Незаконни ли са тракерите в България?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9887
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Мнениеот group® » Чет 13 ное 2008 10:28


Rabbit_TDI написа:Ако някой дойде и направи проверка на харда вкъщи ще забележи ,че има ного софтуер от който реално не правя и една стотинка печалба ,а само разглеждам и се обучавам :?


E точно тук е пролуката в теорията ти :)
Печелиш пари, защото не си платил.
И не, че шефа ти няма да има работници, а ти няма да имаш работа (поне не и без да инвестираш).
Има много софт, който го няма пиратски (предимно строго профилирания) и при фирмите, които го ползват пак си има работници ;)
Поне аз така мисля ;)

Според мен наистина не могат да се справят с пиратството. Има го още от времето на видео и аудио касетките (а може би и преди това). Просто всяка защита има заден вход и винаги се намира някой да го нацели.




Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Чет 13 ное 2008 10:35


Rabbit_TDI написа:Не е ама нали аз съм тоя дето пряко сийдва на другите и всички са подобни на мен :idea:


Да но не си ъплоудер нали.... с големите дискове..... :lol:


Потребителски аватар
aleksnlnl
Мнения: 351
Регистриран на: Вто 15 яну 2008 1:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Рудозем

Мнениеот aleksnlnl » Чет 13 ное 2008 10:37


MuTa4eTo написа:
hooligans написа:например арена беше май в хамериката
в Холандия :wink:


неми се вярва да е в холандия защото аз съм в холандия и немога да я отварям доколкото знам е в америка :wink:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Чет 13 ное 2008 11:08


group® написа:Има много софт, който го няма пиратски (предимно строго профилирания) и при фирмите, които го ползват пак си има работници ;)

Има защото тоя софтуер се предлага с обучение :wink: Ама ти да знаеш името на някоя такава световно известна компания :idea: Строго специализирания софтуер е друга бира.Иначе по тва дето писах - шефа ми нямаше да има работници щото при варианта който ти писах нямаше само аз да не знам софтуера ,а всички масово нямаха да го знаят - в тва нещо съм повече от убеден.


Потребителски аватар
rosy
Вечен БАН
Мнения: 2055
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rosy » Чет 13 ное 2008 11:15


Аз в нас само пиратски софтуер ползвам. Ама не знам какво ползвам. Всичко е на английски и не мога да го разбера. Кликам някъде и това е. Видях един път на един софт някаква мейл форма към производителя и му писах, на български защото не знам английски, къде да преведа парите за да стана легален, но те не ми отговориха :roll: Гледам оня ден котката седнала на клавиатурата и пуснала някаква торент програма. Цял ден спа там 5 гигабайта сийдна гадината. Сега трябва ли да се притеснявам за котката да не я арестуват :roll:


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9887
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Мнениеот group® » Чет 13 ное 2008 11:27


Rabbit_TDI написа:... шефа ми нямаше да има работници щото при варианта който ти писах нямаше само аз да не знам софтуера ,а всички масово нямаха да го знаят - в тва нещо съм повече от убеден.


Малко отклоняваме, но все пак е свързано:
В нормални условия шефа ти няма да те наеме, ако нямаш тапия.
В същите тези условия - ти няма да научиш професията си сам(в случая спец. софт), а в училище(спец. техникум, университет, курсове за квалификация и т.н.).
Поне по развитите страни е така.
Да не говорим, че това ще те направи още по ценен кадър (професионалната подготовка + намалена конкуренция) и съответно заплащането ще е подобаващо(не говорим конкретно за твоя случай). Това не само ще ти 'избие' инвестицията, а и ще спечелиш.

Малко да се върнем:
Не мисля, че при защитата от пиратство се мисли за Талибания и се изхожда от такъв частен случай. Една подобаваща защита, ще те принуди да отдеш на школо, където са си платили за софта и съответно те ще изкарат пари.
Ако няма къде да гледаш филм в мрежата, ще отидеш на кино - това драстично ще намали филмите, които ти ще изгледаш, но ще увеличи тяхната печалба. Същото е и с музиката и т.н.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Чет 13 ное 2008 11:44


Това което го казах не си го измуках от пръстите.Просто през последните 5 години съм гледал как навлизат три-четири софтуера /отдавна сериозните хора в мойта работа не бачкат на АКад/.Единия от тях просто беше по-достъпен имаше го по пиратски торенти и т.н./казва се Архикад/ и въпреки че беше най-несериозния сега почти всички фирми бачкат на него/просто има работници за него :idea: / и шефовете им като дойде време да лицензират копуват точно него.Отделно колегата ми е завършил в Германия университет в който са учили много повече нещо тколкото в нашия ,ама не са имали един компютрен предмет :!:
Мисълта ми е че пиратския софтуер самите фирим си го пробутват както фирмите за салам ти дават да опиташ безплатно в супермаркета.


Dr.Watson
Мнения: 170
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Мнениеот Dr.Watson » Чет 13 ное 2008 20:24


vasstop написа:Няма такова нещо. В стойността (цената) на всеки един носител е включено т.нар. "авторско право", тоест закупувайки празен носител ти заплащаш това авторско право.
Нямаш право да го правиш с комерсиална цел, тоест за твое лично облагодетелстване в материален смисъл.


Можеш ли да цитираш закон или постановление за това нещо и да ми обясниш ако аз запиша песен или заснема филм къде трябва да се обадя да ми дадат полагаемата част от търговията с "носители"? Всекиму според заслугите ли се раздават пари или как?


Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Пет 14 ное 2008 1:57


aleksnlnl написа:
MuTa4eTo написа:
hooligans написа:например арена беше май в хамериката
в Холандия :wink:


неми се вярва да е в холандия защото аз съм в холандия и немога да я отварям доколкото знам е в америка :wink:


Ами явно доставчика ти го забранява. И замунда и арена са в холандия. Аз също хоствам там дори в същата компания.... :wink:


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Мнениеот quattro^^ » Пет 14 ное 2008 12:51


Dr.Watson написа:
vasstop написа:Няма такова нещо. В стойността (цената) на всеки един носител е включено т.нар. "авторско право", тоест закупувайки празен носител ти заплащаш това авторско право.
Нямаш право да го правиш с комерсиална цел, тоест за твое лично облагодетелстване в материален смисъл.


Можеш ли да цитираш закон или постановление за това нещо и да ми обясниш ако аз запиша песен или заснема филм къде трябва да се обадя да ми дадат полагаемата част от търговията с "носители"? Всекиму според заслугите ли се раздават пари или как?

Хората за това са измислили авторските права и патентите, за да можеш да защитиш труда си :wink: :lol: а къде ако наистина имаш нещо толкоз ценно ще намериш начин да разбереш


Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Пон 24 ное 2008 13:30


Колеги от снощи има полицейска забрана над повечето тракери. В момента работещите са трите големи тракера..... :roll:


Скъпи приятели,
на 20.11.2008 година в 10.00 часа бях призован в Дирекция "Противодействие на организираната и тежката престъпност" към МВР от инспектор Матей Костадинов Жостов,който ми връчи полицейско разпореждане гласящо следното:

РАЗПОРЕЖДАМ:

на Владислав Емилов Рангелов в качеството си на регистрант на домейна XXXXX.org

1.Да прекрати незабавно достъпа до интернет сайта www.XXXXX.org качен на сървър с IP адрес 62.75.202.100.

С цел да изпълня това полицейско разпореждане,достъпа да сайта www.XXXXX.org ще бъде прекратен тази вечер.

Получих сигнали за изпращане на въпросното разпореждане и до други собственици на торент сайтове,което ме навежда на мисълта за поредна атака от страна на органите.Предстоят доста дебати и разговори по темата,както и съответните действия от страна на собствениците.Ще бъдат предприети някой промени,за които ще бъдете уведомявани своевременно тук в тази тема.

Благодаря Ви за вниманието и подкрепата.
Там където е текло,пак ще тече!


Потребителски аватар
Volkov
Мнения: 1704
Регистриран на: Нед 19 ное 2006 16:53
Автомобил: Golf 3 20 Jahre
Двигател: 2.0 16V ABF
Местоположение: София

Мнениеот Volkov » Пон 24 ное 2008 13:34


и к'во като има забрана! да не би да свърши света mhihi
free 4 fun forever :Mr Green Fun
Тракерите ще останат, неможеш да спреш гората да се разлиства :lol:


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Пон 24 ное 2008 13:42


Tinko написа:Колеги от снощи има полицейска забрана над повечето тракери. В момента работещите са трите големи тракера..... :roll:


Скъпи приятели,
на 20.11.2008 година в 10.00 часа бях призован в Дирекция "Противодействие на организираната и тежката престъпност" към МВР от инспектор Матей Костадинов Жостов,който ми връчи полицейско разпореждане гласящо следното:

РАЗПОРЕЖДАМ:

на Владислав Емилов Рангелов в качеството си на регистрант на домейна XXXXX.org

1.Да прекрати незабавно достъпа до интернет сайта www.XXXXX.org качен на сървър с IP адрес 62.75.202.100.

С цел да изпълня това полицейско разпореждане,достъпа да сайта www.XXXXX.org ще бъде прекратен тази вечер.

Получих сигнали за изпращане на въпросното разпореждане и до други собственици на торент сайтове,което ме навежда на мисълта за поредна атака от страна на органите.Предстоят доста дебати и разговори по темата,както и съответните действия от страна на собствениците.Ще бъдат предприети някой промени,за които ще бъдете уведомявани своевременно тук в тази тема.

Благодаря Ви за вниманието и подкрепата.
Там където е текло,пак ще тече!
На кое законово основание искат да бъде спрян сайта?


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Пон 24 ное 2008 13:43


Да бе и на мен това ми е интересно. Особено ако сайта е регистриран навън.. хоства ссе навън.. и незнам как ще ми кажат да си го спра.. не и българските власти според мен...!


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Мнениеот ChimeyJimmey » Пон 24 ное 2008 13:47


Да си осигурят коледните бонуси като велики борци срещу пиратството...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта