Над 150 коня = данък лукс?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
G60

Re: Над 150 коня = данък лукс?

Мнениеот G60 » Вто 23 мар 2010 14:24


group® написа:
ChimeyJimmey написа: ...


Не знам, какви наблюдения имаш, но аз такива гледки като тук, никъде не съм видял(а съм бил тук там):
- пълни кафета, молове и всякакви заведения! Непрекъснато е така, а заведенията са много, много!
- 10 човека вършат нещо - един работи, девет пушат с кафе в ръка и спорят за политика, футбол и т.н. И това не е анекдот, а съвсем реални кадри, които често виждам.
- обслужване под всякакъв минимум - навсякъде! Често може да се случи да чакаш за да те обслужат, защото лицето говори по телефона, пуши цигара, млЮщи фастъчки и семки или просто обсъжда нещо с колежка! Даже съм ставал свидетел на такива гледки, докато собственик/управител е на място :banghead:
- мърляво свършване на работа е ежедневие.
И още много, много примери за мързела на българина.
Работим добре само в чужбина.
Сега някой ще каже "Защото тук малко плащат"
Не е това - просто там средата ни кара да го правим.
Виждаме, че всичките ни колеги бачкат и се интересуват от това, което правят и ни заразяват и нас или просто ставаме аутсайдери.
Няма как да получаваме много за мързела си.
В БГ един завод е с пъти по-ниско КПД от такъв в други държави.
Как да вдигнат заплатите, когато са нужни двойно повече работници за една работа?!
И сега опираме до въпроса "кое е първо...?!"
Има го и фактора, че всеки гледа се налапа и експлоатира, но замислете се, че всички сме така и реално бихме били същите в подобна ситуация!
Все да плащаме малко, а да получаваме искаме! Все ни е виновно нещо или някой!
И тук идва мястото на държавата, която чрез закони и ред трябва да ни възпита да не мишкуваме, а такова нещо няма.
Просто темата е много комплексна, но истината е, че без да променим отношението си към работа, околни и всичко останало, не ни чака светло бъдеще!
Непрекъснатото черногледство много ни вреди!

Ама ти май прекалено се вземаш на сериозно а? Щял да си плаща данъците гордо и разни други глупости...как ги измисли? Кво като си работил в чужбина,голяма работа. Както каза някой точно чужденците са страшни търтей в техните си държави и не стига че хора като нас им вършат работата ами и ако случайно стане дума за някакво увеличение на каквото и да било веднага почват протести митинги,а не като тук всички се надпреварват да се бият в гърдите как щели да си плащат щото това било тяхно задължение. Направо ми писна с тия данъци увеличения на токове води и каквото се сетиш,ами аз да нямам банка? А щом попиташ за увеличение на заплати....аааааа не дума да нме става!!! Е с какво да ги плащаме тогава тия данъци и сметки?




Потребителски аватар
dude
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 27 май 2005 13:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Над 150 коня = данък лукс?

Мнениеот dude » Вто 23 мар 2010 15:29


122 kw e 163 коня , май?
демек акцизните бивши коли са това, но никъде не видях да се говори за кубатура, (това е от нюз.бг)

http://images.ibox.bg/2010/03/22/314.jpg
много е голямо изображението,...


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Над 150 коня = данък лукс?

Мнениеот AmW » Вто 23 мар 2010 15:37


G60 написа:...



Търтей са друг път...
Ако го мързи, идва някой източно европеец и му взима работата... и на него му взимат къщата, едната кола, втората кола и му пожелават успех.
Груп е много прав. И за обслужването и за мързела
Казвал съм го и преди... мисленето ни е сбъркано...


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9878
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Над 150 коня = данък лукс?

Мнениеот group® » Вто 23 мар 2010 15:44


dude написа:122 kw e 163 коня , май?
демек акцизните бивши коли са това, но никъде не видях да се говори за кубатура, (това е от нюз.бг)

http://images.ibox.bg/2010/03/22/314.jpg
много е голямо изображението,...


Тоест кола 174к.с. от началото, средата на 90те - около 300лв
Същата от края на 90 и началото на 00 - около 500лв
Края на 00 - около 900

Правилно ли смятам?

Има класова логика, но не и екологична :roll:

АБФите и малките 1.8Т могат да спят спокойно, не са лукс mhihi

@G60 - ти ако искаш не плащай! Боли ме ... Живей, както си ти е угодно. А аз дали си вярвам или не, си е моя работа. :idea:


Потребителски аватар
Rijo
Мнения: 842
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 19:57
Автомобил: BMW e39
Двигател: M54B22

Re: Над 150 коня = данък лукс?

Мнениеот Rijo » Вто 23 мар 2010 16:06


Многое прав group®, ама много ...
Манталитетът ни е лош, мързеливи сме.

Прост примет за манталитетът е тази тема - говори се за автомобили 150 к.с. И 3000 кубика. Обаче бая народ сипа.

Днес виновен е Бойко, преди беше Сергей, по - преди това Симеон. Всичките сме специалисти по икономика, енергетика, футбол ... чакайте си, те ви оправят.


Потребителски аватар
kakyra
Мнения: 244
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 20:30
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.6
Местоположение: Пловдив

Re: Над 150 коня = данък лукс?

Мнениеот kakyra » Вто 23 мар 2010 16:26


Ако се случи, казвам АКО- данъка се вдигне на 22% съм обеден, че и 10- пъти да излезне от кризата (нищо, че ние 20 години не сме мръднали), този данък няма да спадне. Ще направят съпоставка с други страни с такъв процент и вдигнат ли сега после смъкване няма. Нали сме като хлебарките( колкото и да ни мачкат все шаваме), пък и сме като нями, не им мрънкаме достатъчно и тн и тн. Не ги разбирам тия нашите политици, от политика ли не разбират, какъв и е проблема. Гърция е пред банкрут и те имат подобни проекти, но къде са те къде сме нии :screwy Защо не се хване якой да измисли нещо от което ще има полза и всички ще са доволни ( Можеби да не се дават по милион и половина хонорар за приказки на депутатите) или нещо от сорта.


Потребителски аватар
Nafta
Мнения: 1752
Регистриран на: Чет 02 авг 2007 13:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Над 150 коня = данък лукс?

Мнениеот Nafta » Вто 23 мар 2010 17:24


Издрискахте 7 страници напразно.
Прието ли е? Не е.Някой потвърдил ли е, че се обсъжда това нещо? Не е.
Журналистчетата се чудят как да станат известни и да предизвикат медиен интерес.
Недейте да се палите за глупости, ще си извадите очите, хора.
Ако го приемат - тогава има смисъл да ръчкаме.Сега аз не виждам смисъл.
За 22-та % ДДС не знам, ама това с данък лукса е безпочвено да го коментираме сега.
Иначе е пълна глупост тоя данък.Ама ако го приемат съм за.Ако искаш да си тузар и гъзар ще си плащаш за това.В България обаче едва ли... :lol:

Между другото не е трудно да се забележи как се държите с group откакто не е модератор.Не говоря за чичи, защото между двамата явно си има нещо от преди.
Ама другите как скачате срещу него...Тип "да го сложим на мястото му".
Утре може да се случи да имате нужда от помощтта му, ще имате ли очи да му я поискате??


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Над 150 коня = данък лукс?

Мнениеот One » Вто 23 мар 2010 17:32


Rijo написа:Многое прав group®, ама много ...
Манталитетът ни е лош, мързеливи сме.

Прост примет за манталитетът е тази тема - говори се за автомобили 150 к.с. И 3000 кубика. Обаче бая народ сипа.

Днес виновен е Бойко, преди беше Сергей, по - преди това Симеон. Всичките сме специалисти по икономика, енергетика, футбол ... чакайте си, те ви оправят.

:да: :да: :да:
съгласен и с group® и с Rijo


няма да споменавам и факта, че напоследък зачестиха партенките, които уж излизат от правителството и всички му се мятат отгоре, в крайна сметка се оказава,че е на накой "журналист" или недоказан икономист мозъчната пръдня !

ама правителството требе да се оправдава на всички и да се защитава за неща дето хал хабер си няма - така се хаби безкрайно ценно време и енергия
и си е чиста пропаганда на комунистите в стил Гьобелс !


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9878
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Над 150 коня = данък лукс?

Мнениеот group® » Вто 23 мар 2010 17:41


kakyra написа:Гърция е пред банкрут и те имат подобни проекти, но къде са те къде сме нии.

Точно тук е ключа.
Ние не сме Гърция.
Те са зле, ама много зле, защото досега бяха добре :lol:
Техния външен дълг е около 100 пъти по-голям :idea: (по спомен беше над 300 млр.)
Като численост на населението са малко над 10 млн.
Без да съм икономист излиза, че те са много, ама много зле!
Нещо много пари идват на глава от населението!
Щом ние сме зле, те са 100/2 пъти по зле!
Правилно ли смятам? Икономисти...?
И нима в основата на кризата не бе точно хубавия живот на кредит?

И сегашното правителство, какво иска?
Да ни свие нас, за да няма нужда да попълва дефицита с осромни кредити, както правят всички правителства до сега!
Аз в това лошо не виждам.
Да знам, че не е честно пак ние да плащаме сметката, но няма как. Това е живота!
Простото население носи кръста на големците, а нас 20 години ни клатят едни големи ...
Аз не помня друго правителство да ни е казвало директно "Трабва да се сгърчите, няма как"
Досега беше все "Ама вие сте добре! Какво ви е?! Всичко си имате. Е айде ще вземем още милрд евро за да ви дадем още малко и ние така, и те така"

Може и да греша ;)


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Над 150 коня = данък лукс?

Мнениеот chefito » Вто 23 мар 2010 17:54


Подкрепям груп....не съм икономист, но от погледа на супер лаик в тези материи, нещата ми изглеждат точно като в последния пост на груп.....


G60

Re: Над 150 коня = данък лукс?

Мнениеот G60 » Вто 23 мар 2010 17:54


Nafta написа:Между другото не е трудно да се забележи как се държите с group откакто не е модератор.Не говоря за чичи, защото между двамата явно си има нещо от преди.
Ама другите как скачате срещу него...Тип "да го сложим на мястото му".
Утре може да се случи да имате нужда от помощтта му, ще имате ли очи да му я поискате??

Мен ли имаш предвид? Въобще не ме интересува кой какъв е,дали е модератор или не слабо ме интересува :!: Просто ме издразни мнението което има за мнозинството българи,били мързеливци...не работели...вечно мрънкали...колко работни били чужденците...как трябвало всеки да си плаща с кеф всички задължения :screwy Ами ще ми обясни ли някой как се плащат всякакви видове задължения които измислят всеки ден тия тъпанари които ни управляват :evil: Не сте работили само вие в чужбина,аз съм работил 2години в Италия и по големи тъпаци и търтей от итакианците не съм виждал никъде по света,така че не ,и говорете колко са работни чужденците.И още нещо, как човек който взема заплата 400лв да плати ток 200лв вода 30лв телефон 30лв данък сгради,данък за колата,гражданска застраховка,винетка,глоба ако не си отишъл на профилактичен медисцински преглед.......глоби,данъци,задължения...е камъни ли да яде средностатистическия българин? За дехи или каквото и да било друго не говоря,и какво стана имаме само задължения а права? Писна ми да си карам колата и през ден да правя нещо заради кратерите по пътищата,писна ми да ми завишават сметките за ток и да нямам право да оспоря каквото и да е,първо плащаш после оспорваш аман от данъци нови и нови.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Над 150 коня = данък лукс?

Мнениеот AmW » Вто 23 мар 2010 18:01


Абе няма за ядене, ма ще се избият в Моловете...
СерЖо ТакинИ, ЕмпориО АрманИ и т.н и т.н
Замисли се колко хора дават луди пари за дрехите, телефони и автомобили и пак прочети поста на груп.
Комплексарщина и суетност е всичко.


Потребителски аватар
smg
Мнения: 414
Регистриран на: Вто 29 юни 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Над 150 коня = данък лукс?

Мнениеот smg » Вто 23 мар 2010 18:16


Груп
Динякъде си прав, но не съвсем.
Прав си за това, че българския народ е мързелив и завистлив...обаче

Правителството се бори на всякаква цена да намери пари. Тези тьй наречение анти-кризисни мерки, са нищо повече от грабене на народа. Тези, които така или иначе не плащат данъци, ще си останат като длъжници.
Реално има много ама наистина много пари, пръснати по цялата държава, обаче трябва да се работи за да се съберат.
По-лесно е да вдигат данъци, такси, налози и прочие.
Всекидневно виждам милиони левове да изтичат в канала, под най-различни форма.
Ще дам няколко просто примери...Спирането в зелените площи и детските площадки. Глобата е солена и поучителна. Обаче са единици тези, които са имали честта, да бъдат санкционирани от Софииска Община. Аз лично бях глобен и повече едва ли ще си позволя, да паркирам на подобно място. Ако започнат да се глобяват редовно подобни нарушители ще се съберат много средства.
Друг пример...тази "фирма" Паркинги и Гаражи трябва да бъде заличена от лицето на земята. Това е дупка в бъджета, през която изтичат милиони левове. Обаче изтичат в правилния джоб и затова не се повдига въпрос за нея.
Не може да има длъжници на Топлофикация за по 5-10к лв. Това е показателно, че няма никакъв контрол по събиранията.
Изчисляването на данъците трябва да се променят коренно. За МПС с Евро 2 да се плаща 30лв годишен данък, а за МПС с Евро 4 да бъде 400лв.
В момента ремонтират околовръстното шосе...Разбира се няма да се направи през ноща, а трябва да се прави в час пик, за да се забавят и тези хора и фирми, които все още имат работа. Все едно този извънредния труд на тези мангали, струва милиони и не може да се резне той, като анти кризисна мярка.

А хитреците какво мислят? Да вдигнат ДДС-то да доубият вече свитото потребление. Дори хората, които не разбират и грам от икономика, би трягбвало да знаят, че иденствения начин за раздвижване на икономиката е, чрез потребление.
Edit
Сетих се да добавя...Друго просто правило в икономиката и маркетинга е...Да се намали инвестицията и да се максимизира печалбата.
В тази държава никоя институция, не гледа да оптимизира ресурсите(в това число и човешки). А може толкова много да се направи.


Потребителски аватар
kakyra
Мнения: 244
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 20:30
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.6
Местоположение: Пловдив

Re: Над 150 коня = данък лукс?

Мнениеот kakyra » Вто 23 мар 2010 22:28


"Нафта" Ние дискутираме, не взимаме решения, че да правим заключения от взети вече решения.
А Груп идеята ми е, че каквото предложат Гърция като антикризисен проект, след 2 седмици и българия го прави. Но и ти го казваш, къде са те къде сме ние. Имаме реални възможности да се оправим(въпреки, че не смятам, че сме толкова зле), нямам предвит че сме цвете за мирисане, никога не сме били, но по документи безработните са 600 000 а реално неработещите да са 100 000, ако направят осигоровките както те искат ще станат по документи над милион със сигорност. Ако данъка се вдигне, една фирма с по 200 фактури на месец, ще очредява около 100, ще се крие доход, ще се крие какво ли не. Данък лукс ако се въведе, богатите ще прикрият всичко, ще бутнат тук там по малко, ще прехвърлят имотна собственост и тн. докато средно живущите с колички 90-98 с над 120 коня както е по проект, няма как да ги правим тия неща. И ДА МЪРЗЕЛИВ НАРОД СМЕ!!! Масово гледам как "30 човека гледат 1 как копа трЪбЪ " все някой ни е длъжен и все някой друг трябва да ни върши работата. Не знам, мъчат се политиците да ни измъкнат, сигорно има и истина в това, че работят в наша полза, но явно начина и подхода им не е правилен.


Потребителски аватар
Rijo
Мнения: 842
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 19:57
Автомобил: BMW e39
Двигател: M54B22

Re: Над 150 коня = данък лукс?

Мнениеот Rijo » Вто 23 мар 2010 22:49


smg написа:Дори хората, които не разбират и грам от икономика, би трягбвало да знаят, че иденствения начин за раздвижване на икономиката е, чрез потребление.


Всъшност хората, които не разбират и грам от икономика, не разбират грам от икономика (и в повечето случеи формират възгледите си на база какво е казал снощи Славиту).
Аз нямам претенции, но съм чел това - онова и ако не съм сигурен питам или чета допълнително. В този ред на мисли има доста варианта за раздвижване на икономиката. Някои от тях си противоречат фундаментално (търсенето поражда предлагането или предлагането поражда търсенето?!?). Малко повече инфо, тук.

Ако беше толкова елементарно/просто нямаше да сме на този хал.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта