Компания тип пирамида?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
dinko_bonev
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет 30 дек 2005 13:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Компания тип пирамида?

Мнениеот dinko_bonev » Чет 16 фев 2012 12:38


Здравейте!
Преди малко бях посетен от представител на тази компания.

http://web.sci.sc/index.php

Доста приказки се изприказваха... Обещания...
На мен малко ми прилича на едновремешните пирамиди...

Ако някой ползва услугите на компанията или е чул отзиви, моля да сподели.

Поздрави!




Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Save Company International ?!?!?!

Мнениеот maxpayne » Чет 16 фев 2012 12:46


По-скоро мулти на левъл маркетниг ми изглежда, което си е пак пирамида


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Save Company International ?!?!?!

Мнениеот веселин » Чет 16 фев 2012 17:53


Големи отстъпки на увеличени цени - спрямо конкуренцията - важното е да има риби да кълват :beat_butt2
тия млм компании - дето свалят звезди от небето ....и ти обясняват как ставаш богат за отрицателно време - и как имаш бонуси екскурзии до Хаваи mhihi
заеби човече :deal


Потребителски аватар
Volkov
Мнения: 1704
Регистриран на: Нед 19 ное 2006 16:53
Автомобил: Golf 3 20 Jahre
Двигател: 2.0 16V ABF
Местоположение: София

Re: Save Company International ?!?!?!

Мнениеот Volkov » Чет 16 фев 2012 19:49


За мене е потресаващо как има хора, които да им се ловят! :shock


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Save Company International ?!?!?!

Мнениеот hooligans » Чет 16 фев 2012 20:04


Volkov написа:За мене е потресаващо как има хора, които да им се ловят! :shock


Отиди на една тяхна презентация и ще разбереш.
Добре, че не се вързах mhihi
Имам приятели, който им се вързаха, но избиха парите след като доведоха още много хора


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Save Company International ?!?!?!

Мнениеот icoico » Чет 16 фев 2012 20:26


Ей-сега ще се регне някой от църквата на Понци и ще ви обясни к'ви сте прости и задръстени mhihi


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Save Company International ?!?!?!

Мнениеот groznika » Чет 16 фев 2012 21:11


hooligans написа:Отиди на една тяхна презентация и ще разбереш.
Добре, че не се вързах mhihi
Имам приятели, който им се вързаха, но избиха парите след като доведоха още много хора


Баце...
не знам за бай Вълчо колко навъртя вече но, аз имам около две хиляди конгреса, конференции и презентации зад гърба си. Нагледал съм се на всякакви чудеса. Виждал съм операции на живо, снимал съм в операционни, бил съм на сбирки на секти, пирамиди, промоции на прахосмукачки и всякакви други работи...

Мога да ти кажа, че по отношение на пирамидите не е имало случай да не ни подгонят и нас (нищо че се водим само персонал) да ни правят милионери и тн. по техните конгреси и презентации. Волков е прав, че наистина човек трябва да е адски наивен и лековерен за да се хване на въдицата ;)


Потребителски аватар
Marto_VN
Мнения: 517
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Компания тип пирамида?

Мнениеот Marto_VN » Чет 16 фев 2012 21:20


за мен хората, които се хващат на въдицата са 3 типа или алчни за пари, или отчаяни, или мързеливи.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Компания тип пирамида?

Мнениеот stoi4o.d » Чет 16 фев 2012 21:29


Marto_VN написа:за мен хората, които се хващат на въдицата са 3 типа или алчни за пари, или отчаяни, или мързеливи.

Много хора се прецакват,ама то не е лесно да си прост :beer


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Компания тип пирамида?

Мнениеот groznika » Чет 16 фев 2012 21:48


Модела всъщност е малко по-различен. Масово са хора над средна възраст. Обикновени хора. Отчаяни по една или друга причина. Има също така и доста по-възрастни хорица които са още по-лесно манипулируеми.
Разбира се като цяло има всякакви, но основно са горните групи.
Ярък спомен от последната ми подобна конференция е на една компания продаваща чрез стройна система за мрежов маркетинг собствена марка хранителни добавки. Е те на тоя конгрес ме взеха съвсем за канарче... Убеждаваха ме, че тези хапчета ще ме направят здрав, ще ме дарят с дълголетие, енергия и желязно здраве и не на последно място ще ме направят доларов милионер!
Убеждаваха ме, че сульо и пульо се били излекували от най-страшни болести като рак, спин и какво ли още не благодартение на тези хапчета. Разказваха ми за хора станали от инвалидните колички, за прогледнали слепци и всякакви библейски чудеса... Дори ми предлагаха безплатно да опитам от хапчетата :Mr Green Fun

Тогава останах потресен от факта, че тази компания всъщност продава не друго а фалшива надежда на хората. Мероприятията им винаги са били тъпкани с народ!
Системата им наистна е стройна и за големите мераклии да се занимават с този бизнес може би наистина има пари, но според мен спекулират с "чудотворните" качества на продуктите си осигурявайки си лесен и уязвим таргет от потенциални клиенти особено в една бедна и изстрадала страна като България...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6161
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Компания тип пирамида?

Мнениеот VWGT » Чет 16 фев 2012 22:36


има ли такса за регистрация, колко е, други такси има ли ?


Потребителски аватар
gotti88
Мнения: 21
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Компания тип пирамида?

Мнениеот gotti88 » Чет 16 фев 2012 23:04


За мултилевъл маркетинг компаниите и е така и не е така. Вижте примерно Avon или Oriflame, хората които работят на по-високо ниво там си взимат сериозни заплати. Но пък гледам LR и още няколко млм фирми нещо немогат да пробият, въпреки че обикалят техни брандирани автомобили. Аз лично нищо пирамидско не виждам в тях, за тази за която колегата пита не съм я чувал, но предполагам е същата като другите, демек трябва си бая бачкане...


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Компания тип пирамида?

Мнениеот maxpayne » Пет 17 фев 2012 1:39


Всъщност някои от продуктите наистина си струват, например тези с алое вера, забравих коя фирма ги предлагаше. Качествата на алое-то са отдавна известни, наскоро ми разказваха дори за случай на излекуван пациент от рак на белите дробове (понеже стана дума за това) и то го знам от лекуващия лекар. Дали от самото алое, което е силен имуностимулант, дали от вътрешната убеденост на пациента е все едно.

Тъпото обаче при този род бизнес модел е, че те карат да привличаш нови "търговци" към системата. А още по-тъпото е, че имаш месечни квоти - продал, не продал, трябва да си купиш от дистрибутора Х на брой продукта. Изобщо целият модел, да ходиш като амбулантен търговец, да тормозиш близки и познати, на мен мви е повече от неприятен. Той е за определен тип хора, с определен характер и т.н. Но пак казвам - това няма връзка с качествата на някои от продуктите.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Компания тип пирамида?

Мнениеот icoico » Пет 17 фев 2012 1:40


http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2 ... sus_saves/

http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=396285

Пастор Светослав Петров, председател на Българска божия църква "Християнски център жътвата"?? :gruebel :gruebel Баси, ако не друго поне има опит в управлението на пирамиди :roll:

..."Нашата цел не е крайният потребител, а комисионерите на пазара. Първо, търсим бизнес сътрудниците", обясняват от компанията. Клиентите й могат да станат нейни бизнес сътрудници, т.е. получават правото да канят други хора в структурата и да получават по 0.5% от тяхното потребление в обектите от системата за себе си. Именно привличането на по-всеотдайни последователи е и целта на компанията. За това те трябва да платят определена сума, варираща от 240 до 1800 лв. в зависимост от това дали искат да поканят 5 или 100 човека. "Хората, които първи се светнат и платят тази сума, те ще бъдат с най-голямата потребителска маса от клиенти", твърди Петров.

Разбира се, има и едно малко условие. Ако искаш да получаваш пари от клиентите, които си довел, ще трябва ти самият да правиш оборот в обектите на компанията - 100 лв., за да взимаш 0.5% от оборота на тези директно под теб и 200 лв. за три нива надолу. Тази клауза все още не е активирана, като SCI изчаква включването на верига за хранителни стоки с национално присъствие...

:Mr Green Fun

Беемвета ще раздават, ако се вЕрва на журналистите. mhihi БТВ, има обява в "битака", ама няма да пускам линк...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6161
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Компания тип пирамида?

Мнениеот VWGT » Пет 17 фев 2012 10:25


icoico написа:Пастор Светослав Петров, председател на Българска божия църква "Християнски център жътвата"?? :gruebel :gruebel Баси, ако не друго поне има опит в управлението на пирамиди :roll:

хаха тия верно са припалили комбайна за богат урожай :) Въпреки, че интересно са преплели мрежов маркетинг и лоялти програми в стройна пирамидална структура ...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта