Моля за съдействие!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
ZLaTa_KiFLa
Мнения: 552
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Моля за съдействие!

Мнениеот ZLaTa_KiFLa » Вто 02 юни 2009 21:55


Нека обясна до колкото мога на кратко какво ми се случи вчера.Пътувам от София за Стара загора с един колега.На бензиностанцията си забравих чантата на тавана на колата (блеика съм голяма) и след няколко километра се разбра,че е изпаднала някъде по магистралата.Спряхме веднага и щяхме да се връщаме, но един човек с бусче спря и ни каза, че някви с тъмно зелен Ситроен Берлинго СА2592ВМ са взели чантата и са някъде малко пред нас.Тръгнахме да ги гоним и след извесно време ги настигнахме.Те не искаха да спрат, но ги накарахме.Тук е мястото да отбележа, че в чантата ми беше гсм-а, 250лв за наема и сметките и едно ланче от бала ми.Та спряхме ги (бяха 5-има мъже) и им казахме да ми върнат чантата.Те естествено отричаха да е в тях.След много разправий ми върнаха документите, но не и парите и тръгнаха напред.Ние продължихме след тях няколко километра и пак ги спряхме за да ми върнат и останалото.Единя заяви "мрънкаше за документи, сега мрънкаш за пари, после и гсм-а си ще искаш".Мисля, че се досещате след тая наглост как се чувствах.Казах му, че имам наем да плащам и той ми хвърли 130лв и отпрашиха пак.През тва време аз звънях да ги причакат в Пловдив и в Стара Загора, защото не знаехме на къде бяха тръгнали.Та караме след тях и видяхме патрулка и почнахме да се опитваме да я спрем.Светкахме, свиркахме махахме с ръце,но те не сряха.През това време изпуснахме мизерниците ... и до там.Като казвам мизерници, значи наистина са такива.Бяха ми свалили всичките ключодържатели от ключовете.Това, ако не е мизерия нз... Сега по номера на колата разбрахме, че е регистрирана в Авто мотор корпорация (или нещо подобно) на лизинг и се затрудних, ако някой колега има някаква възможност да ми помогне по какъвто и да е начин да ги намеря, ще съм му много задължена.Мерси предварително.

Последна промяна от ZLaTa_KiFLa на Вто 02 юни 2009 23:19, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
jims
Мнения: 1089
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моля за съдействие!

Мнениеот jims » Вто 02 юни 2009 22:11


След като е на лизинг има и пълномощно някой да я кара. Ако не е бил упълномощения, той трябва да каже кой е карал и т.н.
По принцип жалба в полицията е щяла да свърши работа. Примерно видяла си някой си с еди каква си кола как ти взима чантата от тавана на колата и отпрашва. При теб обаче е малко по кофти защото документите са в теб, а няма как да докажеш дали и колко пари си имала. Единствено по телефоните или СИМ картите може да се докаже, но е малко вероятно да са още в тях.

Съжалявам за случката :( Олигофрени много...


Потребителски аватар
ZLaTa_KiFLa
Мнения: 552
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моля за съдействие!

Мнениеот ZLaTa_KiFLa » Вто 02 юни 2009 22:15


Да мислих за жалба, ама няма как да го докажем, ако се бяхме сетили да вземем номера на човека с микробуса, ама ние толкова бързахме да ги догоним, че... иначе един познат каза, че може да пусна жалба за да имат повод полицаите да ги тършуват, но както каза едвали са в тях вече.Иначе за пълномошното нз как да разбера на чие име е...


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Моля за съдействие!

Мнениеот skotis » Вто 02 юни 2009 22:33


Баси нещастниците! Твоя човек, с който си пътувала може да ти бъде свидетел за случката, така че отидете в полицията.
Ще разпитам за познати в Автомотор корпорация и ще пиша!


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Моля за съдействие!

Мнениеот jordanpar » Вто 02 юни 2009 23:06


Е това не вярвах че ще прочета някога.То бива нагло племе,ама чак толкова.
Това си е чиста кражба.
Струва ми се обаче че по канален ред нищо няма да стане,мисля на всеки му е ясно.
Добре е че написа номера и модела на автомобила.Форумът е голям и е въпрос на време някой да го засече.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9878
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Моля за съдействие!

Мнениеот group® » Сря 03 юни 2009 0:07


И да го засече някой, какво?
Ще го набие ли?

Автомобила най-вероятно е фирмен (лизингово Берлинго - голям шанс).
Отиваш в полицията със свидетеля и попълвате жалба.
Ако имаш късмет да е фирма и малко по-сериозничка, ще си получиш нещата, дори без повече разправии.
Все пак те съветвам да ги/го гониш до дупка.

п.с. в жалбата пиши и за полицейската кола, която сте видяли и сте се опитали да спрете (място, час и т.н.) :idea:


Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Моля за съдействие!

Мнениеот leavon » Сря 03 юни 2009 9:22


Според мен, бъди благодарна и на това, което са ти върнали, защото още от началото са могли да се правят на тапи (пък и петима мъже..). Дори и след жалба, едва ли някой ще се заинтересува и ще си мръдне пръста. На всичкото отгоре няма и никакви доказателства. Ако беше успяла да им организираш полицейска среща на място, на магистралата - по-друго ми се струва, но сега вече...


Потребителски аватар
Night_elf
Рошаво мазало
Мнения: 3430
Регистриран на: Вто 05 фев 2008 14:59
Автомобил: Vw Golf V
Двигател: 1.9 TDI BKC
Местоположение: София

Re: Моля за съдействие!

Мнениеот Night_elf » Сря 03 юни 2009 9:27


Пускай жалба в полицията .. Имаш и номера на колата... имаш и свидетел ...
По друг начин се съмнявам да успееш да постигнеш нещо ... дори и колега от форума да бачка в лизинговата къща ... мал шанс
И както Група каза ,не забравяй да споменеш и патрулката ....


Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Re: Моля за съдействие!

Мнениеот bomber » Сря 03 юни 2009 9:36


Егати нещастниците...съжалявям за случилото се Кали :( Как не бяхте повече да ги оправите копелдаците шибани :evil:


Потребителски аватар
ZLaTa_KiFLa
Мнения: 552
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моля за съдействие!

Мнениеот ZLaTa_KiFLa » Сря 03 юни 2009 10:01


А жалбата има ли значение къде ще я пусна?В кое районно и в кой град?


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9878
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Моля за съдействие!

Мнениеот group® » Сря 03 юни 2009 10:03


ZLaTa_KiFLa написа:А жалбата има ли значение къде ще я пусна?В кое районно и в кой град?

Отиди си в районното по местожителство и те ще ти кажат, какво и как!


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моля за съдействие!

Мнениеот LILO&STICH » Сря 03 юни 2009 10:04


group® написа:
ZLaTa_KiFLa написа:А жалбата има ли значение къде ще я пусна?В кое районно и в кой град?

Отиди си в районното по местожителство и те ще ти кажат, какво и как!

грешка!
в района на "престъплението" :wink:


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9878
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Моля за съдействие!

Мнениеот group® » Сря 03 юни 2009 10:11


LILO&STICH написа:в района на "престъплението" :wink:


Жалбата може да се пусне и по местожителство.
После се движи по служебен път!

Поне аз така знам.
При всички случаи ще и кажат какво и как да направи, а не да бие път неподготвена :idea:


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Моля за съдействие!

Мнениеот jordanpar » Сря 03 юни 2009 10:28


Така е но най-добре е в района на случилото се наистина да се подаде жалбата.Лошото е че щом е станало на магистралата трябва да се определи кое е най-близкото районно.
Мен ми откраднаха доста неща в Созопол,когато се прибрах в града си по местоживеене след консултации се оказа че е далеч по-надеждно да се подаде жалба в населеното място на случилото се.Иначе документите се прехвърлят от един дознател на друг,залежават се по бЮра и кабинети докато ти писне.Много е важна и общата сума на присвоените предмети и пари. В моя случай така се туткаха и едва ли не ми казаха да не си правя труда за жалба,но когато им описах общата стойност на всичко друга песен запяха.В крайна сметка всичко беше прекратено,защото в моя случай всичко беше срещу неизвестен извършител.Но в случая колежката е видяла лицата на тея хора,чиито действия са абсолЮтно преднамерени,има и външен свидетел--човека който ги е насочил към Берлингото,касовата бележка от бензиностанцията също е доказателство че са били там........
Абе не може нещата все да се оставят на произвола,както някой от по-горе изказалите се съветва.Утре ще ме спрат на автостоп на магистралата и ще ме оберат отново--да съм доволен че поне колата ми ли не са взели или че най-малкото са ме оставили жив и здрав??????


Потребителски аватар
ZLaTa_KiFLa
Мнения: 552
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моля за съдействие!

Мнениеот ZLaTa_KiFLa » Чет 04 юни 2009 8:19


Еми мерси колеги.Ще видя кога момчето не е на работа, че да идем заедно да подадем жалба.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта