защото прави бели с К линията, а от там и цялостен проблем с комфорт модула.
Изображение

2.извади самия бутон и го дай на късо отдолу на клемите

3.изпълни т.3 от горните препоръки

4.щом е спряла и вратата , първо виж в гофретника между гредата и врата дали няма скъсани кабели, акко всичко е наред там свали й кората, после освободи стъклото, свали и металната кора на която е бравата и виж кое ключе прави мизерии /едно външно + 3 вътрешни/ или се къса гуменото тампонче отгоре на външното и неможе да натисне контактите, или се появява студена спойка на самата платка на вътрешните


wheel_man
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 02 дек 2009 6:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Не се отваря капака за зареждане на гориво - В5

Мнениеот wheel_man » Чет 04 мар 2010 21:19


Здравей колега, днес се сблъсках със същия прблем. Извади бутона за резервоара и подай на червено-синия кабел едно плюсче през бушонче и си ти :да: , поне днес излезе това, а то няма какво да е друго освен ако ти е заминала машинката, дето издърпва кирийката. Успех ! :D :beer

Последна промяна от gr_kanev на Чет 04 мар 2010 21:25, променено общо 1 път.
Причина: "Чукча - писател, чукча не читател" - час и половина преди теб човекът е написал какъв е бил проблемът му и как се е оправил; отделно го пише с големи букви и в заглавието. Трупаме мнения май, ама за какво ли ?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта