Катаджии...научете си правата!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Рошко
Мнения: 236
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 1:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Катаджии...научете си правата!

Мнениеот Рошко » Сря 27 яну 2010 21:09


Колеги ,вчера, 26.01.2010г. на 5 км. от гр. Мездра, ме спряха за рутинна проверка. Понеже лятото катастрофирах и ми написаха акт, че вината е моя при положение, че другия участник избяга, но това е друга тема. Обжалвам си аз сега и акт-а и постановлението, имам вече и насрочено дело . Подавам му на Полицая акт постановление и всичката хартия дето нося със себе си и той ги взе и ми каза елате при колата като приключим с другия човек( бяха спрели и друг човек )Тръгна си човечеца с акта след 15 минути мъка, отивам аз при катаджиите и го гледам единия ми написал фиш. Викам' за какво ми пишете фиш' отговаря ми се ' фиша е 10 кинта, акта 100' както искаш и аз се подписах и си го зех. Качих се в колата и гледам написал ми че нямам контролен талон към СУМПС. Ядосах се и с мръсна газ в районното на Мездра. Там дежурния ми обясни, че катаджията явно наистина не запознат и че следващия път трябва да поискам акт и да не се подписвам на нищо. Сам си се прецаках, отидох платих си фиша, но ме хвана яд, че не се обжалвал и като съм се подписал сам съм се вътрил! Реших, че темата може да послужи на някой! Яд ме е, че е възможно да ти вземат талона и да те глобят, че са ти го взели!Не можах на полицая да му обясня, или по-точно той не успя да ме разбере, че талона ми е в КАТ. После ми обясниха познати, че като видят автомобил от София се заяждат винаги, не знам дали е така, не ме и интересува, но това е положението в жалката ни държавица. Информирайте се колеги, за да не ви цакат като мен. Днес 10, утре10, а може и по-големи да са глобите, за чий?

Последна промяна от Рошко на Сря 27 яну 2010 22:04, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Малоумни катаджии...научете си правата!

Мнениеот Barboukov » Сря 27 яну 2010 21:22


Е как ще ти напише фиш без да ти каже, какво си нарушил? :063:
Ама и ти си една шматка. Как ще подпишеш фиша, без да гледаш какво ти е писал?
:bishop
Ходи удари едно "рамо" на жената и ще ти мине.
Неподписан акт неможе да се обжалва.


Рошко
Мнения: 236
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 1:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Малоумни катаджии...научете си правата!

Мнениеот Рошко » Сря 27 яну 2010 21:29


за акта да, ама викам 10 кинта 10, давай да върви, ама като видях за какво побеснях, тея дни ще снимам фиша и акта и сичките бомаги и ще ги кача... :)


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11928
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Малоумни катаджии...научете си правата!

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 27 яну 2010 21:35


Не че гледам да се заяждам ама темата е малоумна отвсекъдем.
На първо време не е ли по добре катаджийте да си научат задължения пък ти да си научиш правата и тва къде се подписваш. Баси аз така утре ще ти поднеса нотариален акт за жилището си да подпишеш :roll:


Mihail_Dimov
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Razgrad

Re: Малоумни катаджии...научете си правата!

Мнениеот Mihail_Dimov » Сря 27 яну 2010 21:36


И аз по темата да кажа нещо за тия корумпираните...

Вчера си вървя аз по улицата и гледам 2ма катаджий спират коли. Аз намалих темпото че ми е интересно какво ще им искат, понеже до сега не са ме спирали :mrgreen: Както и да е. Първия когото спряха само си отвори прозореца, тегли 2 ***** майни на полицая, скара му се нещо и оня без да му каже нищо се изнесе :screwy Направо не повярвах на очите си :beat_butt2 Няма и 10 секунди вече пресичам гледам спират 1 жена и почва на висок тон да и се кара защо кара само на габарити, и след малко почна да и пише фиш за това че не е на фарове, а през това време поне 5 автомобила минаха без да са си включили фаровете...

Е питам се аз какъв респект да имаме към тези хора..

П.П. Не искам да убиждам никого с поста си. Зная че въпреки всичко има много къдърни и свестни хора сред катаджийте, но просто такива екземпляри смъкват имиджа на цялата институция...


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Малоумни катаджии...научете си правата!

Мнениеот Pichaga » Сря 27 яну 2010 21:40


айде стига от такива малоумни теми
п.с. отключвам по молба на автора, като моля да не се налага пак да заключа, заради неприемлив език


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Re: Малоумни катаджии...научете си правата!

Мнениеот R@do » Пет 29 яну 2010 8:39


Рошко написа:за акта да, ама викам 10 кинта 10, давай да върви, ама като видях за какво побеснях, тея дни ще снимам фиша и акта и сичките бомаги и ще ги кача... :)

Гузен негонен бяга......
Аз при явно превишаване със 70 км/ч. и седя и гледам умно в очакване как ще ме подхване, а ти директно виновен без да знаеш за какво т.е. катаджията ти е направил "предложение което не може да откажеш" вместо 100 - 10 лв. :applause:

Напомня ми случай от преди 30 г. когато спряли чичо ми на 200 км от родния град, написа ли му фиче и когао попитал с какво е нарушил правилника, отговора бил - " Искаш да ми кажеш, че за 200 км път нито веднъж не си настъпил осевата линия?"


Рошко
Мнения: 236
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 1:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Малоумни катаджии...научете си правата!

Мнениеот Рошко » Съб 30 яну 2010 15:49


R@do написа:
Рошко написа:за акта да, ама викам 10 кинта 10, давай да върви, ама като видях за какво побеснях, тея дни ще снимам фиша и акта и сичките бомаги и ще ги кача... :)

Гузен негонен бяга......
Аз при явно превишаване със 70 км/ч. и седя и гледам умно в очакване как ще ме подхване, а ти директно виновен без да знаеш за какво т.е. катаджията ти е направил "предложение което не може да откажеш" вместо 100 - 10 лв. :applause:

Напомня ми случай от преди 30 г. когато спряли чичо ми на 200 км от родния град, написа ли му фиче и когао попитал с какво е нарушил правилника, отговора бил - " Искаш да ми кажеш, че за 200 км път нито веднъж не си настъпил осевата линия?"

Може и да си прав.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта