на някой да му липсва нещо

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Пон 29 дек 2008 22:03


Да взема да кажа и аз няколко приказки по темата :)
Кремиковци е отдавна известен замърсител в София и съм убеден,че той липсва само на множеството съкратени и уволнени работници от него....както и на тези,които го крадяха по един или друг начин.Цялия проблем с него е,че въобще не е и било нужно да се строи - открили са някакво находище на руда и още преди да е ясно колко е голямо и въобще какво точно е в медиите се вдига много шум за огрмоното находище и не след дълго се ражда завод (историята ми я е разказвал бивш директор на някакъв си сектор от комбината,понастоящем допреди няколко месеца мой колега в частна фирма за електроизграждане) и както се очаква не след дълго "огромното" находище се изчерпва....тогава за да не се развали реномето на управата и завода да продължи да действа се карат от други места всякакви суровини за да съществува комбината - това оскъпява производството и съответно намаляват доставките,намалява печалбата и завода постепенно започва да запада - загуба на много финанси,загуба на много персонал когато това започва да се отразява на заплащането им в предвид лошите условия и....така един хубав ден завода спира да функционира окончателно...въпрос на време е да бъде разпродаден или да пъде купен от чужда компания,която да го преоборудва,да поизмени малко сферата му на дейност и да го разработи отново (както стана със София Мед - купиха го гърци,раздвижиха го и сега предприятието си работи и не пречи на никого с нищо).
Иначе по повод автомобилите - огромна част от тях специално за София са на газ или метан (алтернативно гориво) и не замърсяват кой знае колко много....отделно се навъдиха много нови автомобили (заради по-икономичното на пръв поглед изминаване на 100км пробег) които са доста икономични и замърсяването вече не е въобще толкова много заради автомобилите понеже останаха много малко коли,които са на по 100 години и в ужасно техническо състояние,които да не се движат на алтернативно гориво....така,че замърсяването от колите не е чако толкова много в момента....а и градския транспорт мина на алтернативни горива и по-нови автобуси (преди си беше класика Чавдар-ката,която като тръгва вади толкова черен дим,че ауспух-а и идва тесен даже :) ).
Сега и по повод "селяните" - много хора тук не са прави...аз съм си от София по принцип ама имам много познати и колеги,които не са оттук,но живеят тук от години и са по-съвестни от много от чистите софиянци....и много пъти съм си говорил с тях за това зао седят тук и те отговарят еднакво "ами просто при нас в малкия град няма работа за нас...особено за по-тесни специалисти"и не искат да са тук ама....икномическото им положение го налага.Ето и пример - във Видин една шивачка взима точно 150лв на месец заплата (да,под минималната) за работа от понеделник до събота от сутрин до вечер....същата тя е майка на две деца и издържа едното и цяла къща (мъжа и е починал миналата година) на 2 етажа със всичките и сметки и т.н.Другото дете е студент и се оправя сам :) ...та съата жена ако работи в София ще взима поне 700-800лв (нормална заплата в бранша за шиене на бутикови дрехи по индивидуален модел понеже нейна бивша колежка сега работи тук точно това)...да кажем ще плаща 400-500лв наем за дребно апартаментче някъде си (има все още за такъв наем) и пак ще и остават 2 пъти повече пари за сметки и храна спрямо сегашната и заплата....и няма да седи само в една стая на къщата,където е пусната печка за да е топло......така че хората и те не искат при нас - обстоятелствата им го налагат в повечето случаи.
Иначе да,има много некултурни и наистина "селяни" ама голяма част и от софиянците са същите за съжеление - така са си възпитавани.
Всели празници!




Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот StS » Пон 29 дек 2008 22:10


Да не цитирам горното мнение ама ме кефи тоя човек... Много добре казано !


Потребителски аватар
Tougi
Мнения: 281
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Tougi » Пон 29 дек 2008 23:46


zfa159 написа:Да взема да кажа и аз няколко приказки по темата :)
Кремиковци е отдавна известен замърсител в София и съм убеден,че той липсва само на множеството съкратени и уволнени работници от него....както и на тези,които го крадяха по един или друг начин.Цялия проблем с него е,че въобще не е и било нужно да се строи - открили са някакво находище на руда и още преди да е ясно колко е голямо и въобще какво точно е в медиите се вдига много шум за огрмоното находище и не след дълго се ражда завод


Абе и аз не съм учил гинекология, ама знаеш ли колко мога да ти разкажа по въпроса? И по истории разказвани ми от санитари в "Майчин Дом" и от собствен опит. Така де, щом всеки може да се изкаже...

Приказката за Кремиковци и находищата няма да я коментирам, само ще ти дам някои напътствия за търсене:

http://www.vait.com/
http://www.ussteel.com/corp/facilities/ ... serbia.htm
http://www.dunaferr.hu/
http://www.usske.sk/index-e.htm

А сега кажи къде копат рудата в Линц и въглищата в Смедерево.

Мога да ти дам и линк към американското Министерство на енергетиката и да те питам защо въглищата изнасяни от САЩ за Полша (един от най-големите европейски производители) са с 30 процента по-скъпи от същите за България, ама все едно, няма да разбереш...

P.S. да, знам, рязък съм, ама колега, като не разбирам от гинекология предпочитам да гледам голи снимки на Кристина Агилера, а не да се изказвам компетентно по темата.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Пон 29 дек 2008 23:56


Е,аз само споделям това,което знам и което съм чул,видял и прочел насам-натам....както могат да са писали глупости в статиите така може и на мен да са ми ги наприказвали....никой не може да гарантира :) ...затова и нямам основание да се правя на компетентен и разсърден.....както казваше един приятел по повод писанията и т.н. -> пише "жени" , влизаш и гледаш кенеф :) така че е много относително кой какво е решил да каже или да напише и какво е в действителност.Така или иначе му видяха сметката накомбината и за добро или за лошо той вече не работи.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Мнениеот znainainai » Вто 30 дек 2008 0:18


VAB написа:Единия от проблемите го няма - Кремиковци... остава сега селяните да се изселят... Селяните на Сатурн :lol:

Спешъл поздрав за Столичани аз като по глупав ще си живея на чист въздух в провинцията:P Хубаво ви е като идвате на гости и си пълните багажниците :roll:
http://vbox7.com/play:d386e3f1


Потребителски аватар
kiko
Мнения: 799
Регистриран на: Чет 30 ное 2006 14:30
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот kiko » Вто 30 дек 2008 0:23


чайте и аз да се намеся в софийската тема и да отговоря на въпроса-липсват ми благи дръпки от холандска трева и последващ сън между две голи, малолетно изглеждащи азиатки...


Потребителски аватар
VW_forever
Мнения: 558
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 3:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Мнениеот VW_forever » Вто 30 дек 2008 0:30


znainainai написа:...аз като по глупав ще си живея на чист въздух в провинцията:P ..

От кога, завода в Гюргево, произвежда кислород? :roll:
mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
Spasov_G
Мнения: 229
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот Spasov_G » Вто 30 дек 2008 1:06


znainainai написа:
VAB написа:Единия от проблемите го няма - Кремиковци... остава сега селяните да се изселят... Селяните на Сатурн :lol:

Спешъл поздрав за Столичани аз като по глупав ще си живея на чист въздух в провинцията:P Хубаво ви е като идвате на гости и си пълните багажниците :roll:
http://vbox7.com/play:d386e3f1
Петко остави ги тези превзети столичани, селяни били хората който са от провинцията, ама нека така да е та това си е някаква прослойка в обществото , то от както си свят съществува си има и селяни и граждани, ама за хора който определят други такива без дори думичка да са си казали със съответния човек , Аз им викам на такива СЕЛЯНДУРИ ей това е думата, от село съм си ама за миг не съм се почувствал по ниш от тия столичани , които се мислят за велики ако ги питаш и тях, половината сигурно корените съм и провинциални , ама хайде да не се задълбочавам , че спамя темата на колегата за което се Извинявам ......


Потребителски аватар
JoroKN
Мнения: 1498
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 21:12
Автомобил: Vw Golf MK6
Двигател: CBAB - 2010
Местоположение: Кюстендил

Мнениеот JoroKN » Вто 30 дек 2008 3:59


Spasov_G написа:
znainainai написа:
VAB написа:Единия от проблемите го няма - Кремиковци... остава сега селяните да се изселят... Селяните на Сатурн :lol:

Спешъл поздрав за Столичани аз като по глупав ще си живея на чист въздух в провинцията:P Хубаво ви е като идвате на гости и си пълните багажниците :roll:
http://vbox7.com/play:d386e3f1
Петко остави ги тези превзети столичани, селяни били хората който са от провинцията, ама нека така да е та това си е някаква прослойка в обществото , то от както си свят съществува си има и селяни и граждани, ама за хора който определят други такива без дори думичка да са си казали със съответния човек , Аз им викам на такива СЕЛЯНДУРИ ей това е думата, от село съм си ама за миг не съм се почувствал по ниш от тия столичани , които се мислят за велики ако ги питаш и тях, половината сигурно корените съм и провинциални , ама хайде да не се задълбочавам , че спамя темата на колегата за което се Извинявам ......

Много добре казано колега подкрепям те на 100% :wink:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Вто 30 дек 2008 8:29


Защо бе колеги???Защо извращавате всяка интересна тема...пак започнаха обиди ,кой бил селянин и кой столичанин.....ама нека си спомним репликата на Тодор Колев в "Опасен чар"...."Всички сме от село!"...Тъй де...темата беше за екология вий накъде избихте.Ами знаете ли,че като цапардосаха само няколко цеха в Девня(единият от тях е цехът за сярна киселина,а другият цехът за амоняк...брррррррр!!!) Варненското езеро отново започна да се пълни с риба и въздухът стана по-различен......Понякога само един вид производство замърсява повече от всички останали и като се спре ефектът е видим....дай Боже да фалират още повече заводи като Кремиковци...щото то Кремиковци освен символ на Българо-Съветската дружба(ротфронт!!!) нищо друго не представлява!!!!!!!!!!!!!!

Последна промяна от joker на Вто 30 дек 2008 10:04, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Tougi
Мнения: 281
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Tougi » Вто 30 дек 2008 9:43


joker написа:...дай Боже да фалират още повече заводи като Кремиковци...


"Не става само с ядене...трябва и акъл"


Потребителски аватар
ivankov
Мнения: 756
Регистриран на: Пон 23 юли 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

здр

Мнениеот ivankov » Вто 30 дек 2008 12:44


нищо не казва колегата :arrow: biol по темата дето е пуснал мисля ,че темата е излишна защото се насочи в друга посока :???


Потребителски аватар
BigTo
Мнения: 576
Регистриран на: Пон 21 юли 2008 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот BigTo » Вто 30 дек 2008 13:04


VAB написа:Единия от проблемите го няма - Кремиковци... остава сега селяните да се изселят... Селяните на Сатурн :lol:


Извинявам се за офф-а, ама не мога да се стърпя: то и от такива "граждани", май също ще има нужда да се разчисти София. Какво, нас от провинцията кучета ли ни яли? Да не би да не сме хора?


Потребителски аватар
propparo
Мнения: 1078
Регистриран на: Пон 23 май 2005 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: По света и у нас

Мнениеот propparo » Вто 30 дек 2008 13:17


какво като се е изместила темата???
Това е форум,дебатира се и е нормално да се прескача от една тема на друга.В спора се ражда истината.
На който не му отърва темата,да не коментира в нея.
И нека модераторите да не проявяват пак псевдокоректността си към правилата а да оставят тази тема да се реши най-после кой какво и защо има против ´провинциалистчетата´.Форума е ......-bg,а не ......... -sf,нали така.
Като имат проблеми някои хора с поносимостта към хората от провинцията--да се лекуват при психолог,защото това граничи с расизъм и дискриминация.
Съгласен съм и модераторите да направят два главни подфорума,единия само за софиянци,другия за всички останали,като едните да нямат правото да пишат в подфорума на другите.Отсяването да става по населеното място,което всеки е писал под аватара си.Тогава и аз ще напиша своето,защото въобще не ме е срам откъде съм.
P.S. Писнало ми е под софийски аватари да гледам заснети голфчета пред жълти грозни панелки,вероятно разположени на 20км от центъра или по-близки до Перник,но притежателя гордо маркирал населено място София.


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Мнениеот Gigabyte » Вто 30 дек 2008 13:58


Ако не сте на 10минути от "Ендекато" не сте човек! mhihi mhihi



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта