задна стъклочистачка

Техническа и сервизна информация за Passat
uboy
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 18 окт 2007 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

задна стъклочистачка

Мнениеот uboy » Чет 18 окт 2007 23:01


Здравейте .. имам проблем със задната стъклочистачка .. автомобила ми е Пасат Б3 1993 комби ..
Та проблема ми е следния.. задната ми чистачка не работи, но не е от моторчето.. като го дам на късо то си бачка , няма рпоблем .. незнам каде точно може да е проблема, пробвах сички степени на ръчката отдясно но чистачката така и не се включи.
данеби да има 2 релета ? 1но за предните чистачки и 2ро отделно за задната ? защотото в кутията с предпазителитре има реле само на предните. не съм много в час с този автомобил защото го взех преди седмица някаде и още не съм му упознал инсталацията .
ще се радвам някой да даде съвет




myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот myrshavija » Пет 19 окт 2007 5:19


Моята се беше спекла. По-точно оста на която се закача рамото. Иначе всичко работи. Провери дали се включва и не може да завърти(като при мен) или изобщо не стига ток до нея. Ако е спекла - пръскай с ВД и се моли на Jesus. Аз моята я разглобих и сега се каня да я събирам :)


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот trunner » Пет 19 окт 2007 5:48


И според мен първото нещо е да провериш дали отива напрежение към моторчето, ако да - както каза колегата най-вероятно се е спекла. Ако не - ми тогава не знам. Аз имах проблем с моята - отива напрежение до отзад, моторчето се върти, ама чистачката не ще. Проблема се оказа в една мизерна платчица в близост до самото моторче, купих си целият механизъм втора употреба от Г4, смених само платката, че на голфа се върти в обратна посока и сега съм хепи!


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Пет 19 окт 2007 9:09


Първо, :welcomee на uboy !
Второ, би ли пояснил малко по-точно какво се случва с чистачката - какво правиш и къде, за да "тръгне" ? Защото по обясненията ти дотук разбирам, че електрически и механически чистачката ти е добре (което останалите не са разбрали и те карат да правиш някакви други неща, които са напълно излишни), а проблема е че не можеш да я командваш от шофьорското място. Но може и аз да не съм разбрал правилно. За да се запознаеш с електрическата система на автомобила си, погледни ТУК. Успех в заниманията !


uboy
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 18 окт 2007 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот uboy » Пет 19 окт 2007 10:19


gr_kanev ме разбра най-добре :) моторчето ми работи но ток до него нестига.. проблема е някаде м/у ключа и моторчето .. благодаря ти за сайта, ще огледам в него :)


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пет 19 окт 2007 11:03


uboy написа:проблема е някаде м/у ключа и моторчето ..

между тях има маншона на задната врата... там често кабелите се прекъсват вътре-що не го провериш...? :roll:


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Мнениеот vanko_VW » Пет 19 окт 2007 11:31


продават ли се четки за моторчето на задната чистачка или е комплект.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта