Имам проблеми с домоуправителката...

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Commander_Keen
Мнения: 519
Регистриран на: Съб 20 май 2006 1:24
Автомобил: Golf 2
Двигател: RH 88 Auto
Местоположение: София
Контакти:

Имам проблеми с домоуправителката...

Мнениеот Commander_Keen » Сря 01 юли 2009 9:20


Колеги,от преди по-малко от месец се нанесох в ново жилище (под наем) и още на следващия ден имах "честта" да се запозная с домоуправителката. Госпожата не ми се представи а мина направо на въпроса "Има неплатени сметки за миналия месец,трябва да ги платиш" Ок говорих със собственика и се разбрахме да платя тези "сметки" за сметка на наема.Госпожата не ми даде нито разписка нищо. След което въприосната госпожа казва "Аз тебе съм те виждала с момиче(приятелката ми) тя с теб ли живее?" Аз и казах,че не живее с мен а най-много 2-3 пъти седмично да спи у нас. Съответно отговорът и беше "Трябва да плащаш за двама!" Аз,че няма да плащам няма така и така за двама. Онзи ден въпросната госпожа ме срещна на асансьора с думите "Ей,момченце от 14 до 16 ч се пази тишина както и след 22ч особено Събота и Неделя.Така е по закон! Ти Неделя си имал гости вечерта!" Такам аз по цял ден съм на работа и няма как да съм си вкъщи между 14 и 16 а Събота и Неделя по това време с приятелката ми сме някъде навън. В Неделя имах гости не отричам но бяхме много далеч от "вдигането на шум" вечеряйки и гледайки някакъв филм.
Така идеята ми е попрочетох целия "Закон за етажната собственост" и общо взето там много малко се споменава за правата на "обитателите" и повече за задълженията им (които спазвам най-стриктно). Ясно е,че госпожата има нещо против мен,не знам защо тъй като не се познаваме,но както и да е. Все си мисля,че "домоуправителя" както и нормален човек трябва да се отнася с уважение към друг. Има ли някакъв начин без саморазправа тип викане и убиждане да поукротя тази госпожа? Знам,че това е нормално за доста от този тип "домоуправители",но както всеки от нас аз искам уважение и добри съседи. Там където живеех преди имаше книга в която са записани живущите във входа и получавах разписка за всичко което съм платил,тук няма такова нещо и точно тук мисля да зачекна въпросната госпожа. Някой ако е имал подобни проблеми и е стигнал до решение нека сподели,а ако някой знае правен начин по който да отреагирам пак ще съм благодарен :)




Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Имам проблеми с домоуправителката...

Мнениеот batmilko » Сря 01 юли 2009 9:22


Според мен с такъв тип хора няма друг начин освен този, който се опитваш да избегнеш


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Имам проблеми с домоуправителката...

Мнениеот Varbona » Сря 01 юли 2009 9:31


Прекопай градинката пред блока, занеси и цветя, чисти снега пред входа зиме, разхождай й кучето...


Потребителски аватар
///HAMANN///
Мнения: 214
Регистриран на: Вто 11 юли 2006 14:56
Автомобил:
Двигател: AFN
Местоположение: София

Re: Имам проблеми с домоуправителката...

Мнениеот ///HAMANN/// » Сря 01 юли 2009 9:33


Може да ти е хвърлила око mhihi


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Имам проблеми с домоуправителката...

Мнениеот The Red Guy » Сря 01 юли 2009 9:36


Много тъпо ще прозвучи, но принципът "Бий, за да те уважават" звучи адски актуално и в твоя случай. Такива хора нямат оправия, трябва да си по-голям гад от тях и да й вземеш страха, иначе оная ще реве до откат. Ако си п...а с нея тя ще си прави квото иска. В момента, в който и покажеш, че си изрод, ще омекне веднага, пробвано е, работи безотказно. Тъпо звучи, но няма оправия с говедата - те разбират само от едно и това не е нормалният разговор.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Имам проблеми с домоуправителката...

Мнениеот Vizor » Сря 01 юли 2009 9:37


Давай с рогата напреде! Не и обръщай внимание. Говори и малко по на въпреки и и взимай отчети за всичко, което плащаш :) Взимай си бележки и така нататъка, че си платил ;) Карай я да ти издава. Като каже, че вдигаш шум и обясни, че за тая работа има органи на реда, които да се занимават и да им се обади ;) А тя нека пък се обади да и набият една глоба за това, че ги занимава с глупости и няма нищо такова ;) Давай малко по-смело! Оправия няма!


Потребителски аватар
Night_elf
Рошаво мазало
Мнения: 3430
Регистриран на: Вто 05 фев 2008 14:59
Автомобил: Vw Golf V
Двигател: 1.9 TDI BKC
Местоположение: София

Re: Имам проблеми с домоуправителката...

Мнениеот Night_elf » Сря 01 юли 2009 9:38


Varbona написа:Прекопай градинката пред блока, занеси и цветя, чисти снега пред входа зиме, разхождай й кучето...

Да и всеки ден да й носи кафе нали ...
Подмазването ли трябва да е точния начин ?
След като си платил сметките,няма за какво да те закача. Напълно в правото си си ...
Подходи тактично , опитай се да поговориш с нея като нормален човек , да се разберете. Ако не стане по добрия начин играй контра.
Преди имахме един домоуправител ,който от 8мия етаж (аз бях на 2рия) всяка божа вечер идваше да ми крещи "кви са тия купони бее" при положение ,че аз си бях легнала... Има и такива които просто си търсят за какво да се заяждат .
Пробвай веднъж ,дваж с добро , ако не ... после няма да си гузен .Поне си опитал .


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Имам проблеми с домоуправителката...

Мнениеот vasstop » Сря 01 юли 2009 9:42


Има вариант да поговориш с твоя хазяйн и да комуникираш с домоуправителката чрез него.
Като гледам се е навил да ти приспадне разходите за сметка на наема, което говори, че е разбран човек.
Той би трябвало да се познава с нея по-добре и да знае как да я "обработи".


Потребителски аватар
VW-fenka
Мнения: 3007
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London
Контакти:

Re: Имам проблеми с домоуправителката...

Мнениеот VW-fenka » Сря 01 юли 2009 9:46


Закон за управление на етажната собственост :arrow: http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135614516

Запознай се със закона и си поговори с "възпитаната" госпожа. Хубаво е да я проучиш, че от думите ти и от начина по който общува и то с нови съседи нещо ми простее...
Бягам далеч от такива хора, защото не можеш да излезеш с тях на глава.
batmilko написа:Според мен с такъв тип хора няма друг начин освен този, който се опитваш да избегнеш

:idea:
Ако продължава така да се държи не се замисляй ! Аман !
Все пак всичко си има граници ! Да търпиш, да търпиш..колко да търпиш ! :censored mhihi
Тази явно има някакви проблеми с нервната, ендокринната или друга система. Възможно е хормоналните нива да са й объркани ...това е мн опасно. :lol:


Потребителски аватар
Commander_Keen
Мнения: 519
Регистриран на: Съб 20 май 2006 1:24
Автомобил: Golf 2
Двигател: RH 88 Auto
Местоположение: София
Контакти:

Re: Имам проблеми с домоуправителката...

Мнениеот Commander_Keen » Сря 01 юли 2009 9:48


Закона го прояетох и в момента го принтирах и очертавам с зелено нещата които не са както трябва и ще и ги предоставя!


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Имам проблеми с домоуправителката...

Мнениеот One » Сря 01 юли 2009 9:50


имаш право да свикаш събрание на входа -
постави въпроса за отношението пред всички, както и предложение за избор на нов домоуправител !!!! ако си малцинство - се съобразяваш

все пак всеки за такъв не става - пример в съседния вход за домоуправителка е избрана една женичка, която поради ред причини и се качват на главата в следствие входа тъне в мрак и мърсотия - до едно време тя плащала с лични пари сега е спряла и чака да и се върнат от длъжниците.....
в същото време в предишния блок - 140 ап. с едон вход откакто - 10 години избрахме домоупревител който нокому басма не цепи (дави длъжниците на съд, пияндурници и тем подобни с физическа сила ги разкарава) - блока буквално свети на фона на всички други от подобен тип
Така че равновесната точка в такива отниошения е много крехка
Още повече сме племе от диваци достатъчен е 1 кретен да има във входа , който е решил, че всички са му длъжни и да не се събразява с правилата ....

друг е въпроса, че на наемателите се гледа с лощо око, за което те са си виновни (днес ги има утре не и си правят каквот им скимне)
И аз има такива с/у мен дето са решили, че като са под наем и купона можа да им е безпир.....


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Имам проблеми с домоуправителката...

Мнениеот MITKO_DVD » Сря 01 юли 2009 10:01


Колега,ако искаш ми се обади на ЛС аз съм домуправител на нашия блок и съм наясно със всичко ще се хванем и двамата ще отидем до таз госпожа,д а си поговоря с нея да и разясня какви са и правата и какво я чака :Mr Green Fun ,без майтап,така че ако сметнеш за нужно се обади и отиваме,нямаш ядове :да:

П.С. В кой квартал си :?:


Потребителски аватар
Commander_Keen
Мнения: 519
Регистриран на: Съб 20 май 2006 1:24
Автомобил: Golf 2
Двигател: RH 88 Auto
Местоположение: София
Контакти:

Re: Имам проблеми с домоуправителката...

Мнениеот Commander_Keen » Сря 01 юли 2009 10:04


One написа:друг е въпроса, че на наемателите се гледа с лощо око, за което те са си виновни (днес ги има утре не и си правят каквот им скимне)
И аз има такива с/у мен дето са решили, че като са под наем и купона можа да им е безпир.....


Имаш право,но аз съм човек който уважава съседите си и не съм особен фен на купоните...бях им преди 5-6 години и до сега никога не съм имал проблем със някой съсед или домоуправителя даже напротив.Това,че съм наемател не ме прави по-малко човек от останалите? И има хора и хора това,че се е насадило някакво общо мнение за наемателите това не знам,не обичам да ме приспадат към групи заклеймени по някакъв начин,затова не съм доволен от отношението към мен


Потребителски аватар
Стиви Джи
Мнения: 1987
Регистриран на: Пет 05 авг 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Имам проблеми с домоуправителката...

Мнениеот Стиви Джи » Сря 01 юли 2009 10:06


Може да е в конфликт с наемодателя и да иска да му прави мизерии, като му гони наемателите. Питай го и него какъв й е проблема.


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Имам проблеми с домоуправителката...

Мнениеот Bobi_S13 » Сря 01 юли 2009 10:09


Мите, тя ша се кротне само като те види пък и като и кажеш че си и домоуправител...
Киине, Митака е твоя човек и повече нема да имаш проблеми с никой от входа, за по правдоподобно може и аз да дойда...

Като се направиш на говедо, тя ще те псува пред другите, ама тебе ще те гледа като божа кравичка и няма да ти се катери на главата

Последна промяна от Bobi_S13 на Сря 01 юли 2009 10:11, променено общо 2 пъти.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта