полиране на стъкла на слънчеви очила

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

полиране на стъкла на слънчеви очила

Мнениеот mucho » Пет 02 юни 2006 16:23


тъй пунежи усетих аз че си е жив кяр да са допитвам до целокупното потребител тука, да почерпя от премъдрия колективен разум дет има една дума ;) - та сега Ви мола да ми кажете е ли е възможну подобна интервенция ...

... аз неска влязух в една оптика питах там консултанта ли е къв е не гу знам, и оня нещо зе да лашка, че тва видиш ли не можело - може и верну да не мое, ма кат гу видех къв избий колец е и той кат мен и нещу не му фанах вяра - апа и си спомням, че преди съм си даал да ми полират стъклото на часовника, то верну, че при очилата е друго, там некви слоеве али бали ...

... а са тука молам ви светнатите светнете ма и мени ;)




Потребителски аватар
bluefen
Мнения: 886
Регистриран на: Чет 23 сеп 2004 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bluefen » Пет 02 юни 2006 16:53


аз съм чувал с златарска паста че се полират дисплеи и стъкла на часовници ама колко е истина ..............незнам


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Мнениеот madmen » Пет 02 юни 2006 16:58


bluefen написа:аз съм чувал с златарска паста че се полират дисплеи и стъкла на часовници ама колко е истина ..............незнам

Е истина е!
Ама за слънчеви очила не знам. Може би ако не са пластмасарки .... не знам


Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Geleto » Пет 02 юни 2006 17:43


Опитай с паста за зъби ако не са много надрани!


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот didoriginal » Пет 02 юни 2006 18:13


Паста за зъби и памук - сваля дребните драскотини!

НО ако очилата ти са със специално покритие спиращо UV лъчите по-добре не си прави труда! :roll:


Потребителски аватар
SMEL
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 17:58
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Варна

Мнениеот SMEL » Пет 02 юни 2006 19:15


НЕ СЕ ПОЛИРАТ-всичко отива по дяволите-UV+Поляризациа/ако имат/


Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mucho » Пет 02 юни 2006 21:46


ясну тенкю пипъл, май ше си купуам нови ;)


Потребителски аватар
maverick
Мнения: 167
Регистриран на: Нед 26 дек 2004 14:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maverick » Вто 06 юни 2006 17:26


полират се полират се.лично аз съм полирал едни версачета на жена ми....и още си ги носи и не е нито кривогледа нито с изгорели зеници или квито и да било странични ефекти.единствено е кофти ако имат антирефлексно покритие....


Потребителски аватар
SMEL
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 17:58
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Варна

Мнениеот SMEL » Вто 06 юни 2006 18:58


не се полират-значи UV филтъра е върху стъклото,както и поляризацията.Хората като ти ги продават-казват да не се мият със спирт или нещо подобно-а ти ще ги полираш.Така сега очилата на жена ти имат стъкла=на 10 лв/менте очила от всеки ъгъл/Прочети за ефекта от тях-разшряване на зеницата при гледане през такива очила.


Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mucho » Вто 06 юни 2006 21:03


то са ше излези кат фукня, но моите очила са доста скъпички а драскотинките са се пак малки и незначителни та не бих си праил експерименти с тях, но ако пък теа драскотини са вредни за дзъркелите ми ше си купуам нови - и тоа път по осторожно ше ги паза ;)


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Вто 06 юни 2006 22:03


Никва паста за зъбки...
Един полароид замина така... ;)
Дан си посмял...


Потребителски аватар
Tishku
Мнения: 3141
Регистриран на: Пон 16 яну 2006 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Бургас

Мнениеот Tishku » Вто 06 юни 2006 22:08


Ако питате мен, ако няма специален препарат по-добре бе барай :)
А и щом са ти скъпички.... :wink:
Провери в оптика или магазин специализиран за очила за да няма грешки :D


Потребителски аватар
spa
Мнения: 107
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: полиране на стъкла на слънчеви очила

Мнениеот spa » Вто 06 юни 2006 22:21


mucho написа:тъй пунежи усетих аз че си е жив кяр да са допитвам до целокупното потребител тука, да почерпя от премъдрия колективен разум дет има една дума ;) - та сега Ви мола да ми кажете е ли е възможну подобна интервенция ...

... аз неска влязух в една оптика питах там консултанта ли е къв е не гу знам, и оня нещо зе да лашка, че тва видиш ли не можело - може и верну да не мое, ма кат гу видех къв избий колец е и той кат мен и нещу не му фанах вяра - апа и си спомням, че преди съм си даал да ми полират стъклото на часовника, то верну, че при очилата е друго, там некви слоеве али бали ...

... а са тука молам ви светнатите светнете ма и мени ;)


Зависи от очилата. Ако ся накой евтин вариант определено не става. Ако са по скъпи обикновено УВ-то и поляризацията е интегрирана в многопластова плака и полирането е възможно. Знам че има специални шлайф пасти. Такова нещо може да потърсиш в оптика/часовникар/ГСМ сервиз. Но преди да постъпиш към операцията консултация в добра оптика е най-добре.


Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: полиране на стъкла на слънчеви очила

Мнениеот mucho » Вто 06 юни 2006 23:54


spa написа:Зависи от очилата. Ако ся накой евтин вариант определено не става. Ако са по скъпи обикновено УВ-то и поляризацията е интегрирана в многопластова плака и полирането е възможно. Знам че има специални шлайф пасти. Такова нещо може да потърсиш в оптика/часовникар/ГСМ сервиз. Но преди да постъпиш към операцията консултация в добра оптика е най-добре.


ами и аз съм чувал за такива пасти и какту вечи казах часовника ми така беше полиран пирфектну разбира са там си е чистак бърсак стъкло ...

... аз не отбирам ма се си мисла апа и ми са струа, че въпросните слоеве на моите очила са вътрешни и едно евентуалну полиране на най външния слой няма да навреди - усвен да ида в друга по готска оптика и пак да са консултирам, че аз сам такиа експерименти ни си праа ;)

благодаръ на всички за помощта ;)


Потребителски аватар
gstoyanov
Мнения: 198
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 22:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gstoyanov » Сря 07 юни 2006 13:38


Проверка за поляризация: С още един чифт поляризирани очила - сложи ги така, че да гледаш през две стъкла едновременно (поне с едното око). След това завърти вторият чифт на 90 градуса и пак пробвай. В единият случай трябва нищо да не се вижда през стъклото. Ако и в двата случая всичко се вижда през стъклото - поне едни от очилата не са поляризирани (твоите или другите).
Става и с часовник с течно-кристален дисплей ... или с не-цветен GSM. Това обяснява защо не си виждам GSM-а през слънчевите очила ;)

Ако не можеш да ги носиш надраскани - пробвай да ги полираш (ако е евтино, евентуално сам - с паста за зъби) и след това тествай по описания метод - ако поляризацията е във някакъв вътрешен слой - значи тя би трябвало да е наред. Занеси ги след това в някоя оптика да ги тестват за UV филтър (може и той да е във вътрешен слой и да е наред). В оптиката в ХИТ тестването за UV май е безплатно.

НЕ МИ СЕ ВЯРВА, че всичко ще е наред, но поне можеш да пробваш (почти без пари) преди да ги хвърлиш ;)



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта