Боклуците във форума

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
RATED(R)
Мнения: 78
Регистриран на: Пон 12 юли 2010 0:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Las Vegas, NV
Контакти:

Re: Боклуците във форума

Мнениеот RATED(R) » Вто 13 юли 2010 13:41


да де бях забравил че сме обратни там... :banghead: кво да се прави тогава ако някой иска нешто да дойде да си го вземе..с тях ще се разправяш...аааа




Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Боклуците във форума

Мнениеот Pichaga » Вто 13 юли 2010 13:43


ама моля ви, стига с тези постове ПК/София щото ще изпрегна


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Боклуците във форума

Мнениеот Дашо » Вто 13 юли 2010 16:54


Pichaga написа:ама моля ви, стига с тези постове ПК/София щото ще изпрегна


Пи, ние просто браним доброто име, на достопочтения град Перник mhihi
:beer


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Боклуците във форума

Мнениеот Ludia » Вто 13 юли 2010 17:03


Дашо написа:
Pichaga написа:ама моля ви, стига с тези постове ПК/София щото ще изпрегна


Пи, ние просто браним доброто име, на достопочтения град Перник mhihi
:beer

ирония ли долавям в поста ти ? ;) ако да - то защо ? mhihi
колкото до темата, поредната, не последната...


Потребителски аватар
Evil_Master
Мнения: 100
Регистриран на: Пет 14 мар 2008 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България
Контакти:

Re: Боклуците във форума

Мнениеот Evil_Master » Вто 13 юли 2010 20:10


Колеги, не се карайте за глупости.А относно въпроса на колегата кой е куриера - Еконт - и днес ми направиха много добро впечатление, като не ми взеха тия 4 лв - лихва и незнам от къде 0,49 ст също не ми взека т.е. ми взеха само 2х5лв за напред и назад, за което найстина може да им се каже една добра дума.Момчето от службата ми каза, че доста хора до сега са били така неприятно изненадани от некоректни куповачи и дори е ставало на въпрос за невзети скорстни кутии мостове и още доста чугунища и олова.Та как да е дано модераторите наистина отворят някое местенце из форума за подобни зеленчуци.То не , че ако някой иска неможе да си направи нов акаунт и да одриска пак нещо, ама все пак.Ами мерси за вниманието на момчетата, който се включват и дано това малко от малко се промени, щото не е приятно да те праят на маймуна - разбирате ме какво искам да кажа.
Поздрави на всички колеги.


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Боклуците във форума

Мнениеот rosen79 » Вто 13 юли 2010 20:23


Точно по тази причина не се занимавам с такива сделки,в които трябва да пращам или да получавам нещо по куриер.Ако ми трябва нещо намирам начин да си го взема лично,ако не мога то ще намеря доверен човек за това.Ако трябва да давам или аз отивам или купувача идва при мен,друг варянт е среща на половината път и за двама ни.Когато си взимах кучето собственика беше от Сливен и се разбрахме да се срещнем в Чирпан.


Потребителски аватар
vasko073
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 07 окт 2008 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Боклуците във форума

Мнениеот vasko073 » Вто 13 юли 2010 20:49


yoan4o написа:
RATED(R) написа:за първото никои не е длъжен да ти държи стоката затова би триабвало да ти е пратят обратно след определено време без да ти взимат парите... а за парите...разбира се първо парите. Като утидеш в магазина първо си плашташ и после взимаш...то си е логично... :wink: ако си купиш нешто по интернет не мисля че някой ще ти прати нещо преди да си платил... mhihi


Батко, принципно си прав, ама come back to reality - this is Bulgaria. Тука всичко е наопаки...... mhihi
Пращаш стоката и купувача ако благоволи да отиде да си я вземе и случайно не намери някакъв косур я плаща.
Ако обаче намери косур или не отиде изобщо да си я вземе, за да ти върнат стоката си плащаш доставката....... :screwy

Абе ненормална работа, заради разни измекяри даже си и назад, а си губиш времето да ходиш по куриери да пращаш.......


Естествено че ще си платиш за да ти върнат пратката обратно , какво се възмущавате не мога да разбера все пак това са разходи на фирмата :!:


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Боклуците във форума

Мнениеот morfei1 » Сря 14 юли 2010 2:31


Има една iTrader система, която се използва в някои форуми и която работи и то доста добре. Също има и забрана за ползване за раздел продава на нови потребители или потребители с определен брой мнения. Не че гаранция има 100%, но е по-добре от нищо. Плюс това, може да се прегледа профила да се прочетат мненията на въпросния купувач - продавач и да се добие предства горе долу що за човек е.

А за този, освен да бъде баниран по всички възможни начини, което също не е 100% гаранция, че пак няма да намери достъп до форума, друго невиждам кво може да се направи по въпроса, за съжаление.


evg_eni
Мнения: 103
Регистриран на: Вто 21 юли 2015 7:27
Автомобил: A3
Двигател:

Re: Боклуците във форума

Мнениеот evg_eni » Сря 13 май 2020 7:47


И аз като човек който често праща по куриер напоследък съм на нокти заради такива които дават голям зор докато им бъде изпратена пратката и след това потъват в земята. Според мен решение на проблема има и то е куриерската фирма да вземе по активно ролята на посредник. Но за тях няма проблем, те нали при всички положения си взимат парите за услугата, едва ли ги интересува дали ще е от продавача или купувача. Иначе ето вариант да се сложи край на тази практика с непотърсените пратки:
- Аз продавам лаптоп за 200лв и съм си намерил купувач.
- Купувача които твърди че е 'сериозен' отива в еконт и депозира цялата сума предварително.
- Еконт ме известяват за което и аз изпращам продукта в съответния офис.
- Когато пристигне в офиса купувача отива отново, преглежда стоката и ако я одобри просто я взима и заплаща доставката, ако не я одобри еконт му връщат парите и пак заплаща доставката. По този начин той ще е стимулиран да отиде.
В случая че продавача се окаже некоректен и не изпрати нищо пак ще може да си вземе парите обратно.
Но това полжение което е в момента - да пращаш без да имаш никаква сигурност разчитайки на устни договорки не е редно да продължава.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Боклуците във форума

Мнениеот stefan4o » Сря 13 май 2020 9:01


Така ще падне драстично оборотът на куриерите. А и клиентът ще трябва да ходи два пъти до офиса - един път да внесе сумата и втори път да си получи стоката.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1536
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Боклуците във форума

Мнениеот Кайзен » Сря 13 май 2020 10:16


Да се прехвърля една отговорсност от оста продавач <-> купувач, на трето лице/фирма/сдружение, според мен е абсолютно неправилно. Това, което предлагат като услуга "наложен платеж" към момента куриерските фирми е предостатъчно за двете страни.
Защо българските купувачи/продавачи не се поучат от чуждата практика - напр. ebay? Там всеки продавач си поставя условията на плащане и купувачите избират от кого да купят. Затова масово са предпочитани и продавачи, които предлагат заплащане с paypal. Така купувача винаги първо плаща и чак след това продавача изпраща. Ако има проблем, то се отваря "case" при paypal и по този начин се разбира кой крив, кой-прав и куриера не носи никаква отговорност.
По същата причина при предварителното плащане по банков път, което напр. в Германия е все още безплатно, някои продавачи предоставят допълнителни отстъпки.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Боклуците във форума

Мнениеот Stivi » Сря 13 май 2020 10:40


evg_eni написа: Иначе ето вариант да се сложи край на тази практика с непотърсените пратки:
- Аз продавам лаптоп за 200лв и съм си намерил купувач.
- Купувача които твърди че е 'сериозен' отива в еконт и депозира цялата сума предварително.
- Еконт ме известяват за което и аз изпращам продукта в съответния офис.
- Когато пристигне в офиса купувача отива отново, преглежда стоката и ако я одобри просто я взима и заплаща доставката, ако не я одобри еконт му връщат парите и пак заплаща доставката. По този начин той ще е стимулиран да отиде.

Това съм си го мислел и аз,и не виждам защо куриерите не го предложат като услуга срещу допълнителна разумна такса разбира се...няма как да е безплатна тази работа !


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Боклуците във форума

Мнениеот ktamen » Сря 13 май 2020 10:47


Кайзен написа:Да се прехвърля една отговорсност от оста продавач <-> купувач, на трето лице/фирма/сдружение, според мен е абсолютно неправилно. Това, което предлагат като услуга "наложен платеж" към момента куриерските фирми е предостатъчно за двете страни.
Защо българските купувачи/продавачи не се поучат от чуждата практика - напр. ebay? Там всеки продавач си поставя условията на плащане и купувачите избират от кого да купят. Затова масово са предпочитани и продавачи, които предлагат заплащане с paypal. Така купувача винаги първо плаща и чак след това продавача изпраща. Ако има проблем, то се отваря "case" при paypal и по този начин се разбира кой крив, кой-прав и куриера не носи никаква отговорност.
По същата причина при предварителното плащане по банков път, което напр. в Германия е все още безплатно, някои продавачи предоставят допълнителни отстъпки.

Банките в България прибират всевъзможни такси за всевъзможни глупости и колкото по далеч от техните ,,услуги,, толкова по-добре.
Ако куриерските фирми направя някаква статистика, в която да можеш да провериш коректността на продавач и купувач ще е много полезно за всички, включително и за самите куриери.


evg_eni
Мнения: 103
Регистриран на: Вто 21 юли 2015 7:27
Автомобил: A3
Двигател:

Re: Боклуците във форума

Мнениеот evg_eni » Сря 13 май 2020 11:03


Stivi - Нека има допълнителна такса, при положение че получаваш сигурност аз съм ЗА. Защото ситуацията сега е такава, че всеки който реши може да ти извади пари от джоба и ти не можеш да направиш НИЩО.

stefan4o - не мисля че е чак такъв проблем, че купувача ще трябва да ходи два пъти до еконт. И продавачите ходят по два пъти, един път за изпращане, втори за паричният превод.

Отделно вече възниква въпроса как ще се процедира ако все пак се намери някой който си е платил предварително и въпреки това не си търси пратката. ама мисля че ще са рядкост тия.

Последна промяна от evg_eni на Сря 13 май 2020 11:17, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Боклуците във форума

Мнениеот Stivi » Сря 13 май 2020 11:16


ktamen написа:Ако куриерските фирми направя някаква статистика, в която да можеш да провериш коректността на продавач и купувач ще е много полезно за всички, включително и за самите куриери.

Никакъв шанс ! Куриерите нямат НИКАКЪВ интерес да отсяват некоректни купувачи,даже за тях е по-добре да са повече ,понеже така плащаш два пъти транспорт за да си прибереш стоката :a045



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта