ЧЕЗ - гавра с клиенти

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

ЧЕЗ - гавра с клиенти

Мнениеот jonn_krissy » Пон 20 юли 2009 11:19


Мъка,мъкаааа....Колеги има ли вероятност един уред да си работи постоянно(хладилник с фризерна част),а сметката за ток да расте.Стигнах таван от 150 лв на месец за ток,като се има в предвид че слънчева си-ма ми топли водата,и на газ се готви.Отивам да се оплаквам и позниате кво ми викат там,,ми приятлю самоще те напуснат 25 лв да ти замерят електромера,по добре не се занимаваи'' :banghead: :banghead:.Една фактура съм я платил,и проверявм в нета свети като не платена отивам пак да се расправям,и вика СПОКО като ти засекът следващата всичко ще е наред,да ама не е,и аз простата глава си хварлих касовия бон,че сам я платил и посля пак наново плащах.Омръзна ми колеги :banghead: :banghead: .
Това само и единствено в БГ може да го има.

Последна промяна от vasstop на Вто 21 юли 2009 21:08, променено общо 3 пъти.
Причина: научи се къде ги пускаш темите!Основния не е за личните ти проблеми!




Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: чез-гавра с клиенти

Мнениеот jonn_krissy » Пон 20 юли 2009 12:27


До някаде се оплаквам,но това го писах,ако има колеги със същия проблем да споделят.
п.с.
Срещал съм каде каде по глупави теми


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: чез-гавра с клиенти

Мнениеот Ivailo » Пон 20 юли 2009 12:59


Колега, забележката от LILO беше, защото най-вероятно си пуснал темата в ОСНОВЕН VW форум, а не в "Офф-топик - други", където й е мястото.

Иначе по самата тема - винаги си пази бележките, или си плащай сметките онлайн, от там винаги можеш да направиш извлечение.
Относно голямата сметка - изключваш ВСИЧКИ електроуреди у вас, лампи, хладилници, печки, всичко. Отиваш при електромера и ако се върти - някой се е закачил към твоята инсталация. Ако не се върти - включи някой консуматор, който знаеш колко консумира и засечи за 1 час колко ще ти отчете. Ако отчете повече - започваш процедура по смяна на електромера...


Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: чез-гавра с клиенти

Мнениеот jonn_krissy » Пон 20 юли 2009 13:22


ISRalien написа:Колега, забележката от LILO беше, защото най-вероятно си пуснал темата в ОСНОВЕН VW форум, а не в "Офф-топик - други", където й е мястото.

Иначе по самата тема - винаги си пази бележките, или си плащай сметките онлайн, от там винаги можеш да направиш извлечение.
Относно голямата сметка - изключваш ВСИЧКИ електроуреди у вас, лампи, хладилници, печки, всичко. Отиваш при електромера и ако се върти - някой се е закачил към твоята инсталация. Ако не се върти - включи някой консуматор, който знаеш колко консумира и засечи за 1 час колко ще ти отчете. Ако отчете повече - започваш процедура по смяна на електромера...


Не се сърдя на ЛИЛО колега :bowdown тои е прав спор няма.Благодарности кам него че я премести :kissy:
В нашия край сме с новите електромери и сам го засичал,когато нищо не е вклюено не отчита.Интересното е че самата сметка расте а аз не включвам нищо повече


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: чез-гавра с клиенти

Мнениеот Vizor » Пон 20 юли 2009 13:29


Абе това с 3 месечните сметки още ли го има?


Потребителски аватар
pronobis
Мнения: 393
Регистриран на: Нед 13 апр 2008 21:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: чез-гавра с клиенти

Мнениеот pronobis » Пон 20 юли 2009 13:34


jonn_krissy написа:
ISRalien написа:... Отиваш при електромера и ако се върти - някой се е закачил към твоята инсталация...

Не се сърдя на ЛИЛО колега :bowdown тои е прав спор няма.Благодарности кам него че я премести :kissy:
В нашия край сме с новите електромери и сам го засичал,когато нищо не е вклюено не отчита.Интересното е че самата сметка расте а аз не включвам нищо повече

Направи теста, за който те съветва ISRalien - наистина може някоя "пиявица" да се е закачила за теб. :idea:
Защото ако всичко останало е както казваш, няма логика сметката ти да расте.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: чез-гавра с клиенти

Мнениеот Ivailo » Пон 20 юли 2009 13:50


Vizor написа:Абе това с 3 месечните сметки още ли го има?

Възможно е и тук да е разковничето - 2 месеца идват приблизително еднакви сметки, а на третия - коренно различни.. Заради 3-месечното отчитане..


Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: чез-гавра с клиенти

Мнениеот jonn_krissy » Пон 20 юли 2009 14:21


ISRalien написа:
Vizor написа:Абе това с 3 месечните сметки още ли го има?

Възможно е и тук да е разковничето - 2 месеца идват приблизително еднакви сметки, а на третия - коренно различни.. Заради 3-месечното отчитане..

Да колега още е 3-месечно отчитането,но как така се увеличава сметката,след като съм исключвал всички ел.уреди и той спира да работи. :banghead:


Потребителски аватар
pronobis
Мнения: 393
Регистриран на: Нед 13 апр 2008 21:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: чез-гавра с клиенти

Мнениеот pronobis » Пон 20 юли 2009 14:41


При тримесечното отчитане би следвало 2 последователни сметки да са приблизително еднакви като сума, а третата да прави изравняването спрямо засечените стойности от електромера.
При тебе как се движат сумите за последните 3 до 5 месеца? Това може на първо време да те ориентира.
Иначе се въоръжи с търпение и решителност и си търси правата на потребител. По всички законни начини, за които се сетиш.


Потребителски аватар
Getoni
Мнения: 99
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 20:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лесидрен
Контакти:

Re: чез-гавра с клиенти

Мнениеот Getoni » Пон 20 юли 2009 17:03


Колега на мен ми бяха отчели ток без да има жици до електромера от 12години,защото ги откраднаха и имота е необитаем,но си пописахме с господата от ЧЕЗ по мейла и ги направих луди и щастливи и ги оправиха,а с тримесечното отчитане ти пишат каквито данни си искат те,но и това се оправя пишеш им на сайта някаква прогнозна консумация,която ти е изгодна на теб и на третия месец ти я изравняват.Ти да имаш да им даваш не те да ти пишат някакви фантастични сметки.Аз така направих и си е супер,а те че са си мизерници от ЧЕЗ това е ясно.


Потребителски аватар
vw_derby
Мнения: 1323
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 19:57
Автомобил: audi a4
Двигател: AFN

Re: чез-гавра с клиенти

Мнениеот vw_derby » Пон 20 юли 2009 17:34


Vizor написа:Абе това с 3 месечните сметки още ли го има?


има го ,вкъщи идват три пъти в месеца за по 150-250лв ,неква ненормална работа.Както казва Исрайлен трябва дас изключа всичко и да видя каква е хавата


Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: чез-гавра с клиенти

Мнениеот jonn_krissy » Пон 20 юли 2009 18:24


pronobis написа:При тримесечното отчитане би следвало 2 последователни сметки да са приблизително еднакви като сума, а третата да прави изравняването спрямо засечените стойности от електромера.
При тебе как се движат сумите за последните 3 до 5 месеца? Това може на първо време да те ориентира.
Иначе се въоръжи с търпение и решителност и си търси правата на потребител. По всички законни начини, за които се сетиш.


50.50.150лв60.60.160лв 70.70.160лв90.90....така варира колега сметката
И лека по лека си расте,каква е тая работа незнам


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: чез-гавра с клиенти

Мнениеот Stefan » Пон 20 юли 2009 19:02


Онзи ден бях спрял до сградата на EVN в Чепеларе, който е с население около 6000 души. Загледах се в колите, които обслужват града ни и околните села, които не са много. Познайте колко автомобила успях да преброя - 10 чистак нови джипове, бусове, пикапи, коли :shock :shock а преди да ни купят EVN, енергото разполагаше с един руски джип, който вършеше същата работа като тези 10 :screwy Как няма да е скъп тока :evil:


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: чез-гавра с клиенти

Мнениеот KingoftheROAD » Вто 21 юли 2009 20:41


То и при EVN-а мъка със сметките, какво като са на месечно отчитане уж. А преди близо три години, когато дойдоха ми спряха тока на село за 1,20 лв. (1 лев и 20 ст.) за не платена сметка.(тогава никой не живееше в двора). :screwy И след това при платена такса за свързване 3 (три) седмици не могат да ме вържат, а трябва за 3 работни дни да втасат. Коментара е излишен...



Иначе бившето Енергоснабдяване, след това Електроразпределение имаше само УАЗ-ки и руски джипове и тук там по някоя НИВА. EVN на първо време надовлякоха от Австрия стари коли и бусове, и подмениха тамошните с нови. Сега от година две ги гледам, че перкат със нови служебни коли по 1-2-ма в кола най-много. :screwy обикалят като пръскачки из лозе и по частни задачи. Освен всичко това им осигуряват и служебен транспорт, а ние си перкаме с частните коли ....


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: ЧЕЗ - гавра с клиенти

Мнениеот velinsl » Сря 22 юли 2009 16:41


Абсолютно сигурно е от уред колега.

И аз така миналия месец имах 6Хлв ток. Правих същата консумация като миналата година лятото - хладилник, бойлер, телевизор и компютър(като компютъра нормалната му почивка е 2-3 вечери месечно), даже печка нямам. Миналото лято сметките бяха от сорта на 30-35лв.
Един път ми се наложи да отсъстам от къщи за 4-5 дена изключих всичко от контактите, хладилника даже изпразних електромера обаче продължи да върти - бях забравил шибания климатик.
Въпреки, че е изключен тази адска машина ми въртеше лев на ден без да работи ИЗОБЩО.

Изключих го от контакта и сметка за ток този месец ми е 33лв.

Направи и ти така и УСПЕХ!!!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 45 госта