Детските игри от едно време

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Детските игри от едно време

Мнениеот jrc2 » Сря 13 апр 2011 16:51


Ама забелязвам в тая тема и още 2-3 подобни пищат има-няма 10-15 човека....ето ви отговор примерен на въпроса за възрастовата граница в форума...ако има някво значение...за някой...както и да е,забелязвамм,че в различни градове има различни имена на едни и същи игри...но като гледам всички сме играли на едни и същи общо взето...някой да си спомня и да му прави впечатление сега,че момичетата и момчетата играехме заендо на едни и същи игри....поне в мойте компании...и ни играехме на дама и те на фунийки например...дълга тема....може книга да се напише за това...израстнал съм в 2 квартала на София и според зависи инфраструктурата на квартала се определяха игрите...нали това сега го асимилирам,тогава квартала /Овча Купел/ беше "млад" тва некаде 88-89 и имаше едни макари с кабели за тел..от тия макари гепиме кабели...сещате се колко са дебел като ф50 генерация...как сме ги рязали не помня...примерно 7-8-9м и ги връзваме на високо дърво...как сме ги връзвали и тва не помня но не бе 1-2 случайте на отвръзване и лошо падане с тежки последвия...и така нареждахме 4-5 макари от въпросните кабели...и играяхме на "лиани" или нещо подобно...гоненица по макарите без да падаш на земята...абе ужас направо...в дригия ми квартал /Борово/ ходехме "нагоре"....под "нагоре разбнирай всичко от Т.Каблешков нагоре...което тогава бяха поляни и градини на бабички сега е кв.Манастриски ливади...софиянци се сещат...покрай комплекс Бокар който тогава също бяха ливади имаше едни бункери и канали...по тия канали..на групички...лазиме в кал,вода,л...на...с фенерчета...и излизахме чак горе на правата на резиденция Бояна...даже единия път излезнахме въттре в нея и ни посрещнаха ,много учтиво тогавашното НСО...на бай Тошо...и после къв бой вкъщи...ама на кой му пука...и така...и така...нататък..

Последна промяна от jrc2 на Сря 13 апр 2011 17:00, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
BOCOO
Мнения: 517
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 9:23
Автомобил: golf3
Двигател: AEE 1996
Местоположение: svishtov

Re: Детските игри от едно време

Мнениеот BOCOO » Сря 13 апр 2011 16:52


ние играехме много на чилик зад блока колко прозореца счупихме не е истина


Потребителски аватар
1z
Мнения: 758
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 7:18
Автомобил: seat ibiza
Двигател: atd
Местоположение: Русе Слънчев Бряг

Re: Детските игри от едно време

Мнениеот 1z » Сря 13 апр 2011 17:02


Exell написа:Ako "билички" e kaтo сирийчета :mrgreen: :mrgreen: значи е игра с топчета :) В Благоевград им викаха КОСКИ :) . Ами най-общо казано стъклени топчета (тия с шарките бяха най-готини) и целиш с твойто топче останалите. По едно време бях пълен с гуди (така май им викахме на готините топчета) :)

Във Варна им викат лимки,сирийчета в Русе Билюри,Пловдив джамини,мискета,някаде скамби,гуда и т.н :talk:


Да не съм оф да кажа още една игра,,магаре''


Потребителски аватар
embi4a
Мнения: 695
Регистриран на: Чет 11 яну 2007 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Детските игри от едно време

Мнениеот embi4a » Чет 14 апр 2011 10:37


Играехме на карти "Фараон и роб" Който пръв свърши картите е фараон, а последния е роб и изпълнява 1 желание на фараона. Обикновенно аз ставах роб щото бях най малък и по цял ден прехвърлях една купчина камъни напред-назад.
Играехме и на ножка. С джобни ножчета чертаехме в пръстта квадрати които бяха градове и столици и забивахме ножките в тях. Беше много интересна игра. mhihi


Потребителски аватар
ilia_d008
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 01 окт 2007 17:29
Автомобил: VW Golf III GTI
Двигател: ABF 1995
Местоположение: Панагюрище

Re: Детските игри от едно време

Мнениеот ilia_d008 » Чет 14 апр 2011 13:15


На стъклените топчета ние им викахме -"гечки"
Играехме много и на "джамия"-два отбора и целехме с топче за тенис на корт направени на пирамида камъчета,победител беше отбора които ги бутне и нареди или другите гонеха и целеха с топчето противниците!Имаше и блъфове криеше се едната ръка под фанелката за да не разберат у кои е топчето,какво гонене падаше!
Играехме и "мачка"-играта с пръчките,свалени прозорци много.
Имаше и една игра маи "нации" я бяхме кръстили-нарисуван кръг с тебешир разграфен на колко човека играят и нещо имаше пак се хвърляше камъче и се познаваха крачките до него и се крадеше територия от другите не помня вече.
Играех игри които за днешните деца са непонятни а страшно много се забавлявахме,и ниякоя компютърна игра не може да им се намаже!


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Детските игри от едно време

Мнениеот forski » Чет 14 апр 2011 13:23


Ние на играта с топчета и викахме кискил-фъс,а 90г.след световното цяло лято играехме м/у етажите на входа с един пластмасов мач,и всеки беше различен отбор със групи квалификации и всичко както си му е ред,абе изиграхме още едно световно на пластмасовия мач :lol:
За дъвките FINAL и събирането на картинки без коментар че там работата беше сериозна mhihi
Първата компютърна игра която играх и превъртях беше КАРАТЕКАТА,шиданата птица много ме мореше но я превъртях.

Последна промяна от forski на Чет 14 апр 2011 13:28, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
los_tigros
Мнения: 1894
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Детските игри от едно време

Мнениеот los_tigros » Чет 14 апр 2011 13:25


Шмайзер :012:
Фунийки
Правехме си от разни боклуци мечове и играехме на рицари
Лепка scare Голяма игра.МОжеше да се играе за кибрити и за картинки от дъвка турбо.


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Детските игри от едно време

Мнениеот santo_trafficante » Чет 14 апр 2011 13:30


На магаре mhihi
На "черта" със стотинки mhihi
каране на салове в Перловската река mhihi


Потребителски аватар
petyo_k
Мнения: 110
Регистриран на: Пон 11 фев 2008 16:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Детските игри от едно време

Мнениеот petyo_k » Чет 14 апр 2011 13:48


Аз пък си спомням "Обущар" и "Цветя,момичета,момчета",спомням си,че и лексиконите бяха мания по едно време :)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13442
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Детските игри от едно време

Мнениеот kris11 » Чет 14 апр 2011 19:29


Опа сетих се за още 1 игра. при лошо време и наличие на 1 дълга маса -футбол със 3бр х 2 ст. Има си врати ,играят по 2 ма играчи от отбор .Останалата назад монета 2 ст трябва да мине между предните 2 монети -посока към противниковата врата /имаше маркирани врати на масата. Това го играехме по-късно и в почивките м/у лекциите в ТУ.
По-ранно време имаше и 1 германски аутобани/DDR/ с колички. 2 часа събиране на писта и игра.Имаше и такива модели на влакова композиция.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Детските игри от едно време

Мнениеот joker » Чет 14 апр 2011 20:42


radotom написа:* На оръдие и на 'летяща консерва' :lol:
Гепим карбид (негасена вар) от строежите, пъхаш в бутилка, всички залягат, един слага тапата и заляга и той!
След секунди тапата изхвръква с експлозия! mhihi
Летящата консерва беше подобно - празна консервена кутия се пробива с пирон.
В дупка, колкото е кутията се слага карбид и вода, консервата отгоре и със запалена хартийка, прикрепена на дълга пръчка се подава огън към дупката. Отделящия се газ се възпламенява и всичко гръмва! :screwy
Къде ни е бил акъла не знам! scare :No
* Веселин да не чете това! mhihi mhihi

Ихаааа!!!...Радо ти ме просълзи!!!Голямо шоу беше....така взривих един казан за боклук(от онези старите,цинковите...тъй го набухах с карбид и вода,че изтрещя като пършинг,а двуметровия стълб огън,който избухна докато пусках клечката кибрит "Буря", ме остави без вежди и мигли....уууух как заигра после точилката на майка ми(беше видяла всичко през балкона scare )....много здрава бе пущината(точилката де...ама и мама не си поплюваше!) ...от варен бук!
А спомняте ли си за бомбите от бял бронз и калиев перманганат или бял бронз и миниум????
Наистина луда работа....ама какво иначе щяхме да помним и да разказваме сега???


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Детските игри от едно време

Мнениеот andro_ » Чет 14 апр 2011 23:12


Навремето в училище играехме на "Гама" (ударението е на последната буква). Трябваха две дървета, два отбора деца и се опитвахме да завладеем чуждото дърво, чрез докосване. Нещо са ми изветрели спомените yoda



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта