Велосипед - какъв да бъде.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13443
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот kris11 » Нед 12 юни 2016 17:23


Bai Sando написа: за градско каране все се налага качване и слизане от бордюри,което с твърда вилка гадно се усеща в ръцете.

Ко са мотаят вашите градоначалници още , та не са ви направили велоалеи по тротоарите с плавно слизане и качване.
50 см за пешеходници и 1,5м за велосипедисти, ама има заплеси пешеходци , които навлизат в забранена за тях зона- велоалея :scare3




Потребителски аватар
Golf_Gogo
Мнения: 147
Регистриран на: Съб 05 юли 2014 14:41
Автомобил: Passat Alltrack B8 + Golf 4
Двигател: 2_0 TDI DFCA + 1_6 16V BCB
Местоположение: гр. София

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот Golf_Gogo » Пон 13 юни 2016 12:21


Ами и аз да се похваля - Cube Analog 29. Мъжки и женски вариант (за мен и жената). Ами уикенда бая ги покарахме (50 км), като сериозен недостатък отчитам безумните седалки, които толкова много ни хвалиха. Събота вечерта не можехме да седнем на матрака ... В неделя ги сменихме с доста по-широки, меки и съответно - удобни. Вече без забележка :) След около 1000 км. ще кажа как се държат и дали са изникнали някакви драми.

EDIT: Ето и линк към модела и характеристике му:
http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... prod141167


botceto
Мнения: 285
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 17:56
Автомобил: Passat B5 2000g
Двигател: APU
Местоположение: Sofia

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот botceto » Пон 13 юни 2016 12:45


И аз да се похваля http://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0% ... 11-Bg.html стар модел наистина но с високо ниво оборудване.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот dlug » Пон 13 юни 2016 21:31


Golf_Gogo написа:Ами и аз да се похваля - Cube Analog 29... безумните седалки, които толкова много ни хвалиха. Събота вечерта не можехме да седнем на матрака ...

Да ти кажа, колкото и да не ти се вярва, че по-тясната и твърда седалка е мнооого по-добрият избор при каране на по-дълги разстояния. Разбира се има условие-на такива разстояния се кара с колоездачен клин с памперс. При вас основният проблем е от това, че това ви е първото дълго каране от повечеко време, такива болки са неизбежни :smile С всяко следващо каране неприятните усещания намаляват.
От друга страна широката и мека седалка дава чувство на комфорт при първоначалното каране, но има други недостатъци-има вероятност бедрата да опират в нея при педалиране и в този случай има вероятност тазовата става да извършва и странични движения освен сгъването при движението на бедрото нагоре-надолу, което е вредно за ставата. Освен това меката седалка при по-дълги карания притиска меките тъкани на седалището. Но все пак избора си е ваш :smile Иначе велосипедите са много добри, само каранье му е майката
Изображение


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот ABSOLUT » Вто 14 юни 2016 9:56


dlug написа:Да ти кажа, колкото и да не ти се вярва, че по-тясната и твърда седалка е мнооого по-добрият избор при каране на по-дълги разстояния...

Абсолютно същото мнение имам и аз, просто вчера нямах време да го напиша.
Карам със седалка Fizik Tundra 2, в началото ми беше тясна и ми убиваше, но като свикнах разбрах, че е по-добрия избор.
dlug много добре е обяснил защо. Бих добавил само, че като е по-тясна някак си по-добре я стискам с бедрата и контролирам цялото колело по-добре или поне така ми се струва. :mhihi
Освен това е тънка, огъва се леко като лодка по средата и самата тя действа като ресьор при каране.

Изображение


Потребителски аватар
Golf_Gogo
Мнения: 147
Регистриран на: Съб 05 юли 2014 14:41
Автомобил: Passat Alltrack B8 + Golf 4
Двигател: 2_0 TDI DFCA + 1_6 16V BCB
Местоположение: гр. София

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот Golf_Gogo » Чет 16 юни 2016 11:55


Да, същото и на нас ни казаха в магазина. Опитахме, но уви ... не можахме да изтърпим този първоначален период на свикване. А лично аз си смених седалката с тази:
http://www.bikecenter.bg/product/velo-plush_d2_men
Осезаемо по-удобна ми се струва и не усещам споменатото от dlug странично движение на тазобедрената става. След време може пак да се пробвам с тясна и твърда седалка, но на този етап не усещам споменатите негативи. То не че и кой знае какъв километраж съм навъртял де :)

EDIT: 85 кг. съм, но жената с нейните 55 кг. също ревеше на умряло от седалката.

Последна промяна от Golf_Gogo на Пет 17 юни 2016 8:56, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8303
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот Stivi » Чет 16 юни 2016 12:46


Уточнявайте и кой колко тежи понеже усещанията при 65кг и 95кг са доста различни на тези седалки дето ти влизат отзад :mhihi


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот forski » Чет 16 юни 2016 13:08


Aз съм 85кг. до сега съм сменил 3 седалки, като последната с която карам и в момента е от на жена ми колелото. И всяка година първите няколко карания са болезнени, особенно ако се направи някой по-голям преход от порядъка на 25-30-40км. После нещата се оправят, и гъзо ти свиква със седалката в него :mhihi
Тази с която карам е подобна на тази от Байк центъра, пак е с дълбок канал по-средата но е малко по-тънка!


dragnev_r
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 22 май 2016 14:03
Автомобил: Golf 5
Двигател:

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот dragnev_r » Чет 16 юни 2016 17:52


Аз карам такова колело
http://bikesport.bg/bg/products/1327-%D ... %B4%D0%B8_

За три години откакто съм го взел съм много доволен. Жалкото е , че рядко имам възможност да го покарам


steisi
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 23 апр 2009 23:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот steisi » Вто 21 юни 2016 14:51


Здравейте ! Време е за смяна на велосипеда на детето. Прочетох много компетентни мнения и реших да поискам и аз мнение. Малката е 150см и 42кг и мисля, че от следващия велосипед ще мога и аз да се възползвам. 166см 50кг
Гледам обявите в OLX и Bazar.bg и се спрях на няколко предложения. Ако може,дайте съвет. Ето някои от тях:

http://olx.bg/ad/perfekten-planinski-ba ... 62lia.html

http://olx.bg/ad/2-diska-aluminiev-danl ... 66oPY.html

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0%BB%D0%BE

Гледам предимно 26'' на цена до около 350лв. Като се надявам, да ни изкара поне в следващите 3-4 години.
Приемам и други преложения.

Благодаря Ви предврително !!!


Mimkata85
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 10 юни 2016 21:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот Mimkata85 » Вто 21 юни 2016 15:47


drmilendd написа:philips ... не знам. Виж по добре панасоник или сони :Mr Green Fun



Питах за компетентно мнение, и то като човек..И велосипеда не е Филипс, а PHILLIPS има разлика. То простотията не ходи по дърветата...

Последна промяна от Spas на Вто 21 юни 2016 15:57, променено общо 1 път.
Причина: Айде малко по-леко с изказванията :)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот VWGT » Вто 21 юни 2016 16:50


steisi написа:Здравейте ! Време е за смяна на велосипеда на детето. Прочетох много компетентни мнения и реших да поискам и аз мнение. Малката е 150см и 42кг и мисля, че от следващия велосипед ще мога и аз да се възползвам. 166см 50кг
Гледам обявите в OLX и Bazar.bg и се спрях на няколко предложения. Ако може,дайте съвет. Ето някои от тях:

http://olx.bg/ad/perfekten-planinski-ba ... 62lia.html

http://olx.bg/ad/2-diska-aluminiev-danl ... 66oPY.html

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0%BB%D0%BE

Гледам предимно 26'' на цена до около 350лв. Като се надявам, да ни изкара поне в следващите 3-4 години.
Приемам и други преложения.

Благодаря Ви предврително !!!


колелетата от снимките спокойно могат да тежат и по 20 кг, което ще изпоти и 2 метров човек каращ по равно.
Моят съвет е да се насочите към колело без двойно окачване, високи вилки и тн, особено ако карате предимно в парка.

За 350 лева има нови или почти нови колела, които ще изкарат и 10г. каране в парка, но тук по-скоро интересното е девойката как смята да расте, щото за 3-4-5 години ако дръпне едни 20 см, колелото ще умалее независимо колко е здраво. Не знам как вървят цените, но за да е по-лекично може да пробвате да намерите нещо с алуминиева рамка (да не е стомана CroMo, която си тежи, а детските колела масово ги правят от нея).


steisi
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 23 апр 2009 23:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот steisi » Вто 21 юни 2016 17:57


Да Ви разбирам ли, че от трите линка, нито едно не става ? Поне в първият линк, е описано тегло 14,5кг. Можете ли да ме насочите към марка, модел ? И 26'' като размер подходящо ли е ? Разбрах, че размера на каплите не определящ а размера на рамката. Как да разбера за кой размер рамка сме ? Четох,че трябва да измеря височината до чатала, но нали има реверанс в седалката.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот ivo_555 » Вто 21 юни 2016 18:33


Поразрови се, че сега съм телефона, има калкулатури в нета, размера се определя от тръбата на рамката в която е седалката, самата седалка се игнорира от размера.


Потребителски аватар
Мартин1234567890
Мнения: 32
Регистриран на: Чет 02 юни 2016 11:34
Автомобил: vw Golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Велосипед - какъв да бъде.

Мнениеот Мартин1234567890 » Вто 21 юни 2016 19:18


Гледай,рамката,да кажем че си 180см-значи гледай рамката дае от 170см до 190см-нещо такова.Като застанеш колелото настрой седалката да ти е до кръста.Като седнеш трябва да стъпвашс двата крака на малко повече от на пръсти.Помоли да покараш колелото 20 километра за да видиш дали ти е одобно.Не трябва да осещаш болки в рамената на 20 километър.Гледай педалите да са метални,скоростите не е нуйно да са много например 24,а да са хубави-в твоя случай среден клас.Ако са шимано да не са tyrney.Не е нужно да има заден армортисьор,но ако ще се качпаш по бордюри-демек ако го караш в града да е с преден армортисьор.Армортисьора да може да се заключва.Гледай да не е на ДРАГ или СПРИНТ.Препоръчвам ти да видиш сайта KCP.Немски магазин само в германия но може да ти го изпратът.Магазинат се държи от българин,единият човек ми е познат казва се Васил.Тм ще намериш желаното колело.Повтарям магазинът се казва KCP.Напиши го в интернет и ще им видиш сайта.

Успех с колелото и поздрави.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта