Протест!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
yankodrift
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Протест!

Мнениеот yankodrift » Съб 05 мар 2011 15:19


КОЙТО ГО Е ГРИЖА, НЕКА СЕ ПРИСЪЕДИНИ !

Протестът ще съвпада с протеста на Българският съюз на товарните превозвачи!

Исканията са прости и ясни-намаляне на акциза/ддс-то, което ще доведе до падане на цените на горивата,което ще доведе до поевтиняването и на други стоки понеже транспортните разходи ще са по-малки!

Идеята на първия протест е да се привлече вниманието на медиите и евентуално да привлечем повече съмишленици за по-нататъшни действия!Първата форма на протест ще бъде да се съберем колкото можем коли и да зареждаме на дадена бензиностанция за по 50 стотинки - 1лв. по 5-6 пъти!

P.S В Египет се организираха по интернет и постигнаха своето. Само в Бг нещата нещо не се случват вече 20 год. Да видим СЕГА.

НА 13 МАРТ 2011Г. ЩЕ Е ПЪРВИЯТ ПРОТЕСТ ЗА ВСИЧКИ ГРАДОВЕ.

Пазарджик - Среща в 11:30 на битака

София - 18:30, Бензиностанция OMV на бул. Г.М.Димитров - кръстовището с бул.Кл. Охридски

София 2 - запад - 18:00 - Сборен пункт: Паркингът на Кино Арена Запад

Пловдив - Сборен пункт изхода на паркинга на Метро в Тракия 13март 11:30часа

Габрово- от 12:00 ч на паркинга на жп гара

Велико Търново - 11:00 ч. на паркинга на Практикер.

Бургас - 18:30 ч среща на паркинга на мола (2-ри етаж)

Русе - Среща в 12:00 ч на Кауфланд (кръговото)

Варна - От 13:30ч. започваме да се събираме на паркинга на крайбрежната алея(след пикадили на 200 метра в дясно от там има още около 150-200 метра,един голям десен завой и сте там)

Плевен - 13:00 ч Паркинга на Кауфланд (до парк "Кайлъка)

Троян - колите ще се съберат на паркинга на ЕЛПРОМ.. ( не са казали в колко часа още)

Повече инфо тук http://www.bulforums.com/bgprotest_2011 ... um.php?f=2
и тук http://www.facebook.com/home.php?sk=gro ... =group_r2j

СЪБУДЕТЕ СЕ !!!
radotom написа:Следващия, който пусне тема за протест за горивата ще получи официално предупреждение!

Дооообре :)

Последна промяна от brabus на Съб 05 мар 2011 15:25, променено общо 1 път.
Причина: Много внимателно с тази тема, за да не улети и тя в коша! Не искам никакви политически дразги в нея.




Потребителски аватар
mimo MS
Мнения: 173
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 13:22
Автомобил: Passat 1.9 131hp Passat 1.8 90hp
Двигател: AVF 2002 RP 1991
Местоположение: Перник-Горно Сахране

Re: Протест!

Мнениеот mimo MS » Съб 05 мар 2011 15:29


колеги а Перник


yankodrift
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Протест!

Мнениеот yankodrift » Съб 05 мар 2011 15:34


mimo MS написа:колеги а Перник

http://www.facebook.com/event.php?eid=194631847223808


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Протест!

Мнениеот hooligans » Съб 05 мар 2011 15:44


20 тема за протеста, който някой си го е цопнал на омв-то до тях
айде моля ви...

София - 18:30, Бензиностанция OMV на бул. Г.М.Димитров - кръстовището с бул.Кл. Охридски

София 2 - запад - 18:00 - Сборен пункт: Паркингът на Кино Арена Запад


:screwy


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Протест!

Мнениеот H2O » Съб 05 мар 2011 15:45


Протеста е пълна загуба на време.Темата с горивата е много сложна материя.Не зависи само от правителството или от Моканина.А колкото за държавата все едно да и бръкнеш в джоба.Демек по малко пари в хазната.Все едно срещу теб да протестира някой,че вземаш голяма заплата и трябва да се намали. :Mr Green Fun Представи си го така.И колко според автора трябва да стане бензина,че да си доволен.Ей ви тема да си чешете пръстите по копчетата mhihi


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Протест!

Мнениеот hooligans » Съб 05 мар 2011 15:48


yankodrift написа:Първата форма на протест ще бъде да се съберем колкото можем коли и да зареждаме на дадена бензиностанция за по 50 стотинки - 1лв. по 5-6 пъти!

НА 13 МАРТ 2011Г. ЩЕ Е ПЪРВИЯТ ПРОТЕСТ ЗА ВСИЧКИ ГРАДОВЕ.



София 2 - запад - 18:00 - Сборен пункт: Паркингът на Кино Арена Запад


На Арената, пуканки и коли ли ще зареждате :roll: mhihi

ПП: Линковете не се отварят


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Протест!

Мнениеот AmW » Съб 05 мар 2011 16:31




Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Протест!

Мнениеот my heart iS iCe » Съб 05 мар 2011 16:34


Ако има колеги от Благоевград, и искат да се съберем да ми пишат, да се организираме! :wink:


Потребителски аватар
Disturbed
Мнения: 94
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 21:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Протест!

Мнениеот Disturbed » Съб 05 мар 2011 16:36


H2O написа:Протеста е пълна загуба на време.Темата с горивата е много сложна материя.Не зависи само от правителството или от Моканина.А колкото за държавата все едно да и бръкнеш в джоба.Демек по малко пари в хазната.Все едно срещу теб да протестира някой,че вземаш голяма заплата и трябва да се намали. :Mr Green Fun Представи си го така.И колко според автора трябва да стане бензина,че да си доволен.Ей ви тема да си чешете пръстите по копчетата mhihi


Бензина трябва да е до 2лв а газта до 1лв!!! Ако на теб ти е добре, трай си! На мен не ми е! Ако ти си от хората който търпят и псуват на майка пред телевизора когато нещо не им харесва, аз не съм от тях! И съм сигурен, че има много хора като мен! И за жалост като теб! Половината от цената на горивата се формира от АКЦИЗ, който необосновано е много висок! Ако неискаш да направиш нещо за себе си, поне бъди отговорен и направи нещо за децата си! Поне те да не живеят в държава на простотията! Излез покажи гражданската си позиция, ако мислиш че имаш такава! Вече не е социализъм, спокойно никой няма да те вкара в затвора затова че си изказал мнение! А пръстите си ги чешеш ти, щото ти си тоя който на 13-ти ще си остане вкъщи, без мнение, без глас, без позиция! Спрете да се държите като стадо овце!


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Протест!

Мнениеот dobrin » Съб 05 мар 2011 16:44


Не можеш да казваш на някой да трае! Това се надявам да ти е ясно!

Лично мое мнение:
Такава тема не е необходимо да има. Дори ако щете като част от правилото за забрана на дискусии с политическа тематика. Защото рано или късно всяка такава тема отива натам. (Ако това се случи с тази ще бъде незабавно изтрита!)

Мога да го обясня и по-надълго. Горивата, както и цигарите и алкохола например, се считат за луксозна стока. Затова върху тях се начислява акциз. Освен това, те са едно от основните приходни пера в бюджета на всяка държава. От тях съответно идват голяма част от средствата, необходимо за здравеопазване, образование, инфраструктура и т.н. Същите тези, които реват срещу цените на горивата, ще реват после и срещу лоши пътища, лошо образование и т.н. (повярвайте, има и по-лошо от нашите пътища, образование и т.н.)

Едно не могат да разберат хората - това, че за 5000 лева можеш да вземеш автомобил 250 коня, не означава, че можеш да си го позволиш. И че правото да имаш и управляваш автомобил не е дадено свише, човек трябва здраво да работи, за да може да си го позволи. Защото повечето са свикнали да ходят и до тоалетната с автомобила си. А други пък хора използват това криворазбрано право за да гонят свои собствени цели. При това чисто политически. Ето затова и не трябва да има такава тема. А и защото до сега не си спомням с такива протести да са променени цените на горивата.

Живеем в пазарна, свободна икономика. И цените се определят от пазара. Акцизът се определя от държавата, като дългосрочната държавна политика в тази насока (да ме поправи Varbona, ако греша) е за плавно увеличаване в следващите години. А и щом улиците винаги са пълни с автомобили, има задръствания вече във всеки по-голям град, значи цените са в рамките на нормалното. Да, не е евтино, но това е ситуацията в момента - такива са цените на горивата на световните пазари, при това съвсем разбираемо защо - несигурност в голяма част от държавите от ОПЕК и т.н.

Имайте предвид, че темата ще се следи особено от близо и при най-малкото нарушаване на правилата нарушителят ще получава официално предупреждение, а ако в нея преобладава противоправилно писане, темата ще бъде заключена или изтрита!


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Протест!

Мнениеот H2O » Съб 05 мар 2011 16:50


Disturbed написа:
H2O написа:Протеста е пълна загуба на време.Темата с горивата е много сложна материя.Не зависи само от правителството или от Моканина.А колкото за държавата все едно да и бръкнеш в джоба.Демек по малко пари в хазната.Все едно срещу теб да протестира някой,че вземаш голяма заплата и трябва да се намали. :Mr Green Fun Представи си го така.И колко според автора трябва да стане бензина,че да си доволен.Ей ви тема да си чешете пръстите по копчетата mhihi


Бензина трябва да е до 2лв а газта до 1лв!!! Ако на теб ти е добре, трай си! На мен не ми е! Ако ти си от хората който търпят и псуват на майка пред телевизора когато нещо не им харесва, аз не съм от тях! И съм сигурен, че има много хора като мен! И за жалост като теб! Половината от цената на горивата се формира от АКЦИЗ, който необосновано е много висок! Ако неискаш да направиш нещо за себе си, поне бъди отговорен и направи нещо за децата си! Поне те да не живеят в държава на простотията! Излез покажи гражданската си позиция, ако мислиш че имаш такава! Вече не е социализъм, спокойно никой няма да те вкара в затвора затова че си изказал мнение! А пръстите си ги чешеш ти, щото ти си тоя който на 13-ти ще си остане вкъщи, без мнение, без глас, без позиция! Спрете да се държите като стадо овце!

Не съм те видял последните 20год.да протестираш,нито по телевизията или по радиото.Значи си много търпелив?Не ми излизай с номера за децата и разни популистки речи.Правя за държавата повече от колкото си представяш!Там където отиваш аз отдавна съм се върнал,пич :mrgreen:


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Протест!

Мнениеот feikot » Съб 05 мар 2011 16:55


Търсенето определя предлагането.При завишено търсене,се предлага повече,съответно и на по-висока цена.И обратното.Акциза,данъците митата и пр. се залагат в дългосрочните планирания на икономически "ръст".Определят се (при нормално управление) с години напред,като разбира се търпят и корекции спрямо конкретните икономически състояния.За в бъдеще това което взема държавата ще се увеличава,докато не минем на електро мобили.Няма виждане за намаляне на тези такси и пак нафтата да е 1.5 а бензина 1.3.Това е което ни чака.Като подписаха Протокола от Киото,за да вземат 200тина милиона,ще целят намалянето на вредните емисии.А така ще си печелят и от нас и от държавите,които ни купуват вредните емисии.До 2019.След това ще видим.


Потребителски аватар
stan4o_mc
Мнения: 1078
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Протест!

Мнениеот stan4o_mc » Съб 05 мар 2011 17:00


Само да вметна, нали все се сравняваме с развитите страни,...
http://www.automedia.bg/news/article_12260.html
Не знам колко е достоверно писаното (не обикалям Европа всеки ден), но ми се струва, че сме доста добре.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Протест!

Мнениеот nikson85 » Съб 05 мар 2011 17:10


бензина трябва да е 1.50лв :twisted: :evil: а газта 0.70ст и да можем да се отпуснем като белите хора. :beat_butt2 :evil:
че даже и по евтин трябва да е 1.50 е много за гориво на лек автомобил. ако стане толкова тогава можем да се оправим.
много много искат за горивата вече прекаляват и ще има инциденти. :evil:

Последна промяна от dobrin на Съб 05 мар 2011 17:19, променено общо 1 път.
Причина: Получаваш официално предупреждение.


Потребителски аватар
vanko88
Мнения: 102
Регистриран на: Сря 21 окт 2009 12:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: AEK 1.6
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Протест!

Мнениеот vanko88 » Съб 05 мар 2011 18:20


Клубът и форумът според мен вече са се превърнали в институцуя. И като такава е задължена да даде официално становище за позицията си спрямо т.нар " протест ".

Мисля, че е добре да има такова становище. Все пак аз, като член на форума, съм член на институцията. Аз съм засегнат от външни фактори ( Например - повишаване на цената на дадена стока ), което логически ще рефлектира върху институцията, в която членувам. Ще дам пример - плащам 20 лева за интернет, които другият месец най-вероятно ще икономисам, за да ги вложа в гориво за автомобила си. Тоест достъпът ми до институцията е ограничен. Другият месец ще съм само аз, по-другият може да станат повече хора и така докато броят стане достатъчно малък, че институцията да не продължи да съществува като такава. Идеята ми е, че именно защото живеем в свободна, пазарна икономика важи лавинният принцип - промяната на един показател задължително води до промяна у всички останали.

В мнението ми няма упреки към никого, няма политически привкус, няма пропаганда, има само страх, личен страх.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта